Archive - Eyl 2007

September 27th

Gömlek Yırtan Kadınlar

İnsan(kadın-erkek) farklı yaratılış özelliklerine sahiptir. Bu farklılıklara doğumdan sonra bireysel, sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasi etkenlerle ayrışmalar çeşitlenir. İnsanın doğarken getirdiği en önemli ayrışma cinsiyet noktasındadır. Erkek veya kız olma insanın değişmez hallerinden biridir. Cinsiyetlerin kendine has özellikleri de vardır. Erkek ve kadın ilişkileri ve bu ilişkiyi belirleyen farklı psikolojik haller de vardır. Erkek ve kadının birleşmesi ile nesiller devam eder.

September 26th

Tesettürün Mühim bir hikmeti(insana niçin fıtri bir elbise giydirilmemiş)

Tesettür yani örtünme ve libas giyinmek setri avret, soğuk ve sıcaktan korunma ve tezeyyün gibi hikmetlere münhasır değildir. Eğer amaç setri avret, soğuk ve sıcaktan korunma ve tezeyyün dediğimiz edep ve hayâ yerlerini örtmek olsaydı insana hayvanlar gibi postlu bir fıtri bir elbise giydirilirdi. Böyle suni elbise giydirilmezdi. Demek bir hikmete binaen suni elbise giydirilmiş.

September 25th

tavuk hikayesi

bir kadın tavuk çalmış kapı komşusundan lakın mumkun mu rahat etsın suçluluk korkusundan iki kişi konuşurken,gorse kadında 1 korku tavugu konuşuyorlarmış dıyormuş,çıktı koku.kim gulse tamam bana gülüyorlar,duyuldu''diyormuş.kendını bıldıgınden her sozu tavuk duyuyormuş bırgun canına tak etmış,suc bastıracak kı hırcınlaşarak sormuş''mevzular hep tavuk nıye kı?''cok şaşırmış ınsanlar,ne tavugu,ne dıyor bu acaba kadın mecnun mu olmuş,yoksa sayıklıyor mu?kımse bılmemış,kadının gocundugu yara var.suclu oldugu ıcın,alınganlıgı suphesı v

September 24th

Bilgisayarın başından kalkamıyorum..

Esma:
-Evimize bilgisayar gireli 1 sene oldu. İlk başlarda güzeldi, sonraları başından kalkamaz oldum. Annemden babamdan azar işitir oldum, özellikle sohbet odalarına girmek alışkanlık yaptı bende. Lütfen akıl verin.

Dr. Bilge:

Mazoşist bir yaklaşımla çözmek zordur bu tür problemleri. Yani bilgisayar orada duracak sende iradeni taştan kayadan atarak kendine engel olacaksın. Gözlerini kırpmadan hapşırmak kadar zor. Türk milleti zekidir. Pratik çözümler gerek. O bilgisayar internete bağlı olduğu sürece başından kalkman zor. Önce interneti iptal ettir. Bir süre internetsiz yaşa. Belli bir süre sonra yeniden bağlatırsın. Göreceksin kararlarını uygulaman daha kolay olacak. Yeni bir başlangıç yapacaksın. Bu kez önüne gelen her pencereyi açmayacaksın. İşletim sistemin güzellik uzantılı dosyaları açacak. Adres çubuğuna yazdığın her adres sana hayırhahlık yapacak.

September 23rd

İNANIYOR MUSUN?

İNANIYOR MUSUN?
Adamın biri her zaman yaptığı gibi saç ve sakal traşı olmak için berbere gitti. Onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbete başladılar.Değişik konular üzerinde konuştular. Birden Allah ile ilgili konu açıldı...

Berber: " Bak adamım, ben senin söylediğin gibi Allah'ın varlığına inanmıyorum."

Adam: " Peki neden böyle diyorsun?"

İNKARCIYA MEKTUP

İNKÂRCIYA MEKTUP

Arkadaşım ; yarın , “ Bana bir uyarıcı gelmedi ” deyip de benden davacı olmaman için bu mektubu yazmak zorunda kaldım .
Bundan ....... yıl önce adından bahsedilmiyordu . Hiç bir şey değilken , yokluktan gelip basit bir sudan yaratılmıştın . O su , belli bir süreye kadar sağlam , korumalı bir yere yerleştirilmişti . Sonra sana iki göz , bir dil ve iki dudak verildi . Ana karnında hiçbir şey bilmezken ; konuşan , düşünen bir varlık oluverdin . Sonra , iyi ve kötü iki yol gösterilip , bunları seçecek bir irâde verildi .

September 20th

Çeyrek Tesettürlülerin(Teberrüclülerin) giyimleriyle yansıttığı psikoloji

Teberücün (yarım,çeyrek tesettür)ün Ayet ve Hadislerle men edilmesinin en büyük nedenlerinden birisi şudur ki, nasıl ki, açıklık ve saçıklık suretine girmiş kadınların hem cazibedar giyim ve hareketlerinin erkekler tarafından kendi menfaatlerine uygun bir hale sokularak gönül ilişkilerine zemin hazırlama olarak algılanıp ahlakı seyyieyi netice verecek yollardan en büyüğü olabildiği gibi yarım tesettürlü(yarı çıplak) kadınlarında giyiniş ve tavırlarından erkekler için büyük birer davetiye şekline girebileceğini giyindikleri elbiselerin lisanı ha

September 19th

BEYAZ

Beyaz
bir beyaz gül gibi saf
yada okyonuslar dibinde bir inci
ben beyaz olmayı istiyorum
gün ,güneş görmemiş
üzerine göz değmemiş
bakışları harama hiç yönelmemiş
cennette bekleyen huriler misali

temizle beni Allahım
beyaz elbisenin kirden temizlendiği gibi
soğuk suyla temizle

ben beyaza,ben ışığa,ben nura
ben saf güzelliklere sevdalı
sinelerinde samimiyet taşıyan
masum yüzlü çocuklara hayran...

bir papatyanın yaprağındadır neşem
dağların doruğunda erimeyen karlarda düşüncem
ve tüm zerafetiyle direnen kardelende

September 18th

September 17th

ÖLÜM KORKUSU

Ölüm..!

Türkçe’de dört harfli ve pek çok kimse için belki en soğuk kelime, "ölüm.!"

Tasavvuru bile insanları ürkütmeye yetiyor.

Ölüm.! Kaçınılmaz son! Toprağa girmek, toprak olmak, toprak dolmak!

Bir tasavvuf erinin sözleri ile;

"Hangi güzel yüz ki,

Toprak olmadı!

Hangi güzel göz ki,

Toprak dolmadı.!

oruc kabul olurmu

size öncellilke hayirli sabahlar dilerim ve hemen soruma gecmek istiyorum sabah kalktim ve kahvalti yapdim ondan sonra niyetlenirim diye islerime besladim ve imsakiyeye baktimki bir saat gecikmisim yani saat altida son sandim ama saat besde sonmus yinede niyetlendim acaba orucum kabukl olurmuki su icmistim

September 16th

İman Sahipleri için Sünnet-i Seniyye'nin Önemi

İman Sahipleri için Sünnet-i Seniyye'nin Önemi

"Size iki şey bırakıyorum ki, onlara tutunduğunuz müddetçe asla dalâlete düşmezsiniz:
Allah'ın Kitabı ve Peygamberi'nin sünneti."

Kendine değil, âlimlere uymalı

Kendine değil, âlimlere uymalı

Bir kimse, din ve dünya işlerinde, kendine yani nefsine tâbi olur, ona uyarsa, perişan olur. Zira din işlerinde kendi bilgisine güvenerek nefsine uyan bir kimse, haram işlemeye başlar. Haram işleyen, zamanla bunlara alışır, alışınca da haramlardan zevk almaya başlar ve dinin emirlerine, yasaklarına ehemmiyet vermez olur. Harama ehemmiyet vermeyenin ise, imanı gider, kâfir olur. Ehemmiyet vermemek, zerre kadar da olsa üzülmemek demektir.

bu ağlamayı dindirmek için yavru

Senin uğruna bu yola atıldık. Acılarına ortak olmak, ızdıraplarını dindirmek, gönlünü âbâd etmek için... Bize gönül koyma! 'Ağırdan aldık'; vaktinde imdadına yetişemedik. Ama inan; sînemizde hep Yakub'un âh u efgânını[1], içimizde Zelîha'nın aşk u hicranını taşıdık durduk.

şükretmemiz gereeken ne çok şey var

Şükretmemiz gereken ne kadar çok şey var!..

Yaratıkların bütününü bir ağaca benzetirsek, bu ağacın meyvesi insandır. İnsanın meyvesi Müslüman'dır. Müslüman'ın meyvesi, şükürdür.
Birisi bizim için gitse, bir kilo meyve alıp getirse ne kadar çok seviniriz. Mutluluğumuzu ve memnuniyetimizi o şahsa belli etsek, "Ne kadar iyi düşünmüşsün, beni sevindirdin" desek adam düşünür, "Arkadaşımın hoşuna gitti. Yine alayım da, yine memnun olsun" der; o da birini memnun etmenin sevincini yaşar.

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?: