Archive - Ağu 2011

Tarih
Tür

August 26th

İHTİYACIM

Kalan ahir ömrümün yegâne emeli sen,
Hava gibi, aş gibi sanadır ihtiyacım.
Sarsılmayan yüreğin en sağlam temeli sen.
Bir bedende baş gibi sanadır ihtiyacım…

Bir Fatiha bekleyen Makber nasıl durursa,
Silah olmadan kurşun Âdem nasıl vurursa,
Kökü su almayınca bitki nasıl kurursa,
Gözden akan yaş gibi sanadır ihtiyacım…

Temize çekiyorum mazi denilen dünü,
Huzurundan eyleme sana çevrilen yönü,
Sabitle ellerimi, korkarım mahşer günü,
Sırat’da yoldaş gibi sanadır ihtiyacım…

Renkler sende hâl bulur morum, beyazım sarım,

August 25th

Ey Aişe! Geceleri Şu Dört Şeyi Yapmadan Sakın Yatma..!

Müminlerin annesi hazreti Aişe (r.a.) şöyle anlatıyor. Fahri Kainat efendimiz (s.a.v.) şöyle buyurdu: Ey Aişe! Geceleri şu dört şeyi yapmadan sakın yatma.

1-) Kur-anı hatmetmeden.

2-) Kıyamet günü Peygamberlerin şefaatine erişmeden.

3-) Müslümanların gönlünü almadan.

4-) Hac etmeden.

Hazreti peygamber (s.a.v.) bu sözleri söyledikten sonra namaza durdu. Bende yatağın üzerinde namazını bitirene kadar şaşkınlık içinde otura kaldım.

Sadece Üç Kez Okuyarak Kuran-ı Kerim Hatim Sevabı Almak İster misiniz..?

Ebu Said (radıyallahu anh) anlatıyor:

"Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) ashabına: "Sizden biri bir gecede Kur'ân-ı Kerim'in üçtebirini okumaktan aciz midir?" diye sordu.

" Buna hangimiz güç yetirebilir?" dediler. Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm):

" Allahu Ahad, Allahu's-Samed (İhlâs süresi) Kur'ân'ın Kur'an'ın üçte birine denktir" buyurdu.

(Buharî,Müslim,Tirmizî,Nesâî,Ebu Davud,İbnu Mâce)

**Üç defa İhlas suresini okuyan, Kur'an-ı kerimi hatmetmiş gibi sevaba kavuşur

*******************************

August 24th

Öfke Aklı Örter

Öfke, insanı sıkıntı ve huzursuzluğa düşüren bir davranış bozukluğu. Günlük yaşamda hoşuna gitmeyen bir olay ya da davranışla karşılaşan bazı insanlar hemen öfkelenirler.

Kur'anî bakış açısına göre bu davranış yanlıştır ve şeytanın kışkırtmasıdır. Allah Kur'an'da, cennetini hazırladığı takva sahibi kullarını, "Onlar, bollukta da, darlıkta da infak edenler, öfkelerini yenenler ve insanlar (daki hakların)dan bağışlama ile (vaz) geçenlerdir. Allah, iyilik yapanları sever." (Al-i İmran Suresi, 134) ifadesiyle tarif eder.

August 22nd

Müminler Galip Olacaktır

Müminlerin hayattaki tek amacı, Allah’ı razı etmek, O’nun sevgi ve dostluğunu kazanmaktır. Bu amaç uğruna da, her türlü zorluk ve sıkıntıyı göze alacak kadar derin bir imana sahiptirler. Allah, Kendi dinine yardım ettikleri takdirde, müminlerin bu çabalarını karşılıksız bırakmayacağını ve onlara yardım edeceğini vaat etmiştir. Bu müjde, bir âyette Rabbimiz tarafından şu şekilde bildirilmiştir:

August 18th

ben bu siteye girdigimden beri surekli haksizliga ugruyorum

ben kül kedisi rumuzlu kisi olarak bu sitede surekli haksizliga ugruyorum ozellikle bazi kisiler tarafindan site sahibi midir yandaslarimidir anlamadim... bana hayasiz denildi... bana erkekler celmeye calsiyo denildi ... bana kuldan yardim istiyo denildi... yani eger bu yazilari okuyan bir vicdanli merhemetli allahin kulu varsa ne demek istedigimi anlar... ve bu iftaralara bir dur der

ozur bekliyorum

bana hayasiz... baskalarinin aklini celme... kulllardan isteme gibi iftira atan insandan ozur bekliyorum ...bu ramazan gunu beni aglatti eger kendisi muslumansa ? ve alip veremedigi bisey varsa Kül kedisinden lutfen insanlar ortasinda ifitralarla gelmesin...merhmet, namus, sahisyet varsa bunu nasil yapmasi gerektigini bilir... kafasinda binbir tilki dolasan biri deilse ne demek istedigimi anlar unutmasin ki ozur dilemek hak helallesmekte bi erdem bi namustur !!!!

Hangimiz İki Kat Ürün Almak İstemez?

İnfak, “Allah yolunda infak edin ve kendinizi kendi ellerinizle tehlikeye atmayın. İyilik edin. Şüphesiz Allah, iyilik edenleri sever.” (Bakara Suresi, 195) ifadesinden anlaşıldığı üzere insanı ahiretteki tehlikeden koruyan önemli bir ibadet. İnsanı manevi kirlerden arındırır, Allah’ın hoşnutluğunu kazanmaya vesile olur. Ancak etmiş olmak için infak edilmez. Kur'an'a baktığımızda, infakın gerçek bir ibadet olabilmesi için bazı şartları olduğunu görürüz.

August 16th

Dahilikten deliliğe, mantıktan küfüre

arkadaşlar merhaba ben 18 yaşında bir gencim. Bu din konularında ne olsa araştırıyordum. Oturukta su içme, namaz, diğer sünnetler bu tür hareketleri anlamadığımdan inanıyordum ama anlamıyordum.

Birgün hepsinin insan sağlığına faydasını keşfettim. Sonra sahabelerin günümüze ilettiği hadislerle ilgili çok şüphem var. Müslüman olarak Allah var mı yok mu diye düşündüm; incil, tevrat ve kur'an okuyorum. Bunları birine söylesem bana kafir bile derler ama ben haklıyım.

August 12th

FITRATINIZIN CENNET ARZUSUNA NEFSİNİZLE KÖSTEK OLMAYIN.

Hangi insana sorsanız uçmayı isermisiniz evet diyecek.hangi insana sorsanız genç kalmak istermisiniz.tereddütsüz evet diyecektir.hangi insana sorsanız hiç hastalanmadan yaşamak isterimisiniz hiç kimse hayır demiyecektir.hangi insana orsanız hep mutlu olmak iztermisiniz diye herkesin vereceği cevap evet olacakıtr.insanların hepsinin arzusu emeli gayesi hedefe amacı mutlu huzurlu yaşamak sağlıklı ve sıhhatlı olmaktırb.insanların çoğusu için en birinci hedef gaye ve amaç afiyit sıhhat ve saadettir.temennilerini sorduğunuz bütün insanların ortak cevabı mutluluk v

Ramazan; Kalplerin Yumuşama Zamanı

Ramazan Ayı... İnsanlar için hidayet olan ve doğru yolu ve (hak ile batılı birbirinden) ayıran apaçık belgeleri (kapsayan) Kur'an onda indirilmiştir. Öyleyse sizden kim bu aya şahid olursa artık onu tutsun. Kim hasta ya da yolculukta olursa, tutmadığı günler sayısınca diğer günlerde (tutsun). Allah, size kolaylık diler, zorluk dilemez. (Bu kolaylık) sayıyı tamamlamanız ve sizi doğru yola (hidayete) ulaştırmasına karşılık Allah'ı büyük tanımanız içindir. Umulur ki şükredersiniz. (Bakara Suresi, 185)

August 10th

Ramazan ve Kandil Geceleri Neden Hakkıyla Eda Edilmiyor

Ramazan ayı ve kandil geceleri, cenabı hakkın peygamber efendimizin ümmetine hususi olarak verdiği ve içerisinde rahmet, mağfiret ve ikramların bol olduğu gün ve gecelerdir. Bu gün ve geceler Müslümanları öteki ümmetlerin sevaplarına yetiştirecek kadar büyük fırsat verilir. Tarihte öyle ümmetler gelmiştir ki, bin sene ömür sürdüğü için sevapları ve amelleri daha fazlaydı. Bu durumda Peygamberimizin ümmeti onlara nisbeten daha az sevaba ve affa müstehak oluyordu.

ALLAH İÇİN FEDA EDEMEDİKLERİMİZ NEFSİMİZE KURBAN ETTİKLERİMİZDİR.

Her gün tasasını ve kaygısını çektiğimiz, gereksiz ve fuzuli derdini taşıdığımız, malı, mülkü, kariyeri ve serveti için bunalımlara girdiğimiz, geleceği için endişesini çekip bunalımlara düştüğümüz, küçük menfaatleri uğrunda psikolojimizi bozduğumuz, kaybetme korkusuyla strese girdiğimiz, zevale mahkûm metaları için ruh darlığı, kaygı ve tasalara giriftar olduğumuz şu güzel dünya hayatı elbet bir gün bitecek ve istemesek de şu uzun görünen kısa ömür tükenecek. Hayat perdesi ecelin eliyle kapanacak. Rabbin huzuruna çıkılacak.

Mastürbasyon orucu bozar mı?

Mastürbasyon orucu bozar mı, bozarsa kaza mı kefaret mi gerekir?

Orucu bozar, sadece kaza gerekir.

Bir Ramazanda iki defa mastürbasyon yapana kefaret de gerekir.

Çünkü Ramazanın bir gününde, kaza gereken bir şey yaparak orucunu bozan kimse, başka gününde de bu şeyi kasıtla yine yaparsa, kefaret de gerekir.

* * *

1. Eğer mastorbasyon yaparsanız, o gün orucunuz bozulur. Siz bozuldu diye yemek yiyip su içmeyiniz yinede. Ramazan ayı bittikten sonra bozulan orucunuz için tekrar bir gün oruc tutmalısınız..

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?: