try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
ZehirliOk.COM
Sağlık, Huzur, Mutluluk, Aile Ve Evlilik

Dua

DUA İLE ALAY EDEN KIZ!

Bazı kesimlerde inşallah, maşallah, Allah’ın izniyle gibi dua söylemlerine karşı bir hazımsızlık tahammülsüzlük olduğunu görüyoruz. Bu düşmanlık, hazımsızlık onların inançsızlığından mı yoksa gafil olmalarından mı gelir bilemiyoruz.

Bütün dünyayı kasıp kavuran ve sekiz milyar insanı tedirgin edip teyakkuza geçiren ve her geçen gün ölü sayısı artan ve dünya ekonomilerini çökerten ve dünyanın süper güçlerinin bile çaresiz kaldığı bir virüs belasının başımızdan gitmesi için dua edelim diyen CUMHURBAŞKANI ile istihza edip alay eden bir bayan çıktı sosyal medyada..

Tek Çarenin Dua Etmek Olduğu Zaman Dilimleri

Öyle zaman dilimlerimiz olur ki o anda yapacak hiçbir şeyimiz olmaz. Öyle zaman dilimlerimiz olur ki, bizi bu halden Allahtan başkası kurtaramaz deriz.Öyle zaman dilimlerimiz olur ki, bütün sebepler sukut eder, bütün görünen kudretler ve güçler aciz kalır.Bütün güvendiğimiz kesimler gruplar ve iktidarlar devre dışı kalır. Bize Allahtan başkası yardım edemez deriz. Bazen bir koma hali olur doktorlar tek ümidimiz dua etmek ve Allah der. Bazen Bir hastalık gelir bütün doktorlar aciz kalıp tek ümidimiz tek çare Allah der.

Yıldız Falları İle Uyuşmayın; Ahir Zaman Alametleriyle Uyanın!

Yeni yıl yaklaştıkça medyanın her alanında astrologları sıkça görürüz. Her kanalda bir astrolog, burçlara göre ülkemiz, dünya ve kişiler için gelecek yorumları yapar. Bir çok insan da bu yorumları ilgiyle takip eder ve çoğu zaman yorumlardan etkilenerek hareket eder.

Evrimcilerin Coelacanth Hezimeti

Evrimciler, çamurlu suda sözde tesadüfen oluşan bir hücrenin zaman içinde gelişerek karmaşık canlılara dönüştüğünü iddia ediyorlar. Mesela kabuklu, kemiksiz canlılar zamanla omurgası olan balıklara, balıklar zamanla karada nefes alabilen amfibyenlere, amfibyenler sürüngenlere, sürüngenler de memeli ve kuşlara dönüşmüştür diyorlar! Tüm bu geçişleri ispat için de şahsına münhasır canlı fosillerini ara form olarak sunuyorlar.

Balıkların amfibyenlere sözde dönüşümde de Coelacanth isimli balığı ara form olarak göstermişlerdir. Şimdi bu balık neden ara form değil, ona deyinelim.

''Allah (Haşa) Seçimlerimizi Bilemez'' Diyen Hocalara Cevap

Medyadan tanıdığımız bir hoca kader olmadığını, Allah'ın seçimlerimizi önceden bilmediğini iddia ediyor. Mesela Allah evleneceğimiz kişiyi (haşa) bilemez, biz o kişiyle evlenince (haşa) öğrenir diyor. Yine aynı hoca, hayrın ve şerrin Allah'tan geldiğine dair bir ayet olmadığını söylüyor. Ayetlerde Allah ''yaptıklarınızı bilir'' der diyor. Yani yapacaklarımızı bilemez diyor. (Yüce Allah'ı tenzih ederim)

Bu Kuran'i olmayan iddiaları maddeler halinde ayetlerle inceleyelim inşaAllah.

1- Biz sizi, şerle de, hayırla da deneyerek imtihan ediyoruz ... (Enbiya Suresi, 35)

Kuran Haşa Bulmaca Kitabı Değildir

Allah Katında din tekdir ve İslam'dır. Kuran dışında gönderilen diğer Kitaplar, zaman içinde tahrif edilip özünden uzaklaştırıldığı için, Allah son olarak Kuran'ı indirmiştir. Kuran kıyamete kadar Allah'ın koruması altındadır ve asla tahrif olmayacaktır. Ancak unutmamak gerekir ki şeytanın, Allah'ın adı ile aldatma özelliği vardır. Şeytan, Kuran tahrif edilemediği için, insanları Kuran'ın aslından uzaklaştıracak yöntemler geliştirmiştir. Örneğin, hiç bir Kurani dayanağı olmağı halde ''Kuran'ı sen anlayamazsın, ancak alimler anlar. Sen onların kitaplarını oku'' telkinini vermiştir.

Bir Aşk ve Hifa Hatun (Lütfen okuyunuz)

Medine'nin kadınları hem güleryüzlü, hem de güzeldirler. Ancak Hifa Hatun başka güzeldir ve bambaşka gülümser. Öylesine sıcakkanlı ve öylesine samimidir ki kadınlar onu canları gibi severler.Oğlu,abisi erkek kardeşi olanlar akraba olmaya kalkar, hatta bazıları beylerine ister. Onu ciddi ciddi sıkıştırır, araya hatırlıları koyup, izdivaç teklif ederler.

Hifa Hatunun methi hızla yayılır ve çoook uzaklara gider. Bırakın hekimleri, tüccarları, vezirler, sultanlar sıraya girer. Ancak o Necaşi gibi bir İmparatoru bile reddeder sadece ve sadece Allah'ın rızasını diler.

Bağnaz, Kadından Nefret Eder; Mümin İse Şiddetli Sever

Kadın, Allah'ın yaratma sanatının en güzel delillerindendir. Güzel bir kadın, salih bakan gözler için nimettir, berekettir. Kadına duyulan sevgi, şefkat, imanla doğru orantılıdır. Kişinin imanı arttıkça sevgisi de aynı oranda artar. Kadın sevgisi, yakışıklı, heybetli Peygamberimizin de üstün bir özelliğidir. Allah da bir nimet olarak kendisine dünyanın en güzel eşlerini nasip etmiştir.

“Dünyanızdan bana üç şey sevdirildi: güzel koku, saliha kadın, gözümün nuru olan namaz. (Nesâî, İşretu’n-Nisâ 1, (7, 61).)” Hz. Muhammed sav

Müslüman Hava Durumuna Göre Şekil Almaz

Tatil başladı! Dolayısıyla biz bir 3 ay kadar her türlü mücadeleyi, tebliğ faaliyetini bırakalım.Zaten yorulduk, dolayısıyla tatilde dinlenmemiz gerekir gibi bir mantık müslümana yakışmaz. Müslüman mücadele ettikçe, Kuran’a ve Allah'ın dinine hizmet ettikçe dinlenir. Asıl bunları yapmadığında yorulur Müslüman. Rabbinin nimetini durmaksızın anlat. (Duha Suresi, 11) ayetinde bildirildiği gibi, ara vermeden, durmaksızın ibadete devam etmek farzdır.

Komünizm Pusuda!

Fransız Devrimi'yle beraber Materyalizm, Avrupa'da kabul ve itibar gören bir felsefe oldu. Materyalizm bir taraftan tüm Avrupa'da yayılırken, bir taraftan da çeşitli bilim dallarına uyarlandı. Charles Darwin, materyalizmi doğa bilimlerine uyarladı. Karl Marx ve Engels de sosyal bilimlere uyarladı. Materyalizmin doğa bilimlerine uyarlanmış şekli ''Darwinizm/ Evrim Teorisi'' sosyal bilimlere uyarlanmış şekli ise ''Komünizm''dir.

Size Ne Oluyor da Suriye'den Hicret Edenlere Sırtınızı Dönüyorsunuz?

Müslüman, Kuran'da Allah'ın bildirdiği her hükmü titizlikle yerine getirmekle mükelleftir. Bazı kişiler namaz, oruç, hac gibi bilinen hükümleri yerine getirdiğinde, Kuran'a tam uyduğunu zanneder. Oysa durum öyle zannedildiği gibi değildir. Müslümanların ev ve iş hayatlarında, farklı dine mensup kişilerle ve ülkeler arası ilişkilerinde nasıl davranmaları gerektiği, rehberimiz olan Kuran'da detaylıca anlatılır. Din hayatı, siyasi hayat, iş hayatı, özel hayat gibi kavramlar Kuran’i değildir. Din, hayatın her alanında vardır.

İnsanlara Hoş Görünmek Uğruna Dinden Taviz Vermek

Kuran ahlakı ile yaşamayan insanlar, menfaatleri doğrultusunda sürekli çevrelerinde bulunan insanları hoşnut etmeye, onların sevgi ve saygısını kazanmaya çabalarlar. Hayatları boyunca bütün sosyal ortamlarda bu eziyeti yaşamalarına rağmen, kolay kolay karşılarındaki kişilere de yaranamazlar.

Kuran Apaçık ve Noksansızdır

Allah Kuran'ı, Kendisine iman eden kulları için bir rehber olarak göndermiştir. Müminler için sakınılması gereken her konu apaçık Kuran'da eksiksiz olarak bildirilmiştir. Sorumlu olduğumuz hükümleri öğrenebileceğimiz en güvenilir tek kaynak Kuran'dır. Allah; ''Biz kitapta hiçbir şeyi noksan bırakmadık...'' (En'am Suresi, 38) buyurur. Bu ayete rağmen ''ama Kuran'da herşey yazmaz'' demek kişiyi dinden çıkarır. Allah Kuran noksansız buyuruyorsa noksansız demektir. Ve Kuran'da ihtiyacımız olan tüm bilgiler eksiksiz ve GERÇEK olarak açıkça bildirilmiştir.

Sevgiye Evet, Nefrete Dur!

Allah insanları, dilleri, renkleri, fikirleri çeşit çeşit yaratmıştır. Kimse diğeri gibi görünmez. Herkesin olaylara bakışı farklıdır. Allah'ın yarattığı bu çeşitlilik büyük nimettir. Bu farklılıklar vesilesi ile kıyas yapar, doğruya, güzele ulaşırız. Her topluma göre doğru ve güzel kavramı değişir. Ama temelde doğru ve güzel olan, Allah Katında tektir. O da Kuran ve Kuran yaşandığında ortaya çıkan sonuçtur.

VECİZ BİR VECİZE

.

Ağlayın su yükselsin, Belki kurtulur gemi!!
Anne seccaden gelsin, Bize dua et emi....
N.F.K.

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?:
İçeriği paylaş