try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
ZehirliOk.COM
Sağlık, Huzur, Mutluluk, Aile Ve Evlilik

DR. VELİ SIRIM

Halen Nesil Araştırma Merkezinde Araştırmacı olarak çalışan Dr. Veli Sırım, akademik kitap ve yazı çalışmalarının yanısıra, kaleme aldığı yazılar çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmaktadır.

Biyografi

12.08.1968'de Manisa-Kula'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladı.

1991'de M.Ü. İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri İslam Hukuku Anabilim Dalına bağlı olarak "İslam Devletler Hukukunda Milletlerarası Anlaşmazlıkların Sulh Yolu ile Çözümü" başlıklı tezle yüksek lisans eğitimini tamamladı (1993).

Marmara Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü İktisat Anabilim Dalı Doktora eğitimini, 1998 yılında "Cumhuriyet Dönemi Türkiye-İslam Ülkeleri Ticari İlişkileri: Mukayeseli Statik Bir Analiz" konulu tezle tamamladı.

21-22 Eylül 1996 Tarihlerinde Ankara Sheraton Otelinde gerçekleştirilen "Kur'an Işığında Barış ve Kardeşlik" konulu sempozyumda "Dünya Barışı ve İslam" başlığı altında bir tebliğ sundu.

Aralık 1992 tarihinde Eylül 2000 yılına kadar Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çeşitli okullarda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi öğretmenliği yaptı.

Şubat 2002 ile Mayıs 2003 tarihleri arasında aylık olarak yayınlanan Özgür ve Bilge (www.ozgurvebilge.com) dergisinin Sorumlu Yazıişleri Müdürlüğünü ve Sade Hayat bölümü editörlüğünü yaptı.

İstanbul İlim ve Kültür Vakfı (www.istikv.org) Mütevelli Heyeti Üyesidir.

Halen Nesil Şirketler Grubu Bünyesinde faaliyetlerini sürdürmekte olan Nesil Araştırma Merkezinde Araştırmacı olarak çalışmaktadır.

Bunlara ilave olarak aylık olarak yayınlanan Zafer , Genç Yaklaşım, Kişisel Gelişim Dergileri ile Müsiad tarafından yayınlanmakta olan Çerçeve dergisine yazı yazmaktadır. Bu dergilerin yanısıra, çeşitli gazete ve dergilerde araştırma yazıları yayınlanmıştır.

Evli, bir kız ve iki erkek çocuk babasıdır.

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?: