Archive - Şub 2012

Tarih
Tür

February 26th

Küfrün Her Anı Acıdır

İnkarcı için dünya ve ahiret hayatının her anı acıdır. Fıtrat olarak Rabb'ini bilip tanımaya ve imana yatkın yaratılan insan, şeytanın telkinlerine ve nefsinin tutkularına aldandığı, dünya hayatının çekici süslerinin ardında hırsla koştuğu için sıkıntı içinde yaşar. Allah ona yakınken o yüz çevirir; bu yüzden henüz dünya hayatında azabı başlar.

February 20th

Seçimimizi Bir An Önce Yapalım

Zamanın hızla ilerlediğini farkedebilmek için şöyle geriye dönüp bakalım. Uzun yıllar geçmesine rağmen herşey sanki dün yaşanmış gibi gelir insana. Çocukluk yılları, okul heyecanı, evlilik ya da hayatımızın dönüm noktası olan diğer olaylar.. Hepsinin üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen herşey yeni gibidir hafızamızda..

‘Nasıl geçti bunca yıl anlamadım’ dediğimiz olmuştur mutlaka. Peki bu kadar çabuk geçen bir ömrü nasıl değerlendiriyoruz? Allah’ın rızasını gözeterek mi, nefsimizi doyurmaya çalışarak mı?

"" SIKÇA SORULAN SORULAR""

Esselamu Aleykum Verahmetullah..!
Arkadaşlarımızın pek çoğu defalarca cevaplanmasına rağmen aynı konuları tekrar tekrar sormaktadır.Aşığıda örneklerini verdiğimiz sıkça sorulan sorulardan bir kaçı...!

*Kadına Arkadan Yanaşmanın Hükmü Nedir...?
*Zina Edenin Tövbesi Kabul Olur mu..?
*Bekarken İşlenen Zinayı Evliyken Söylemek Caiz Midir.?
*Zinanın en kötüsü hangisidir?
*Masturbasyon,Kendi Kendini Elle Tatmin etmek Caiz Midir.?
*Bir kimse, evlenmek istediği kadına bakar ve onunla görüşebilir

February 19th

Zenginlik ve İhtişam Müminler İçindir

Bazı insanlar Müslümanların, “fakir, çirkin veya cahil oldukları için Müslüman” olduklarını düşünür. Böyle düşünmekte de haklıdırlar. Çünkü çevremize baktığımızda gördüğümüz Müslüman modeli, bakımsız, ter kokan, elbiseleri ve kendileri çok da temiz ve düzgün olmayan, evlerine girildiğinde temizlik yerine ağır bir koku ile karşılaşılan, İslam'ı Kuran'da tarif edildiği şekliyle yaşamayan bir modeldir bu.

February 17th

Aşk Evliliği Oyunları Neden Çabuk Bitiyor.

Evliliklerin çabuk bitmesinde; aşk evliliği mantığı olduğu için evlilik kısa sürüyor. Birçok kadın ve erkek illa aşk yaşanmalı ve tadılmalı dediği için ve bu aşk evliliklerinin büyük bir kısmını evlenmeden yaşayıp geriye evliliğe bir şey bırakmadığı için aşk evliliklerinin büyüsü, heyecanı çabuk bitiyor. Maalesef etrafımızda görüyoruz birçok sanatçı aşk evlilikleri yapıyor. Uzun zaman evlenmeden beraber oluyorlar. Yani Allahın razı olmadığı zina şeklinde birliktelik yaşıyorlar. Sonra evleniyorlar. Ama bir sene sonra boşanıyorlar.

Rabbiyle Arası İyi Olanlar Günaha Düşman Olur....

İnsan din ile Allah ile kuran ile namaz ile kulluk ile arasını uzak, ölçülü,sınırlı ve mesafeli ve zayıf tutarsa günahlara ve haramlara daha çabuk düşebilir..Çünkü Allah,peygamber,iman ve kuran nur ve hakikattir.Bunlarla hem hem olunduğu zaman insan bunların manevi zevk ve lezzetlerini aldığı zaman küçük geçici yalancı vehmi haramlara ve günahlara zevklere tenezzül etmez.Bulunduğu yerde,konumda ve mekanda aldığı lezzete mukabil gelecek lezzetler aramaz.Elindeki manevi lezzetler ile yetinir.Onların keyiflerine kafi geldiğini düşünüp harama tenezzül etme

February 13th

Allah’ın KAPISI

Şeyh Abdulgani Nablusî hazretleri “Miftahü’l-Maiye” isimli eserinde şöyle buyuruyor:

Bir kimse ilahi yolda kendisine kılavuzluk edecek olan mürşidini Cenab-ı Hakk’ın kapılarından bir kapı olarak görmesi lazımdır. Buna “bâbullah” denir. Müritliğin ilk mertebesi bununla başlar.

February 12th

Namaz Zikirlerin En Efdalidir.

enabı Hakkın verdiği hadsiz nimetlere karşı Onu tesbih, tazim etmek için bir çok yollar ve yöntemler vardır. Cenabı Hakkı her varlık kendi lisanıyla över, şükreder ve tazim eder. Her varlığın Allaha karşı duası ya da zikri farklıdır. Kainattaki her varlığın zikri, istidadı ve kabiliyetine göredir. Allah’ı zikir etmek noktasında liyakatı ve kabiliyeti en yüksek olan insandır. Çünkü insanın kabiliyetleri ve istidatları daha fazladır.

Gayri Meşru Zevklerin Mahkumu Olanlar…

Gayrimeşru lezzetler ve zevkler insanı öyle mahkum ve esir eder ki, o küçük kaçamak ve yalancı zevkler insanlarda tam tatminlik vermediği için bağımlılık yapar. Yalancı iştiha hisleri ve arzuları daima aldattığı için eksik tatmin daha çok zevk almaya iterek insanı bağımlı yapıyor. Hislerin akıla galebe çalması ve aklın muhakemesi devreden çıkması sonucu hissiyatı önde olan insan çabuk mağlup oluyor. Nice bayanlar ve baylar duyuyoruz ki eşini sevdiği halde tutulduğu gayri meşru ilişkilerden ve haramlardan vazgeçemiyor.

Evlilik Problemlerini Çözmek İçin Formüller.

Eşler arsındaki olağan, sıra dışı ya da geçici sorunların çözümünde eşlerin birbirinin manevi ve maddi yapısını ve zevk, lezzet, neşe, iyilik, güzellik ve huy ve karakter haritasını çıkarması ve ona göre davranmaya çalışması çok faydalıdır.. Eğer kadın ya da erkek birbirinin sevdikleri sevmedikleri, nefret ettikleri etmedikleri, asabiyet derecesi, zaafiyetleri vb gibi arızaları bilirlerse en azından hareket tavır ve hallerini kestirme imkanı olursa sorunlar çabuk çözülür..

February 8th

Beş Dakikalık Zevklerin Dipsiz Kuyularına ve Bataklığına Düşenler.

SLM Evli bir erkek arkadaşım var evli bir bayanla birlikte olmuş

iztekin tarafından gönderildi.

SLM.:Evli bir erkek arkadaşım var evli bir bayanla birlikte olmuş ve bayan hamile bu çocuğun akibeti nedir ? çocuğu aldırmak istiyorlar çocuk 3 aylık bu caiz olmadığını ve günah olduğunu söyledim fakat fazla açıklama yapamadım çünki çocuk dünyaya gelse bir günah aldırsalar Allahın verdiği canı yalnızca Alllah alır . Acil yardım istiyorum tsk.

************************************************************************************

Ahlaksızlığın Toplumda Yayılmasında Üniversite Gençliğinin Rolü..

Toplumların hayat kalitesinin artırılmasında ve huzur ve sükunetin artırılmasında insanların aldıkları eğitimin etkisi büyüktür. Eğitim sistemi, sağlam inanç ve manevi değerler üzerine kurulduğu zaman insanların yaşamları daha güzel olur. Ahlaki değerlerle yoğrulmuş ve gelişmiş eğitim sistemi temiz ahlaklı, nezih, adaletli, ahlaklı insanlar yetiştirir. Ama ahlaki değerler üzerine kurulmamış ve sadece meslek eğitim ve materyalist eğitim sistemi üzerine kurulan eğitim sisteminde ise insanlar sadece çıkar, menfaat için okula giderler.

Çıplak ve Hayasız Kadınlara Kocalarınızı Kaptırmayın....

Her örtülü kadın için, her edepli kadın için, her hayâlı kadın için açık saçık, şuh, hayâsız ve çıplak kadın ve sanatçılar tehlikeli bir mahlûktur. Çünkü bu giyinme özürlü kadınlar yüzünden bir çok erkeğin gözü, gönlü ve aklı bu mecralara kaydığı için ve erkeklerin büyük çoğunluğu, hele birde helal ve haram sınırları yoksa, gözü bayram ettirme mantığı varsa ve çağdaşlığı benimsemişse eşlerine olan sevgileri aşkları ve muhabbetleri erir, biter ve başka yönlere kayar. Çünkü insan kıyas yapar.

February 6th

Büyük Günahlar Büyük Tövbe Ve İstiğfarla İster.

Sosyal ve içtimai hayatımız; hak ve batıl, güzel ve çirkin, hayır ve şer ile öyle karışık bir hale getirilmiş. Dinimiz hayatın hayat olmaktan öyle uzaklaştırılmış ki, yaşantımız öyle başı boş, manasız ve sahipsiz hale getirilmiş ki artık hangi şey doğru, hangisi yanlış, ne güzel, ne çirkin tefrik edilemez olmuştur. İnsanlara günahlar öyle mübah, haramlar öyle tatlı, şerler öyle masum gösterilmiş ki, artık günah işlemek sıradan, haramlara dalmak normalleşmiş.

İnsanın En Mühim Vazifesi.....

Mühim vazifeler için bu darı teklif ve imtihan dünyasına gönderilen ve sonsuzluk için yaratılan insanın ömür sermayesi pek az olduğu gibi lüzumlu işleri ise çoktur. Bu vazifeleri ve daireleri Üstad Hazretleri iç içe geçmiş daireler olarak tarif eder. Yani insanın bir biri içerisine girmiş bir çok hayat daireleri vardır. Bu dairelerdeki vazifeler birbirinden farklı olduğu gibi o dairelerdeki vazifelerin ehemmiyetleri dahi farklıdır. Mesele akıl, kalp, mide daireleri farklı olduğu gibi hayvanat ve nebatat ve mevcudat dairesi dahi farklıdır.

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?: