try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
ZehirliOk.COM
Sağlık, Huzur, Mutluluk, Aile Ve Evlilik

Archive - 2013 - Yazi

December 30th

Müslümanlar İçin Birlik Zamanı

Son yıllarda Müslüman ülkelerde yaşanan çatışmalar, kargaşa ve zulümler bizlere, Müslümanların birlik olması gerektiği konusunda daha aceleci olmamız gerektiğini göstermektedir.

‘’Allah'ın ipine hepiniz sımsıkı sarılın. Dağılıp ayrılmayın....’’ (Al-i İmran Suresi, 103) ayeti tüm Müslümanlar için yol gösterici bir ayettir. Bugün Suriye’de, Doğu Türkistan’da, Mısır’da, Keşmir’de, Filistin’de, Patani’de ve dünyanın pek çok bölgesinde Müslümanlar baskı ve zulüm altında yaşamakta, çocuklar da dahil olmak üzere her gün pek çok masum Müslüman kardeşimiz acımazsızca şehit olmaktadır.

Yıldız Falları İle Uyuşmayın; Ahir Zaman Alametleriyle Uyanın!

Yeni yıl yaklaştıkça medyanın her alanında astrologları sıkça görürüz. Her kanalda bir astrolog, burçlara göre ülkemiz, dünya ve kişiler için gelecek yorumları yapar. Bir çok insan da bu yorumları ilgiyle takip eder ve çoğu zaman yorumlardan etkilenerek hareket eder.

December 15th

Evrimcilerin Coelacanth Hezimeti

Evrimciler, çamurlu suda sözde tesadüfen oluşan bir hücrenin zaman içinde gelişerek karmaşık canlılara dönüştüğünü iddia ediyorlar. Mesela kabuklu, kemiksiz canlılar zamanla omurgası olan balıklara, balıklar zamanla karada nefes alabilen amfibyenlere, amfibyenler sürüngenlere, sürüngenler de memeli ve kuşlara dönüşmüştür diyorlar! Tüm bu geçişleri ispat için de şahsına münhasır canlı fosillerini ara form olarak sunuyorlar.

Balıkların amfibyenlere sözde dönüşümde de Coelacanth isimli balığı ara form olarak göstermişlerdir. Şimdi bu balık neden ara form değil, ona deyinelim.

December 2nd

Üniversite Gençliği ve İçine Düştüğü Gizli Nikah Çıkmazları

Gençliğin içerisine düştüğü yada düşürüldüğü tehlikeler ve çıkmazlar sayılmayacak kadar çoktur.Uyuşturucu ,aklo,zina,kumar,fuhuş,fanatiklik ve terör bu çıkmazlardan olduğu gibi gizli nikah da içerisine düştüğü çıkmazlardan birisidir. Gizli nikâh akdi ile gençlik güya flörtü bir nevi hafifletip meşru bir zemine oturmaya çalışarak, dinen ve vicdanen rahatlamaya çalışmaktadır..Gençliğin içerisine düştüğü bu çıkmaz hali bazen dibi olmayan deniz,karası olmayan okyanus ,sonu olmayan çukur ve çıkışı olmayan sokak gibidir.

Eşinin Küfrüne,Dayağına ve Şiddetine Maaruz Kalan Bayanlar

Esim bana şiddet uyguluyor ve kötü küfür ediyor

Ziyaretçisi (üye değil)

ERKEĞİN SEVGİSİNİN ANLAMI

Erkekler sevgi konusunda kadınlar gibi değildirler. Onlar sevilip sevilmedikleri ile pek ilgilenmezler. Kendilerinin seviyor olmaları yeterlidir.

Kadın ise sevmekten çok, sevilmek ve sevildiğini bilmekten mutlu olurken, onlar sevilip sevilmediklerine bakmaksızın, sevdiklerine sahip olmak ve öylece mutlu olmak isterler. Hedefleri, sevdikleri ile birlikte olmaktır.

Bir delikanlı kızı sevdiğinde, çoğu zaman; “Sen de beni sever misin?” diye sormaz.

Halbuki bir kadın için, bir erkeği sevmek yetmez, onun da kendisini sevmesini ve bunu kendisine söylemesini arzular.

November 29th

''Allah (Haşa) Seçimlerimizi Bilemez'' Diyen Hocalara Cevap

Medyadan tanıdığımız bir hoca kader olmadığını, Allah'ın seçimlerimizi önceden bilmediğini iddia ediyor. Mesela Allah evleneceğimiz kişiyi (haşa) bilemez, biz o kişiyle evlenince (haşa) öğrenir diyor. Yine aynı hoca, hayrın ve şerrin Allah'tan geldiğine dair bir ayet olmadığını söylüyor. Ayetlerde Allah ''yaptıklarınızı bilir'' der diyor. Yani yapacaklarımızı bilemez diyor. (Yüce Allah'ı tenzih ederim)

Bu Kuran'i olmayan iddiaları maddeler halinde ayetlerle inceleyelim inşaAllah.

1- Biz sizi, şerle de, hayırla da deneyerek imtihan ediyoruz ... (Enbiya Suresi, 35)

November 19th

Artık gençler evlilik istemiyor!

Batı tarzı hayat artık evlilik kurumunu da sarsmaya başladı: Evlilik kurulamıyor.
Güncelleme: 10:00, 22 Ağustos 2010 Pazar
Birçok kişi boşanmaların arttığından yakınıyor. Ama evlenme eyleminin mahiyetine kafa yoran nedense pek yok. Çocuklarımızı bu konuda yeterli bilinçlendirip bilinçlendirmediğimizi düşünen az.

Muta Nikahı Zina ve Fuhuşu Mübah Kılma Kılıfıdır

Muta nikahı helaldir aksini söyleyen cahildir diyen insanlar ve kesimler her halde islam tarihi,akadi,tefsir ilmi,muhaddisliği,kelam ilmi ve mantık ilmi ve kuran bilgisi hadsiz olduğu için ve bu noktalarda bir çok icazet aldığı için mi böyle iddialı konuşuyor.bu ilimleri gerçi alanların asla böyle hezeyanları gerzeleri ve saçmalıkları ve ahmaklıkları olmaz. Çünkü bu kadar ilim sahibi olan insan kuran, sünnet, kıyas, icma, denilen dört temel üzerine hükümleri kuracağı için böyle saçmalıklar yumağına düşmez. Hezeyanlar savurarak muta nikâhını savunmaz.

November 17th

DİŞİ HAYDAR DÜMENLER

DİŞİ HAYDAR DÜMEN'LER
29/09/2013

Fakir müslüman: Peygamberimiz çoğu gün sadece hurma yerdi.

Zenginleşince: Peygamberimiz şuan yaşasaydı jipe binerdi.

Bu ancak samimiyetsizliğin ürünü olan düşünsel evrimleşme bence her şeyi özetlemeye yetiyor. Yaşantı algıları, bakış açılarını etkiliyor.

Cinsellik bir sektör oldu. Oysa cinsellik mahremdir, kişiye özgüdür. Kadınlar Hz. Ayşe'ye sorarmış. Ne varmış bunların yazılıp çizilmesinde. Öyle diyor bazıları!

November 16th

"KEM GÖZE EVET,KEM SÖZE HAYIR"DİYENLER

(Asım Uysal'ın "Kadın İlmihali"isimli kitabının bir bölümünden alıntılanmıştır)

Kazanç mı Çok,Kayıp mı Çok?

(Yazar Nagihan İpek'in yazısıdır)

Son yıllarda kadınların çok yıprandığı kanaatindeyim; adını koyamadığım manevi bir boşluk var. Bakışlar da bıkkınlık, gözler ve sözlerde mutsuz ifadeler yakalıyorum. Bir kadın olarak toplumun mihenk taşı olan bizlerin bu durumu beni hem üzüyor hem de çok kaygılandırıyor. Bu konuyu biraz irdeleyelim ve hayatımıza farkındalık penceresinden bakalım.

Baktığım yerden gördüğüm sebeplerin en büyüğü kadının çalışma saatinin hiç olmadığı. Kadın evde eş, anne, evlat, bunun yanı sıra çalışan bir hanım, yirmi dört saat mesai yani sınırsız saat uygulaması…

İslamiyet'in kadına verdiği değer

Sual: Ateistler, (İslamiyet, kadınlara değer vermediği için onların güzelliğini örtmeye çalışıyorlar. Kadınlara süslü, ziynetli elbise giydirmiyorlar) diyorlar. Kapanmaları ve kötü bakışlardan uzak tutulmaları, kadınlara verilen değerden dolayı değil midir?

CEVAP

November 13th

SAHTE GÜZELLİK ve SÖMÜRÜ ALETİ KOZMETİKLER ve İSRAF EKONOMİSİ

(Aşağıdaki yazı Asım Uysal'ın "Kadın İlmihali"isimli kitabının bir bölümünden alınmıştır)

Genel anlamda kozmetikler;deri,mukoza,tırnak ve saç gibi organların rengini,kokusunuişeklini değiştiren;bu organlara güzellik ve cazibe kazandıran preparatlar olarak bilinir.

Makyaj ve moda olayını hayatının vazgeçilmez< bir parçası kabul edenler,sosyete olmuş,ya da olma yoluna girmiş kozmopolit çevrelerin veya ekonomik seviyesi yüksek kimselerin hanımları veya kızlarıdır.

November 11th

MÜTA NİKAHI HARAMDIR

Müta nikahı dört mezhepte de haramdır. Müta nikahı, şahitsiz olarak bir kadına belli para verip, belli zaman için beraber yaşamayı sözleşmek demektir. Müta nikahının haram olduğunda bütün âlimlerin sözbirliği bulunduğu, Mizan-ül-kübra’da ve İbni Âbidin’de yazılıdır.

İmam-ı Taberani bildiriyor ki:

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?: