try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
ZehirliOk.COM
Sağlık, Huzur, Mutluluk, Aile Ve Evlilik

Archive - Nis 2010

Tarih

April 27th

Kâlp Kâbenizi Putlardan Temizleyin.

Müslümanlar tevhid inancı gereği heykelleri ve putları Allaha şirk koşma aracı olarak gördükleri için putlara karşı nefret duyarlar..Maddi putlara karşı böyle tepkime hali sergileyen Müslümanlar farkında olmadan Samedaniye kalp tabir edilen kalbinin kabesini sanemperest putlarla doldurmaktadırlar..
Kimi kalp kabesine kadın putunu,
kimisi mal putunu,
kimisi çocuk putunu,
kimisi kariyer putunu,

April 26th

Her Nefis Ölümü Tadıcıdır

İnsanın sımsıkı bağlandığı dünya hayatından bir ayrılıştır ölüm. Sanki derin bir uykudan uyanır gibi...

İnsanların konuşmaktan ya da düşünmekten hoşlanmadıkları ölüm kesin olarak yaşanacak, asıl olan ahiret hayatına geçiş gerçekleşecek ve dünyaya dönüş asla mümkün olmayacaktır.

'Her nerede olursanız, ölüm sizi bulur; yüksekçe yerlerde tahkim edilmiş şatolarda olsanız bile.' (Nisa Suresi, 78)

April 25th

Avrupa'da Genç Olmak

Elli yıl önce başlamıştı Avrupa serüvenimiz.Hesapta para kazanıp dönmek vardı ama olmadı.Gelirken yapılan planlar tutmamış,insanımız geç de olsa kabullenmişti durumu.

Durum kabullenilmişti ama bir nesil de eğitimsiz kalmıştı.Burda kalmak gibi bir niyeti olmayan insanımız,çocuklarının eğitimine de pek önem vermemişti.Aslına bakılırsa verememişti.Şartlar müsait değildi.Öte yandan dil bilmemeleri,çocuklarına yeterince destek olmalarına bir set çekmişti.

April 24th

SABIR

Önce gelir acı sabır
Her derdin ilacı sabır
Mutluluk tacı sabır
Ya Sabır,Ya sabır,sabır.

Dilde değil kalpte sabır
Bazen değil hepte sabır
Her şeye sebebte sabır
Ya Sabır,Ya sabır,sabır.

Sözde değil özde sabır
Dilde sabır, yüzde sabır.
Bende sende, bizde sabır
Ya Sabır,Ya sabır,sabır.

ORHAN AFACAN

Düşünmeden, Yüzeysel Yaşamak

Düşünebilmek, insan hayatındaki en önemli nimetlerden biridir. Düşünmek insanı, etrafında gördüğü, işittiği, hissettiği her şeyin, Allah’ın o muhteşem yaratma sanatı ile gerçekleştiği gerçeğine götürür. Düşünen insan, yaşamdaki amacının ne olduğunu, neden yaratıldığını, Allah’a karşı sorumluluklarını, ölümü, ahireti aklından çıkarmaz. Rabbimiz bir ayetinde, Kuran ayetleri üzerinde düşünüp öğüt alabileceklerin, yalnızca temiz akıl sahibi olan müminler olduğunu şu şekilde açıklamıştır:

April 20th

Bir Erkeğin Karısına İfrira Atması

Bir yıllık evliliğimde tüm temiz duygularım, namuslu geçmişim boşanmak isteyen kocam tarafından istismar ediliyor. Çamur at izi kalsın diye beni iffetsizlikle suçluyor. çok yıkıldım. bazen kendime engel olamayıp Allahından bulursun inşallah diyorum. Evliykende hiç bir masrafı karşılamadı. Hep ailemin maddi imkanlarını kullandı. Ev kirasını bile üstlenmedi. Şimdide bu iftirayla gözümden gönlümden düştü.

April 18th

Allah'a Şükretmek

Çevremize şöyle bir bakarsak Allah'ı ve O'nun sonsuz gücünü tanıtan sayısız güzelliklerle dolu bir dünya görürüz. Masmavi denizler, yemyeşil ormanlar, rengarenk çiçekler, kelebeklerin kanatlarındaki muhteşem renkler ve desenler, kuşlar, birbirinden lezzetli ve faydalı meyveler, sebzeler ve bunlar gibi saymakla bitmeyecek kadar çok güzellik... İşte bunların hepsini yaratan, tüm evreni ve canlıları yoktan var eden, sonsuz güç sahibi Allahtır.

April 17th

Samimiyetsiz ve Yapmacık Olmak

Yüce Rabbimizin Kuran’da bildirdiği güzel ahlakı gereği gibi yaşamayan toplumlarda genellikle samimiyet, sadelik ve içtenlik yerine, samimiyetten uzak, yapmacık tavır ve davranışlar hakim olur.

Çoğu zaman dini yaşadığını zanneden ve kendisini bu konuda çok yeterli gören insanlar da, aslında son derece samimiyetsiz oldukları için, Kuran ahlakından uzak bir hayat sürdüklerinin farkına dahi varamazlar.

April 12th

Affedici Olabilmek

Yüce Allah, sonsuz şefkat ve merhamet sahibidir. Allah’ın affedici -Afüvv- sıfatı insanlar için çok büyük bir nimettir. Çünkü insan, hayatı boyunca pek çok hata yapar. Ancak Allah, sonsuz merhameti ile insanlara her zaman hatalarından dolayı bağışlanma dileme ve tevbe edebilme imkanı tanır. Allah, bir ayetinde şöyle buyurur:

‘Kim kötülük işler veya nefsine zulmedip sonra Allah'tan bağışlanma dilerse Allah'ı bağışlayıcı ve merhamet edici olarak bulur.’ (Nisa Suresi, 110)

April 10th

Kuş Tüylerindeki Muhteşem Tasarım

Bütün canlılar içinde bir tek kuşlar uçabilme özelliğine sahiptir. Uçma eylemini de hiçbir canlıda bulunmayan kanatları sayesinde gerçekleştirirler.

Kuş tüyleri çok hafiftir. Bir kuş tüyünü mikroskop altında incelersek, muhteşem bir tasarımla karşılaşırız. Tüylerin tam ortasında uzun, sert bir boru vardır. Bu borunun iki tarafından yüzlerce tüy çıkar. Bu tüylerin her birinin boyları ve yumuşaklıkları farklıdır. Bu tüyler sayesinde kuşlar hızlı uçabilme özelliğine sahip olurlar.

April 8th

Sabredenlere Cenneti Müjdele!

Sizi mutlaka biraz korku ve açlık birazda mallarınız ve canlarınızdan mahsullerinizden bir noksanlık ile imtihan edeceğiz. ey rasülüm sabredenlere cenneti müjdele. bakara 55

April 5th

SABIR GÖSTERMEK

Sabır, sadece zorluklar karşısında değil, hayatın her anında yaşanması gereken güzel bir ahlak
özelliğidir.

Mutluluk Dilencileri !

Hayatın gayesini sadece mutlu yaşamak,lezzet almak ve keyif sürmek olarak görenler nefis ve şeytanın tavsiyesiyle o mutluluğu elde etmek için helal haram demeden her kapıyı zorluyor.Kendisine felaket, bela, keder, getirmesine rağmen mutluluğu parada, içkide kadında, fuhuşta, zinada ve malda aramaya devam ediyor.kimisi şöhret kimisi mal kimisi kariyer kimisi içki kimisi arzuların ve zinanın kimisi gaspın hırsızlığın kapılarını zorluyorlar.

April 4th

Göz Zinasından Kurtulamıyorum

Öncelikle böyle bi sitede emeği geçen herkesten Allah razı olsun. 17 yaşındayım ve 5 ay önce masturbasyonu çok zorlansamda bıraktım ancak son 1 ay içerisinde müstehcenlik beni tekrar masturbasyona zorladı defalarca tam yapmaya başlamışken son anda kendime zor hakim oldum. Abiler ben bu illete tekrardan düşmek istemiyorum ama bu müstehcenlik beni çok zorluyo ne yapmam gerekir. Namazlarımı kılıyorum elimden geldiğince fazla olmasada islami kitaplar okuyorum ama bazen şeytan beni çok zorluyo ve nefsim bir anda bedenimi esir alıyo.

April 3rd

İnkarcıların Ölüm Anı

İnsanlar ölümü düşünmekten şiddetle kaçınsalar da ölüm, hiç ummadıkları bir anda ve ummadıkları bir şekilde karşılarına çıkacaktır. Ölümden kaçış yoktur. Her nefis ölümü tadıcıdır; sonra bize döndürüleceksiniz. (Ankebut Suresi -57) ayeti gereği, ne kadar sağlıklı olursanız olun, ne kadar güvenli mekanlarda yaşarsanız yaşayın, er ya da geç siz de öleceksiniz. Bu gerçek, Rabbimiz tarafından bir ayette şu şekilde bildirilmiştir:

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?: