Archive - Kas 2011

November 30th

November 28th

Görüntülere Bakışımız

Doğduğumuz andan itibaren bedenimizde var olan eksiklikler, kusurlar, hayatımız boyunca yaşadığımız olumsuz olaylar, istemediğimiz ve şikâyet ettiğimiz her şey aslında Allah’ın bizler için yarattığı görüntülerdir. Bu görüntüler, dünya hayatına verdiğimiz öneme ve önceliğe göre bize etki eder.

AŞURE GÜNÜ ORUÇ TUTALIM

Muharrem ayının onuncu günü Aşure günüdür. Muharrem ayı, Kur'an-ı kerimde, kıymet verilen dört aydan biridir. Muharremin birinci günü oruç tutmak, o senenin tamamını oruç tutmak gibi faziletlidir.

Bir hadis-i şerif meali şöyledir:

(Ramazandan sonra en faziletli oruç, Muharrem ayında tutulan oruçtur.) [Müslim]

Aşure günü oruç tutmak sünnettir. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

"Aşure günü oruç tutanın, bir yıllık günahları affolur." (Müslim,Tirmizi)

November 26th

Zilhicce ayının son günü ile Muharrem ayı içerisindeki çok faziletli ibadetler

Zilhicce ayının son günü ile Muharrem ayı içerisindeki çok faziletli ibadetler) Zilhicce ayının son günü muhakkak oruçlu olmak lazımdır, zira geçen senenin günahlarına kefaret olur. Gecesinde ise (hicri yılın son gecesi oluyor) tesbih namazı kılınmalıdır.
Yine bu son gece akşam ve yatsı namazı arası 10 rekat namaz kılınır;
Niyet: "Ya Rabbi, geçen seneyi benden razı olarak ayır. Sadır olan isyanımı hasenata tebdil eyle. Beni hidaye-i İlahine ve Rıza-i İlahine mahzar eyle" diyerek yapılır.

Nikahın Helal ve Haram Boyutu..

ALLAH RIZASI İÇİN GERÇEKTEN DOĞRU CEVAPP??
İrmFth (üye değil) tarafından Salı, 2011-09-27 18:07 tarihinde gönderildi.

TESETTÜRSÜZLÜK YÜZÜNDEN TOPLUMDA SÜBYANCILIK ARTAR

Alemlere rahmet getiren ve rahmetiyle dünyanın binlerce senesine hak ve adaletle hürmet ve merhamet kanunlarıyla hükmeden peygamberi Zişan bir hadisi şerifinde şöyle buyurmaktadır.küçüklerine merhamet büyüklerine hürmet göstermeyen bizden değildir.emriyle Toplum ve içtimai hayatın en büyük ve sarsılmaz kanunlarından olan hürmet ve merhamet ve şefkat sayesinde insanların hak ve hukuklarının korunabileceğini , sevgi ve saygı sınırlanın muhafazasının bir garantisinin bu düsturlar olduğununu bu düsturların dışına çıkıldığı zaman hürmet ,merhamet v

Kur’an’dan Kaçanlar

İnsanların büyük bir kesimi dünya hayatına olan şiddetli bağlılıkları nedeniyle hayatları hiç sona ermeyecekmiş gibi davranır, Kur’an’ın bildirdiği gerçeklerden kaçarlar. Dünya hayatının ‘göz açıp kapama süresi’ kadar kısa olduğunu düşünmezler. Her insan, aniden ölüm melekleriyle karşılaşabilir, mezara giderken de dünya hayatında sahip olduğu hiçbir şeyi yanına alamaz. Yapayalnız bir şekilde Allah'ın huzuruna çıktığında ise, sadece dünyadayken yapıp ettikleri önüne getirilir.

Küçük Lutilik (Anal İlişki)

Küçük Lutilik (Anal İlişki)

Erkeklerin kadınlarla arka organdan yaptıkları cinsel temastır. İslam dini erkek erkeğe (homoseksüellik) ve kadın kadına (sevicilik) cinsel ilişkileri haram kıldığı gibi kadına arka organından (anüs) cinsel temasta bulunmayı da yasaklamış, haram kılmıştır.
Bu haramlılık kişinin hem kendi karısını hem de yabancı kadınları da içine almaktadır. Bu tür cinsel yaklaşimı kati suretle yasaklayıcı hadisleri bulunan Hz. Muhammed (SAV) şöyle buyurmuşlardır:

November 24th

ALLAHIN SADIK KULU…..

Bediüzzaman hazretlerine verilen evsaflar, ünvanlar, isimler, sıfatlar pek çok ve muhteliftir. Çocukluk döneminde molla said adıyla anılırken; İstanbul a geldiğinde ve zamanın şeyhülislamı ile görüştüğünde ise sorulara verdiği mükemmel cevaplar ve kıvrak zekası karşısında ona zamanın bedisi manasına gelen bediüzzaman namını vermiştir. Kimisi onun mücadelesini gördüğü için asrın imamı derken onun merhameti ve şefkati karşısında kimisi herkesin günahına ağlayan adam demiştir.

TESETTÜRÜ TERSTEN GİYEN TÜRBANLILAR.

İnsanoğlu hayatında her zaman nizam ve intizama önem verdiği gibi denge unsurunu gözeterek de yaşamaya çalışır. Fıtratı gereği her şeyin doğrusunu ve düzgün olanını tercih eder.Elbiseyi tersten değil düzgün olarak giyer.Evini düzenlerken koltukları tersine koymaz.Yada ters çevirmez.Yada evindeki tabloları ters çevirip öyle asmaz.Yada gömleği veya ayakkabıyı tersten giymez. Hatta çocukları bile ayakkabıyı tersten giyindiği zaman onu düzeltir bazen de çocukları azarlar.

Alçalan İnsanlığımız ve Şaha Kalkan Hayvanlığmız..

“Yapmayın ben daha çocuğum” diyen bu cümleler bir kız çocuğun çığlıklarıdır..Sosyal hizmetler kız yurdunda korunmaya alınan 13 yaşında ki N.Ç adlı bu kız çocuğu 26 kişi tarafından tecavüze uğramış yada onlara para karşılığı satılmıştı.Psikolojisi bozulan ve bütün değerlerini yitiren bu kızcağız kaldığı kız yurdunda geceleri durmadan bu sözleri sayıklıyormuş.Uğradığı bu hayvani tecavüzler sonucu dört defa ameliyat geçirmek zorunda kalmış.İnsanlığı ölmüş hayvanlığı şaha kalkmış 26 kişi tarafından hunharca , hayvanca

November 23rd

Ahlaksızların çıplaklık modası geçici iken, Allahın cehennem modası sonsuzdur.

İnsanlara ve topluma örnek ve rehber olması iktiza eden aydın ve sanatçı denilen kesimlerin bu örnek davranış ve tutum yerine ahlaksızlık, hayâsızlığın ve çirkefliğin temsilciliğini yapıp toplumu mahvedecek eylem ve söylemlere imza atıyorlar. Kadın veya erkek olsun toplumun teveccühünü, güvenini ve sevgisini kazanmanın tek yolunu soyunmak olarak gören bu topluluk, kendi şöhretlerini kaybetmemek, insanların ilgisini ve alakasını üzerlerine daima çekmek adına hiçbir ahlaksız yol ve yöntemleri kullanmaktan çekinmiyorlar.

CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM DAHİ LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Zaman gösterdi ki, “Cennete ucuz değil cehennem dahi lüzumsuz değildir” diyen Bediüzzaman hazretlerinin bu sözü yerinde ve çok hakikatlidir.Bu sözün hakikatini üzerinde, hareketlerinde amelinde, fiilinde ,gösteren nice ahmak ve kafir ,cahil,divane,zalim insanlar gelmiştir.

Zevk için işlediğiniz günahlardan acı çekiyorsunuz.

allahh rızası için yardım edin
yardımedin (üye değil) tarafından gönderildi.

November 22nd

ZİNA EDEN KADININ TÖVBESİ

İmam Müslim, Ebu Nuceyd İmran b. El-Husayn el-Huzaî, radıyallahu anhuma'nın şöyle dediğini rivayet etti.

Cuheyne kabilesinden zina ederek hamile kalan bir kadın Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem'in huzuruna çıkarak:

"Had cezasını geciktirecek bir suç işledim, cezamı ver!..." dedi.

Bunun üzerine Nebiyyi Muhterem efendimiz kadının velisini çağırttı. Ve ona dedi ki

“Bu kadına iyi davran. Doğum yapınca da bana getir.”

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?: