try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
ZehirliOk.COM
Sağlık, Huzur, Mutluluk, Aile Ve Evlilik

Umut Gedikli

Siz böyle hırs içinde koştururken dünyada neler oluyor farkında mısınız?

Bu yazıyı holding sahiplerine, CEO’lara, yüzlerce çalışanı olan şirket sahiplerine yazıyorum. Herkes öyle büyük bir hırs içindeki, durmadan paralarına nasıl para katacaklarını düşünüyorlar. “Borsa ne olacak, dünya batıyor mu, ekonomik krizden nasıl etkilenmeyiz, kaç kişi çalıştıralım, kaçını çıkaralım” lafları havada uçuşuyor. İnsanlar hırsla, çok büyük bir rekabet içinde koridorlarda hızlı hızlı yürüyor, planlar yapıyor, saatler süren toplantılarda ahkâm kesiyorlar. Ben ise bütün bunlara dışarıdan bakıp sadece gülüyorum.

Bir daha bu günü yaşayamayacağının farkında mısın?

Bu akşam gece yatağa uzandığında bu gün senin için bitmiş olacak. Bir daha asla bu günü yaşayamayacaksın. Ömründen bir gün daha geçmiş, ölüme bir adım daha yaklaşmış olacaksın. Peki hiç düşündün mü, bir daha asla geri dönemeyeceğin gününü nasıl geçirdin?

Eğer bugün Allah’ı hiç düşünmediysen…

Eğer bugün namaz kılmadıysan…

Eğer bugün Allah’ı anmadıysan…

Eğer bugün vaktini sadece eğlencene harcayıp Allah için hiçbir şey yapmadıysan…

Eğer bu gün insanlara hakka davet edip, İslam’ı anlatmadıysan…

Wikileaks Belgeleri çok büyük bir oyun!

Büyük Ortadoğu projesinin gerekçesini hazırlamak için Amerika Birleşik Devletleri derin devleti ile organize edilen 11 Eylül 2001 saldırıları sonrası gelişen hadiseler Washington’ın masa başı planlarının öngördüğü şekilde gitmedi. Kendini en güçlü zannettiği dönemde Amerika Birleşik Devletleri’nin en zayıf yönleri deşifre oldu. Amerika Birleşik Devletleri içine düştüğü Afganistan batağından tam dokuz senedir çıkamadı. 2003’te İşgal ettiği Irak’tan onursuzca çekilmek zorunda kaldı. Büyük Ortadoğu projesi elinde patladı.

Neden evlilikte iki gün sevip, üçüncü gün bıkılır?

Şimdiki evliliklerde “mantık evliliği” diye saçma sapan bir anlayış hâkim. Bunun adına mantık evliliği diyorlar da işin gerçek yüzünü bir türlü söylemiyorlar, oysa herkes biliyor. Kadın adamın parası, evi, arabası için evleniyor, adam da kadın güzel diye evleniyor. Bana bakar, çocuklarımı doğurur, yemeğimi yapar, evi temiz tutar diye düşünüyor. Şimdi böyle bir mantıkta gerçek sevgi oluşur mu? Gerçek aşk, gerçek tutku oluşur mu?

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?:
İçeriği paylaş