Archive - Mar 2012

Tarih
Tür

March 31st

Bin Defa Mazlum Olsan Da...

Bin defa mazlum olsan da bir defa zalim olma. Bin kere mazlum olmak, bir kere zalim olmaktan iyidir. Hz.Ali (r.a.)

Gerçek anlamda adalet insanlar arasında hiçbir fark gözetmeden hepsini kapsayan; ırk, dil, din gibi ayrımlar gözetmeyen, güçlülerin değil haklıların üstün olduğu bir sistemdir.

GÖZARDI EDİLEN KADIN CİNSELLİĞİ

Göz Ardı Edilen Kadın Cinselliği / Opr. Dr. Ünzile Girişgin

Cinsel yaşamda duygunun yeri nedir?

Sadece cinsel şehvete dayalı bir cinsel yaşam normal olabilir mi?
Cinsel birliktelik, kalp ve beyinle bütünleşirse eşler birlikte mutlu olurlarsa gerçek tatmin edici sonuca ulaşabilir ler. Sevgi, güzel muhabbet, karşılıklı güzel diyalog olmadan cinsel birleşme hem beden hem de ruh için gerçek dinlenmeyi ve tatmini sağlamaz. Duygu ve güzel muhabbet özellikle kadın cinselliğinin ana unsurudur. Sevgi engin bir deniz gibidir.

March 29th

Allahın Koyduğu Kanunlar Özgürlüklerin Sınırıdır

Özgürlük kavramı her inanç, kesim, toplumda olan ve olması gereken bir haktır. Ama bu hakkın ölçüsü ve belirleyici kimin olduğu önemlidir. Özgürlük kavramı ilahi bir kudret tarafından koyulmuş ise o özgürlüklerin bir sınırı ve ölçüsü vardır. O ölçüler ve sınırlar içerisinde yaşanılan özgürlüklerde hak ve adalet hakkıyla icra edilir. Herkes kendi özgürlüğünün sınırını bilir. Allahın kendi hayatına, gözüne, kulağına, azalarına ve hayatına çizdiği özgürlük sınırlarını bilir onları çiğnemez.

İdamın Olmadığı Bir Ülkede Asayiş ve Adalet Olmaz.

Dinimiz toplumda huzur, emniyet, selamet ve adaleti sağlamak için kalplere ahlak ile manevi bir yasakçı getirdiği gibi maddi olarak da caydırıcı olacak cezalar da getirmiştir.Bu cezalardan birisi idamdır.İdam cezası kuranın kısasa kısas hükmüyle sabittir.Bu hüküm ve öteki yaptırımlar ile İslam hukuku suçların önünün işlenmeden almayı hedeflemiştir.Böylelikle suça yönelecek olan kişi haksız yere birisini öldüreceği zaman,yada namusuna ve ırzına saldıracağı zaman kendisinin de idam edileceğini bildiği için o suçu işlemekten vazgeçecektir.Bu yaptırım ve tehdit sayesinde hem karşındakinin canı kur

Kendi Rızasıyla Tecavüze Uğrayan Kız Çocukları (:

Nefisleri, hevaları ve insanlıkları hayvanlaştırılan, akılları ve fikirleri ifsat edilen, görsel medyanın pis ve adi film ve dizileriyle sapıklaştıran toplumumuz öyle bir hale getirildi ki ,küçük basit ve alçak zevkler ve keyifler uğrunda büyük namusları şerefleri canları malları gözünü kırpmadan feda edebilen insanlar türedi.

March 26th

Şeytanın Sistemi

Kuran ahlakından uzak olan insanlar hayatlarını cahiliye toplumunun kurallarına göre yaşarlar. Bu yaşam tarzına öylesine kapılırlar ki, içinde bulundukları şeytani sistemin verdiği zararın farkına bile varamazlar.

March 24th

Dua Etmek

Sizi yaratan, akıl ve beden bahşeden, ruhunuza çeşitli zevkler yaşatan Allah’a yeterince yakın mısınız? O’na en son ne zaman dua ettiniz? Allah’a sadece zorluk anlarında mı dua ediyorsunuz, yoksa size olan yakınlığını bilerek O’nu sürekli anıyor musunuz? Cevabınız ne olursa olsun yapmanız gereken en doğru şey, “Andolsun, insanı Biz yarattık ve nefsinin ona ne vesveseler vermekte olduğunu biliriz.

March 21st

Allah Tevbe Edenleri ve Temizlenenleri Sever....

İnsanın hayatında geri bırakılmaması ve hemen yapılması gereken bazı işler vardır ki geciktirilmesi bazen zarar, bazen pişmanlık bazen de keder verir. Mesela vakti gelince çocuğun Kuran öğrenmesi, yaşı geldi mi namaza başlaması, bir insanın hasta yakınlarını ziyaret etmesi, vefat ettiği zaman cenazesinde bulunması ve imkanlar oluşunca evlenmesi veya hacca gitmesi ve en önemlisi günah ve haramlara, hatalara ve kusurlara giriftar olduğu zaman bir an önce tövbe ve istiğfar etmesi de acele etmesi gereken işlerdendir.

Yasak Aşklardaki Tatlı Sözlerin Acılığı.....

Aşk ve muhabbet güzeldir ama helal dairesinde olunca. Evet hayata güzellik ve mutluluk katan ve sevgileri pekiştirip güzelleştiren bebeğim,tatlım,bir tanem canım ,cancağızım ve balım gibi sözler güzeldir.

Muhteşem Yüzyıl Rezaletine Toplum Neden Sessiz Kalıyor......

Ülkemizde ifsatçı unsurlar eliyle yüzyıla yakın bir süreçtir uygulanan maziye sövmek, küfretmek, karalamak ve inkar etme geleneği kanunlara, sanata, sinemaya ve kitaplara dahi girmiştir. Bu milletin bin senelik tarihinin belgeleri başka ülkelere kağıt niyetine satılmış. Bin senelik yazısı bir gecede değiştirilerek toplumun mazi ile ceddi ile kültürü ile bağları kesilmiş. Topyekün uygulanan inkar politikaları anlı ve şanlı tarih ve ecdad yok sayılmıştır. Güya bütün bunlar ilerlemek Avrupalı olmak adına yapılmış.

Çare Evlilik Ama..

Selamın Aleyküm Kardeşlerim, Herşey Gönlünüzce Olsun Kalbiniz Nurla dolsun.

Ben 19 Yaşında Kendi halinde bi Gencim,

Size müsadeniz olursa kendi sorunuma yanıt bulmak için, yazmak ihtiyacında bulundum, ve şunuda biliyorumki benim derdimden muzdarip, benim gibi bir çok kardeşimin olduğunun farkındayım, inşallah bu sorunuma bu mübarek yerde bi çözüm bulurum ve aynı zamanda da benim gibi kardeşlerimede dolayısıyla bi çözüm sağlamış oluruz,
Rabbim şimdiden Emeğinizin karşılığını misliyle versin inşallah.

Bismillahirrahmanirrahim.

March 18th

Rabbin çekim alanında ol hep,

Sahabelerden birisi Gül Efendim’e gelir ve sorar:
-Ya Resulullah! Ben müslüman ...olmadan önce iyi biriydim; muhtaçlara yemek yedirmeyi severdim, cömerttim, merhametliydim ve bunlar gibi başka güzel hasletlerim çoktu..Acaba onlara da bir se...vap var mı, yoksa eskide mi kaldı hepsi?
Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem buyururlar:
-Sen o iyi hallerin sebebiyle müslüman oldun!..
Demek ki mıknatıs, sadece demir tozlarını çekiyor!
...
Bazen insan ibadet edemediğinden yakınır ya hani?.
“Namaz kılamıyorum.."
“Hep bir yerden başlayayım diyorum olmuyor!”

March 16th

Yasak ve Gayrimeşru Aşkların Acımasızlığı..

Aşk ve muhabbet güzel bir şey ama helal dairesinde olunca. Helal dairesinde birçok aşk yaşanır. Ama helal olmadı zaman merhametsiz bir hale gelir. Çünkü iki tarafta aşkları uğrunda akıl almaz işlere yollara hallere girebiliyor. Bazen cinayetlere kadar giden yasak aşklar vardır. Bazen sevdiğine kavuşmasına engel gördüğü için eşinin veya çocuklarının yokluğunu isteyen onun varlığından rahatsız olan ona kötü muamele eden önünde engel gören niceleri vardır. Bazen boşanmalara kadar giden yasak aşklar vardır.

Allahı Çokça Zikreden Kulların Ulaştığı Dereceler.

“Ey iman edenler! Allah’ı çokça zikredin”. (Ahzab, 41)ayeti kerimesi rabbimizi çokça anmamızı ve zikretmemizi istiyor. Çünkü Bütün nimetlerin sahibi, aldığımız havanın, yediğimiz içtiğimiz giydiğimiz yaşadığımız ve sevdiğimiz muhabbet ettiğimiz ve muhtaç olduğumuz her şeyin sahibi rabbimiz olduğu için ona anarak ondan istemiş onun iznini almış onu hatırlamış oluruz.

İnsanı Yaşatan Ümittir. Ümidini Yitiren Her şeyini Yitirir.....

İnsanı yaşatan ve ayakta tutan inanç olduğu gibi inancı ayakta tutan dahi ümittir. Kim ümidini yitirirse her şeyini yitirmiştir. Ümitsizlik denilen katil mutlulukları tahrip ettiği gibi hayatı dahi katleder.

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?: