try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
ZehirliOk.COM
Sağlık, Huzur, Mutluluk, Aile Ve Evlilik

Archive - 2007 - Yazi

December 31st

İman Zayıflığı Ve Çözüm Yolları !!!

İmanın zayıflığının alametleri:

> Günah işlemek ve pişman olmamak
> Katı kalpli olmak ve Kur'ân okumak istememek
> İyi ameller için tembel hissetmek (geç namaz kılmak gibi..)
> Sünnetleri terketmek
> Çok farklı ruh hallerine sahip olmak (genelde huzursuz olmak, çabuk üzülmek gibi..)
> Kur'ân'dan âyetler duyunca pek bir şeyler hisstememek (veya meal okuyunca azap ayetlerinde, müjde ayetlerinde hissiz kalmak gibi..)
> Allah'ı hatırlamakta ve tesbih etmekte zorlanmak
> İslamiyet aleyhinde bir şeyler yapıldığında rahatsız olmamak

Bir sorum var !!!

Sanal’da tanışmak, birbirini tanımak ve sonuçta evlenmek olursa, acaba sakınca var mı yok
mu ?

Bu soruya ehil olan hocalarımız net ve açık olarak cevap versin lütfen..herkes yorum yapabilir tabi..

saygı ve sevgimle....................

December 24th

Bediüzzamanın Çarşaf Müdaafası

Tesettür, kadinlar için fitrîdir ve fitratlari iktiza ediyor. Çünkü kadinlar hilkaten zayif ve nazik olduklarindan, kendilerini ve hayatindan ziyade sevdigi yavrularini himaye edecek bir erkegin himaye ve yardimina muhtaç bulundugundan, kendini sevdirmek ve nefret ettirmemek ve istiskale mâruz kalmamak için fitrî bir meyli var.Hem kadinlarin on adetten alti yedisi, ya ihtiyardir, ya çirkindir ki, ihtiyarligini ve çirkinligini herkese göstermek istemezler.

December 23rd

Başörtülüler gerçekten evde mi kalıyor?

Günlerdir dillerde dolaşan üzücü bir söylenti var. Güya dindar erkekler, başörtülü yerine başı açık kızları tercih ediyormuş. Bu sebepten de başörtülü kızlar evde kalıyormuş.. Öyleyse kızlar başlarını örterse evde kalırlarmış!

Bizim genç kızlığımızda annelerin en büyük korkusu buydu. Bir genç kız başını kaparsa evde kalır. Öyleyse evlensin de örtünsün düşüncesi hakimdi.

Fakat hiçbir başörtülü kız da evde kalmazdı.

"Aile kutsaldır, kolay yıkılmaz!"

"Tarih boyunca Batılıların tekrar ettikleri cümle hep aynı olmuştur:
-Müslümanlarda aile kutsaldır, kolay yıkılmaz!
Şüphesiz ki bu tespit geçmişte gerçeğin ta kendisiydi. Aileye İslam kültürüyle bakıldığı devrelerde aile yapısını sarsmak, aile bireylerinin karşılıklı saygı, sevgisini zayıflatmak mümkün değildi.
Çünkü Müslüman aile hayatını yaşadığı yuvasını, dünyasından başka ahiretini de kazanacağı bir kutsal mekan olarak biliyordu.. Cennet de, cehennem de orada kazanılırdı onun kültüründe.

December 22nd

MÜSLÜMANLAR ARASI DİALOG

MÜSLÜMANLAR ARASI DİALOG

Yüce Allah insanlar için düzen olarak fitratlarıyla uyum içerisinde olan Islâm'ı seçmiş ve onları peygamberleri aracılığıyla bu dine sarılmaya yönlendirmiştir. Bir peygamber ölünce ümmeti onun dinini değiştirdiğinden, yüce Allah başka bir peygamber göndererek dinini yenilemiştir. Nihayet yüce Allah'ın yüce hikmeti, dinlerini son

December 19th

Güvensizlik

Salam,Men çok uzatmayacağam. Sadece,men insanlarin üz-gözüne baka bilmirem. İlk önce vicdanla başayan bu küçük problem,sonradan güvensizlikle davam ederek bi' kompleks emele getirdi ve bu menim yegane belam ve müsibetimdir....
Kimse ne ise bu sahada bilirse,ya karşılaşıb da sonradan müalice olunubsa mene yazsın,çaresini biliyorsa,zahmet olmazsa :
hezbollah43171127@yahoo.com

Önceden teşekkür ederim !

December 16th

ŞİMDİ DUA VAKTİDİR

ŞİMDİ DUA VAKTİDİR
İnsanoğlu zaman zaman kulluğunu adeta gözardi ederek, olumsuzliklari düzeltebileceğini zannediyor. Hâlbuki kul, Rabbinin kendisine gösterdiği yolda sebatla yürümekle mükelleftir. Hedefe varıp varamamak kendi elinde değildir. Kul ancak Rabbi dilerse hedefe varabilir. Bunun içindir ki Rabbimize çokça dua etmeliyiz.

December 11th

TERBİYE

TERBİYE

Terbiye nedir? Terbiye insanlık aleminde ki mevkimizi bilmek, onunla olan münasebetimizi anlamak ve ona göre hareket etmek demektir. Bir başka açıdan terbiye haddini bilmek demektir. Kişinin kim olduğunu bilmesi ve bu alemde mevcudiyetinin sebebini idrak edebilme yeteneğidir. Bir kimsenin bütün beşeriyetle olan münasebet ve irtibatını düzenleyen kaideleri terbiye adı altında isimlendirebiliriz.

November 29th

November 25th

November 23rd

MEDYA VE DİN İSTİSMARI

MEDYA VE DİN İSTİSMARI

Türkiye'de bir takım basın yayın organları var. Bunların din konusunda, islam konusunda herhangi bir hassasiyetleri yok. Bunlar Türkiye'yi soyan belli güçlerin güdümüyle hareket ediyorlar. Halka zulmetmeleri yetmiyormuş gibi, üstüne birde halkı sömürüyorlar. Bir de bazı İslami kavramları kullanarak sık sık manevi değerlerimize hakaret ediyorlar. " kahrolsun şeriat, kahrolsun İslamcılar " gibi başlıklarla bu cehaletlerini utanmadan sergiliyorlar. Bunu da malum medya yapıyor.

DİL SUSAR, İNSAN KURTULUR (MUBAREK EROL)

İnsan, yerine ve zamanına göre konuşmasını ve susmasını bilmeli, konuşmasında da susmasında da aşırılıklardan kaçınmalıdır.

Ecdadımız, “Çok söz yalansız, çok para da haramsız olmaz.” demiştir. Ayrıca, “Bilirsen güzel kelâm söyle ibret alsınlar, bilmezsen sükût eyle adam sansınlar.” ve “Allah, insanoğluna bir ağız, iki kulak vermiştir. Bunun manası: ‘Bir konuş iki dinle’ demektir.” gibi sözlerle bizlere yol göstermişlerdir.

MÜMİNİN MİRACI NAMAZDA AKLA GELEN ŞEYLER!..

"Kulun namazda okuduğu her bir kelimeden geleceği hakkında derin tefekküre dalması, daha önceden yaptığı kusurlardan onu alıkor; içinde bulunduğu şeyle meşgul olması ise, onu anladığı şeye bağlar. Kul okuduğu şeylerin zâhiri manalarının dışında bir takım şeyleri anlar ve bu anladıklarını kendisini ilgilendiren ve ihtiyacı olan şeylere ulaşmaya bir delil yapar. Bunlar derin anlayışlara açılan kapılardır; kula namazda açılır; okuduğu Kur’an onların anahtarı olur.

KENDİSİYLE BARIŞIK İNSAN

Barış, uyumluluk demektir. İnsanın kendi kendisiyle barışık olması, hem kendi özü hem de kendi çevresi ile uyumlu olması anlamını taşır.
Kendi özünün farkına varılması bilinç ve duygu düzeyinde gerçekleşebilirse, insan, kişiliğinin, bir başka ifadeyle göründüğünün ötesine geçme yeteneğine kavuşabilir.
Kendi varlığının ufuklarını ve sonsuzluğunu keşfetmiş insanın görünmeyen yanı, görünen yanından çok daha derindir.

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?: