Archive - Tem 2011

July 29th

HAYATI DOLU DOLU YAŞAMAK....

İnsanları dinsizliğe ve ahlaksızlığa sevk etmek için geliştirilen sloganlardan biriside hayatı dolu dolu yaşayın sözüdür.Bu sözün gazına ve dolduruşuna gelen insanlar hayatı dolu dolu yaşamak uğrunda her şeylerini feda etmekle berabe büyük değerlerinden dahi vaçgeçmek derecesine gelmişlerdir.Sanki insan bu dünyaya sadece keyif sürmeye,hayatını yaşamaya,istediği gibi davranmaya gelmişler gibi bir mantık veren bu slogan ile insanların ahlaklarının içini boşalttıkları gibi ahlaksızlıkların dahi kapılarını açmışlardır.Bu sloganın ardına takıl

ÇIPLAKLIĞI SEVEN TACİZE KATLANIR...

Halk arasında aşık olupta sıkıntı çekenler için kullanılan bir söz vardır. Gülü seven dikenine katlanır diye. Bu sözün hakikatinde aşkın tatlı olsada neticeleri itibariyle gözyaşı ve elemi olacağı gerçeği vardır. Aşk için kullanılan bi söz aslında bir çok şey için dahi kullanılabilir.

July 28th

ACABA? SIZ İMAN SAHİPLERİ!

Kuranda övülen, Tevratta taltif edilen ve Peygamber efendimizin sevgisine mazhar olan ve ümmetin yıldızları olma şerefine erişen sahabi efendilerimizi sahabe yapan Allaha olan imanları ve peygamber efendimize gösterdikleri teslimiyetleridir. İlahi iltifatlara ve müjdelere mazhar olan sahabilerin imanına hiç kimse yetişemediği gibi onların en küçüğünün dahi imanı bütün insanların imanlarından daha ağır gelir. Çünkü onların Allaha itimatları ve güvenleri tamdı. Çünkü onların peygamberlerine sadakatları tam ve eksiksizdi.

ÇOCUĞUM CEMAATÇİ VEYA TARİKATÇİ OLDU DİYE KORKMAYIN.

Dini mübine cemaat ve tarikat adı altında hizmet etmeye çalışan kesimlere karşı yüzyıllardır bir karalama hareketi içerisinde bulunan ifsatçılar,din düşmanları ve münafıklar her yolu ve yöntemi denemekten geri kalmayanlar zamanımızda da cemaatler ve tarikatler çocukların beyinlerini yıkıyorlar onları evlerinden uzaklaştırıyorlar çocukları bombacı yapıyorlar diyerek aileleri islamdan ve kurandan uzaklaştırmaya çalışıyorlar.Çocukların dini eğitimi ve ahlaki eğetim almasının önünün kesmeye çalışarak kendi alçak ve sefih medeniyetinin uyutucu he

July 27th

çocuklarda masturbasyon

Merhaba Adım Yasemin. Edebiyat öğretmeniyim.

Sorum Şu

Geçen nisan ayında sınıfta bir erkek öğrencimi masturbasyon yaparken yakaladım ve tabi mevzuat gereği hakkında gerekli işlemlerin yapılması için idareye sevk ettim.

Ama beni şaşırtan olaylar bundan sonra başladı, çünkü çocuk okul idaresine ne dediyse bir anda suçlu ben oldum. Özellikle eteklerimden tutunda çoraplarıma topuklu ayakkabılarıma hatta makyajıma bile bir çok kulp buldurlar ve deyim yerindeyse çocuğu akladılar.

CENNETTE YOK YOK....!

İnsanlar dünyada kendisine verilen nimetlerle ahrette verilecek olan nimetlerin kıyasını yaptıkları zaman hangi nimetlerin geçici hangilerinin kalıcı olduğunu anlayacaklardır. Dünyada kendisine verilen bütün nimetlerini yok olmaya, dağılmaya, çürümeye, bozulmaya, kokuşmaya, değişmeye, başkalaşmaya mahkum olduğunu ahirette verilecek olan nimetlerin ise asla yok olmayacağı, bozulmayacağı, çürümeyeceğini anlayacaklardır. Dünyadaki var olan nimetlerin bir gün yok olduğu halde cenneteki nimetlerin ise yok olmayacağını göreceklerdir.

July 26th

Kaside-i Bürde

Tarihte iki kaside, "Kaside-i Bürde" ismiyle anılır.

Birincisi Ka'b b. Züheyrin yazdığı kaside. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s) tarafından beğenilmiş ve Peygamberimiz hırkasını çıkararak şaire giydirmiştir. Bu yüzden bu kaside "Kaside-i bürde" olarak tanınır. İstanbul Hırka-i Şerif Camiinde sergilenen Hırka-i-Şerif Ka'b b.Zuheyr'e giydirilen hırkadır.

ALLAHIN YILDIZLARI VE İNSANLARIN MEŞHURLARI

Cenabı Hak hayatını ömrünü kendi dini uğrunda harcayan ve bu uğurda ölenleri daima insanların akıllarında fikirlerinde ve gönüllerinde tutup onları unutturmamıştır. Onları kitaplarla anılarla rivayetlerle yaşatmıştır. Onların kabirlerini ziyaretçi akınlarına uğratmış onların ölülerine dirilerden daha çok kıymet hürmet değer verdirmiştir. Onları rahmetle dualarla niyazlar andırmış onları insanlara şefaatçi yapmıştır.

yaziyi kaldirmayin tahkik abi hakkini helal et(ben seytana uydum)

seni yikmak amacinda deildim belki bana kizdigin seylerde hakliydin ama ben nefsime yediremedim... ben seytana uydum ... seni yikmak icin elimden geleni yaptim ...seni abim gibi cok seviyorum eger sana bi zarar gelirse ... kimseyi affetmiycem ... senin o iman dolu kalbini istismara ugrattim ben...ne olur hakkini helal et... ben seytana uydum

July 25th

YARDIM İSTEYENLERİN YORUMLARINI HANGİ MAKSATLA SİLİYORSUNUZ.

Bu sitede insanlara yardım etmek için zamanımızı ve vaktimizi sarf ediyoruz.başka yerlerden çalıyoruz.insanların ihtiyaçlarını gidermeye olara hakikat yolunu ,doğru yolu göstermeye yanlışlardan çevirmeye çalışıyoruz.Ama bakıyoruz bazen site arkasındaki yorum denetleyen kişiler bazı yazıları işlerine gelmediği için siliyorlar.İnsanların o hakikatlere ulaşmasına engel oluyorlar.Onların doğruları öğrenmesini istemiyorlar.Hangi akla veya dine hizmet ettiğini anlamadığım bir gürühun temsilciliğini yaptığını zannetiğim birileri kasıtlı olarak yaz

FARKI FARKEDEN FARUK

Doğruyu kaybedip bulamayanın nasibinde yanlış, yanıltan bulunur. İşte bu sebeple denmiş: “Galat-ı meşhur; fasih-i mehcur’dan evlâ görünür..”

Doğrusu, esası kaybolup unutulunca; meşhur olan yanlış evlâ, üstün görünür. “Zaman sana uymazsa sen zamana uy..” Benim kalbime bak, kalbim temizdir. Ananın sütü gibi helal olsun vs.

Doğru zannedilen bu kabil yanlışlardan kimisi küfürdür ki helaka götürür.

July 23rd

Menfaate Dayalı İlişkiler

İman etmeyen insanlar, yaşamlarında dünyevi menfaatleri olabildiğince elde etmek ve kullanmak üzerine bir amaç belirlemişledir. Yaşamlarının her aşamasında, belirledikleri bu taktik, kendini belli eder. İş ilişkileri, arkadaşlıkları hatta eş seçimleri dahi menfaat üzerine kuruludur. Menfaatlerine en fazla hitap eden kişi, en yakın olmak istedikleri kişidir. Bu tip insanlar, karşılarındaki kişilerin güzel özelliklerini sadece çıkarlarına ulaşabilecekleri birer ticari meta olarak görürler.

hayatinizi yeniden gozden gecirin

hic sanmadiginiz seylerden kazanir... yada delice savundugunuz seylerden kaybedebilirsiniz...suphesiz ki Allah cok merhametlidir ve adalaetlidir...insanlari elestirken saygi cercefesinde olmaliyiz... bilmeliyiz kul bu sasar kalkar .. kalkip dusmeyen bir Allahtir...cok takva olacagim diye kendini zorlarsaniz bu kesinlikle patlaklik verir sizar... bi kusu ne sikacaksin ne de serbest birakacaksin.. cocukken sanatcilar cikardi televizyonda kimi kufur ederdi ciplak su bu diye...

July 22nd

İMANINIZA CHECK UP YAPTIRIN.!

İnsanlar sağlıklarını koruma ve sağlıklı yaşama adına her sene gider chekup yaptırırlar. Yani baştan aşağıya kadar muayene olup bedenlerinde ne gibi hastalıklar var veya yok diye kontrolden geçirirler. Eğer hastalıklar varsa hastalığın mahiyetine göre tedbirler alırlar.sağlıklı yaşamak için kendini kontrolden geçirdiği gibi kendisine fayda veren her türlü araç ve gereçlerini de kontrol ettirir..Mesela arabasını her sene kontrole sokar ki arabanın eksiklikleri ve sorunları tespit edilsin ve bilinsin ta kendini yolda bırakmasın.

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?: