try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
ZehirliOk.COM
Sağlık, Huzur, Mutluluk, Aile Ve Evlilik

Archive - 2012

December 31st

Tok Evin Aç Kedisi

"Kocanız sizi aldatıyor."
"Siz kimsiniz,ne söylediğinizin farkında mısınız?"
"Ben kocanızın sizi aldattığı kadının,Seçil'in nişanlısıydım,Kocanız aramıza girmeseydi,belki şimdi evlenmiş olacaktık.Sizi uyarmak istedim,haberiniz olsun,kocanıza sahip çıkın."
"Size inanmıyorum.Kocam beni aldatmaz.Niyetiniz ne bilmiyorum ama Fuat'ın düşmanı olduğunuz kesin.Beni bir daha rahatsız etmeyin."

December 28th

Yediğiniz İçtiğiniz Gıda ve İçeceklerin İmanına Dikkat Edin.

Herkesin hepimizin lezzetle, keyifle ve severek yediğimiz hazır gıdaların ve içtiğimiz gazozların, colaların ve meyve sularının imanı ve kitabı ve ahlakı var mı diye hiç sorguladınız mı? Diyecekseniz ki gıdaların ve meyve sularının ve colanın imanı mı olur? Olur hem de bal gibi olur.

Huzur Aranan Çağdaş ve Medeni Timarhaneler

Dünyaya sırrı imtihan gereği olarak gönderilen insan yaratılışının sırlarını, hakikatini ve mahiyetini bilmediği zaman ruhu, kalbi ve aklı kesmekeşlikte, perişanlıkta ve dağdağada kalır ve boğulur gider. Hele birde kendisine sunulan hayatların içerisinde iman yok ise ve imanın nuruyla aydınlanan eşyanın hakikati bilinmiyor ise daha çok elim elemlere ve kaderlere düşer. Zahirde ona güzel, neşeli ve şirin görünen her şey hakikat cihetiyle zehir olur, ona manevi bir cehennem azabı olur. Kendisine sunulan yalancı ve uyutucu hevasatlar, fantezilerin ve faydasız oyunların pençesinde kıvranıp durur.

Facebook Yüzünden Kararan Hayatlar..

Facebook denilen karı kız ayarlama mekanı, teşhir mağazası ve sanal randevu evi her geçen gün bir çok yuvaları yıktığı gibi bir çok genç kızın hayallerini, namusunu ve şerefini de elinden alıyor. Milyarlara varana ülkemizde milyonlarca üyesi bulunan bu menhus ve meçhul paylaşım sitesi yüzünden namuslar parça parça, hayaller kırık dökük, umutlar tahrip oluyor. Bir taraftan boşanmaların sayısını artırırken öteki taraftan ihanetleri meşru kılma, manevi değerleri ve namus anlayışını değiştiriyor.

December 20th

Kesenek bilgi sistemi

SGK kesenek bilgi sistemi giriş için aşağıdaki linke tıklayınız. Kesenek'e giriş yapabilir işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

E-Kesenek giriş Sistemi için buraya tıkla

December 19th

VECİZ BİR VECİZE

.

Ağlayın su yükselsin, Belki kurtulur gemi!!
Anne seccaden gelsin, Bize dua et emi....
N.F.K.

December 18th

Ertelemek İnkârda Bir Artıştır

İnsanın nefsinde, yapmak istediği ve içinden geçen konuları daha ileriki bir zamana ertelemek gibi bir eğilim vardır. Kuran’da bildirildiği üzere, kendisi ile beraber tüm insanları cehenneme sürüklemek isteyen şeytan, özellikle hayır ve Allah rızası içeren amellerin ertelenmesi konusunda insanlara telkinler verir. Oysa en önemli sorumluluğu olan kulluk görevini ertelemek veya görmezden gelmek kişiyi bu sorumluluktan muaf tutmaz.

December 17th

Hayat Müşterek....(!) mi acaba

Sual: Günümüzde (Hayat müşterektir) denilerek, kadına zulmediliyor. En ağır, en adi işlerde bile çalıştırılıyor. İslamiyet’te kadın ev içinde ve dışında çalışmak, para kazanmak zorunda mıdır? Dinimizde kadın hakları hususunda bilgi verir misiniz?
CEVAP
İslamiyet’ten önce kadının hiç değeri yoktu. Araplar, kız çocuklarını diri diri gömüyorlardı. Kâbe etrafında bile kadınlar çıplak dolaşırlardı. Müslümanlık gelince bu kötü âdetler son bulmuştur.

December 15th

Hanım hakkı

Bu yazı şimdi bitakım çevreleri rahatsız edecek biliyorum ama,günümüzde kadın gibi kadın,erkek gibi de erkek bulunması güç olduğu için feryadım buna

Hanım hakkı

Sual: Hanımla iyi geçinmenin yolu nedir?
CEVAP
Hanımının güzel huylu olmasını isteyen, önce kendisi güzel huylu olmalıdır! Kur'an-ı kerimde, insana gelen musibetlerin, günahları sebebiyle geldiği bildirilmektedir. O halde, dinimizin emir ve yasaklarına riayet eden, hanımı ile iyi geçinir.

December 14th

Sabah Namazını Kılmanın Faydaları

İnsan fıtraten yani yaratılış gereği olarak gâyet zaîftir. Halbu ki her şey ona ilişir, onu müteessir ve müteellim eder. Yani üzer ve dertlendirir. Hem gâyet âcizdir. Halbu ki belâları ve düşmanları ona nisbeten pek çoktur. Hem arzularını ve isteklerini elde etmek cihetiyle gâyet fâkirdir. Halbuki ihtiyâcâtı pek ziyadedir. Hem ihtiyaçlarını elde etmek cihetiyle tenbel ve iktidarsızdır. Halbuki hayatın yükü gâyet ağırdır. Hem insâniyet onu bütün kâinatla ve içerisindekiler ile alâkadar etmiştir.

Duaların Kabulünde Helal Lokmanın Etkisi...

Müslümanlar imanı ve inancı gereği Rablerine yöneltip, ellerini açtırıp, dua ettiren şey ihtiyaçlarıdır. Hadsiz ihtiyaçları olan ve hadsiz düşmanları bulunan insan, aczi ve fakrı gereği olarak Rabbinden elinin yetmediklerini, gücünün yetmediklerini, elde edemediklerini ve muvaffak olamadıklarını ister. Düşmanlarının şerrinden Allaha sığındığı gibi ihtiyaçlarının giderilmesi içinde ona yalvarıp aczini ve fakrını şefaatçi yapıp isteklerini iletir.

Günah ve Haramların Başlangıcı Güzel Sonu Hüsran Olur.

Hiçbir günah yoktur ki sonu hüsran acı,keder feryat ve pişmanlık olmasın.Bütün günahlar fıtrata ,yaratılışa ve kulluğa ters ve zıt olduğu için vicdanda ve imanlı kalpte kabul görmez.Günahlar ve haramları şeytan ve nefis başlangıçta o kadar heyecanlı tatlı ve güzel gösterir ki bir çok tatlı güzel heyecanlı başlayan günahlar sonu hüsranla ,pişmanlık ve gözyaşı ile biter.Başta hislerin arzuların duyguların seyrinde ve kontrolünde giden günahlar işlendikten sonra vicdanın aklın kalbin eline geçer.Gözünü kapatıp uyuşturucu alıp alkol alıp kendini kaybeden insanın hali nasıl ise günahın cazibesine k

December 13th

Evlenmekten maksat

Hikmet ehli zatlar buyuruyor ki:
Peygamber efendimiz, (İki Müslüman Allah rızası için bir araya gelse, şeytan uzakta bekler, yanlarına yaklaşamaz) buyuruyor. Saliha bir hanımla evlenince de, iki Müslüman bir araya gelmiş olur, şeytan aralarına giremez. İkisi iyi geçindiği müddetçe, İblis zarar veremez. Ama bir hır gür çıkarsa, Allah muhafaza etsin, şeytan gelir, hem bir tane değil, birçoğu üşüşür, aralarını bozar. Zaten içimizde olan nefis de, bu durumu fırsat bilip, elinden geleni yapar.

December 12th

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?: