try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
ZehirliOk.COM
Sağlık, Huzur, Mutluluk, Aile Ve Evlilik

Tesettür

"KEM GÖZE EVET,KEM SÖZE HAYIR"DİYENLER

(Asım Uysal'ın "Kadın İlmihali"isimli kitabının bir bölümünden alıntılanmıştır)

İslamiyet'in kadına verdiği değer

Sual: Ateistler, (İslamiyet, kadınlara değer vermediği için onların güzelliğini örtmeye çalışıyorlar. Kadınlara süslü, ziynetli elbise giydirmiyorlar) diyorlar. Kapanmaları ve kötü bakışlardan uzak tutulmaları, kadınlara verilen değerden dolayı değil midir?

CEVAP

Tesettür Kadını Özel Kılar

Tesettür kadını tüzellikten sıyırıp özel kılacak bir örtüdür. Çünkü tesettür ile kadın kendini basitlikten ve bayağılıktan kurtarıp, herkesin her dakika mahremiyetine ulaşmaktan uzaklaştırır. Avret denilen mahrem yerlerini çirkin gözlerden akıllardan hayallerden saklayıp sakındırarak onu korur.Tesettür bir evin perdesi gibidir.

Başörtüsünden Rahatsızmış

Sual: Sosyetik bir kadın, (Bazı kadınlar, mahalle baskısından dolayı başörtüsü takıyorlar. Ben başörtülü kadınları görünce, çok rahatsız oluyorum) diyor. İmansız erkek veya kadının, rahatsız olması yadırganmaz. Ama demokratik bir ülkede yaşayan kimsenin, rahatsız olsa bile, başkalarını rencide edici söz söylemekten kaçınması gerekir. Mesela ben, bir kadın olmama rağmen, mini etekle, bikini ile gezen kadınlardan rahatsız oluyorum. Kendi inancıma göre, kadınların uyluklarına bakmam haramdır. Ben rahatsız olduğum hâlde, karşımızdakileri incitmemek için, bir şey söylemiyorum.

Başötülü Kızlarla Kim Evlenecek?

Son zamanlarda İslamcı erkekler arasında moda haline gelen bir sosyolojik durum var: Örtünmeyen kızlarla evlenmek!
Geçtiğimiz iki yılda hem yakın çevremde, hem de daha geniş bir sosyal tabanda gördüğüm örnekler beni bu meseleye kafa yormaya itmişti zaten; ama son bir yıldır şahit olduklarım beni sıkı bir umutsuzluğun içine yuvarladı. Soru şu: İslamcı erkekler, örtünmeyen kızlarla evlenecekse; başörtülü kızlarla kim evlenecek?

Gerçek Tesettürün Düşmanı Şeytani Tesettür…..

Bayanlar arasında son zamanlarda hızla yayılan modalardan biriside türbana girme modasıdır. Sokaklar, çarşılar, pazarlar okullar ve işyerlerinde bir türbanlı moda furyası almış başını gidiyor. Kime sorsanız niye neden örtünüyorsunuz Allahın emri olduğu için söyleyecek. Dilinin söylediğini kalbinin ve hareketlerinin yalanladığı bu bayanların kuranın tesettür emrinden ya haberleri yok yada imanları zayıf yada nefislerinin maskarası olmuşlar. Başlarındaki örtü tamam saçlarını kapatıyor.

Çıplak Gezen Kadınların Mesuliyeti....

Allahın kadına rahmetinin en büyük göstergesi olan tesettüre riayet ettikleri zaman Allah katında değer, insanlar katında saygı ve hürmet gördüğü halde Allahın emrine itaat etmeyip, beş on tane namahreme güzel görünmek, modaya uymak, kozmetiğe bağlanmak, manken ya da sanatçı olmak uğrunda tesettüre uymayıp çıplak gezdiği zaman ise maddi ve manevi olarak çok şeyler kaybettiğini bu zaman hakkıyla gösterdi.

Yaz Geldi Çıplaklık Karnavalı ve Hayâsızlık Festivali Başladı....

Yaz ayı gelince şeytanların işlerinin açıldığı ve en çok sevindikleri aylardır. Müslümanlar bu ayları Allahın esmai ilahiyesinin tezahür ettiği ve rabbani sanatlarının ve nimetlerinin ziyadeleştiği aylar olması açısından severken, yazın verdiği hararet ve gaflet sonucu ahlaktan hayadan ve edepten soyunan kadınların Müslüman erkekleri göz zinasına sevk etmeye sebep olması sebebiyle sevmediği aylardır.

Tesettür Modası Ve Kefen Defilesi

Cenabı Hakkın tesettür emri; nefsini putlaştıran, hırs gözünü bürüyen, Allahtan korkmayan ve şöhret ve para kazanma hırsına meftun olmuş Müslümanların elinde öyle acınacak bir hale geldi ki, hayvanlar dile gelseler onların icat ettiği ve kadınlara empoze etmeye çalıştıkları İslami tesettür modalarına uyan kadınların giyimlerine baksalar, bizim postumuz senin tesettüründen daha edeplidir diyecekler.

Tesettürün Masumiyeti Arkasına Gizlenen Şeytanlar....

Nice türbanlı bayanlar vardır da insanların onları bildikleri gibi değiller. Bulundukları toplumda saygın, efendi, dindar ve samimi görünürler. Herkes tarafından takdir edilirler. Ve herkese iyiliği emredip hayrı tavsiye ederler. Belki herkes onları takdir etmekle kalmaz kendilerine örnek almaya çalışır. Güzel ve bakımlı olmaya çalışırlar. İnsanlar onlar için asla kötü bir şey düşünmedikleri gibi akıllarına dahi o insanların kötü olacakları gelmez.

TESETTÜRSÜZLÜK YÜZÜNDEN TOPLUMDA SÜBYANCILIK ARTAR

Alemlere rahmet getiren ve rahmetiyle dünyanın binlerce senesine hak ve adaletle hürmet ve merhamet kanunlarıyla hükmeden peygamberi Zişan bir hadisi şerifinde şöyle buyurmaktadır.küçüklerine merhamet büyüklerine hürmet göstermeyen bizden değildir.emriyle Toplum ve içtimai hayatın en büyük ve sarsılmaz kanunlarından olan hürmet ve merhamet ve şefkat sayesinde insanların hak ve hukuklarının korunabileceğini , sevgi ve saygı sınırlanın muhafazasının bir garantisinin bu düsturlar olduğununu bu düsturların dışına çıkıldığı zaman hürmet ,merhamet v

TESETTÜRÜ TERSTEN GİYEN TÜRBANLILAR.

İnsanoğlu hayatında her zaman nizam ve intizama önem verdiği gibi denge unsurunu gözeterek de yaşamaya çalışır. Fıtratı gereği her şeyin doğrusunu ve düzgün olanını tercih eder.Elbiseyi tersten değil düzgün olarak giyer.Evini düzenlerken koltukları tersine koymaz.Yada ters çevirmez.Yada evindeki tabloları ters çevirip öyle asmaz.Yada gömleği veya ayakkabıyı tersten giymez. Hatta çocukları bile ayakkabıyı tersten giyindiği zaman onu düzeltir bazen de çocukları azarlar.

Ahlaksızların çıplaklık modası geçici iken, Allahın cehennem modası sonsuzdur.

İnsanlara ve topluma örnek ve rehber olması iktiza eden aydın ve sanatçı denilen kesimlerin bu örnek davranış ve tutum yerine ahlaksızlık, hayâsızlığın ve çirkefliğin temsilciliğini yapıp toplumu mahvedecek eylem ve söylemlere imza atıyorlar. Kadın veya erkek olsun toplumun teveccühünü, güvenini ve sevgisini kazanmanın tek yolunu soyunmak olarak gören bu topluluk, kendi şöhretlerini kaybetmemek, insanların ilgisini ve alakasını üzerlerine daima çekmek adına hiçbir ahlaksız yol ve yöntemleri kullanmaktan çekinmiyorlar.

Liselerde Başörtüsü Yasak ! Ama Mini Etek Serbest…

Allahın emri ve tesettürün bir parçası olan başortüsü, siyasi bir simge ve rejim için tehlike görüldüğü için kamusal alanlarda yasaklanması yüzünden bir çok bayanın maddeten ve manen mağdur olduğu bilinen bir gerçektir.Başörtüsü sistem için tehlike görülüp yasaklanırken ve sanki bir parçacık bez parçası rejimi yıkacakmış gibi bir paronaya ve fobiya ile hareket edilirken,bazende ısrarla takanlar hakkında işlem yapılıp okuldan yada işinden el çektirilirken nedense okullardaki ahlaksızlığın ulaştığı boyutlar görmezden gelinmektedir.

PEYGAMBERE DİL UZATAN KADINA VERİLEN CEVAP.

ben de muhammed gibi harem isterim.
Alev Aysel Büyük (üye değil) tarafından gönderildi.

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?:
İçeriği paylaş