Archive - Oca 2011

Tarih
Tür

January 30th

Münafıkların Tuzakları Baştan Bozulmuştur

Münafıklar, başlangıçta iman ettikleri için ya da menfaatleri gereği müminlerin içinde yaşarlar. Ancak imandan sonra sapmaları durumunda veya menfaatleri çatıştığında müminlere karşı mücadeleye başlarlar.

January 29th

Coelacanth Ara Fosil Değildir

Darwin'in 'Türlerin Kökeni' adlı kitabında itiraf ettiği gibi, evrim sürecini bizlere ispat edecek olan en önemli delil ara fosillerdir. Yer yüzünün neredeyse kazılmayan hiç bir bölgesi kalmadığı halde bu sürecin yaşandığını bize ispat eden tek bir ara fosil bulunamamıştır. Bulunan yaklaşık 300 milyon fosil, tüm canlıların bir anda, eksiksiz ve mükemmel yapıları ile var olduklarını, yani yaratıldıklarını ispat etmektedir.

January 23rd

İpek Böceğinin Yaratılışı

İpek böcekleri küçücük olmalarına rağmen, milyonlarca yıldır yeryüzünde bilinen en sağlam ipliği üretirler.

Tek seferde en fazla yumurtlayan canlılardan biridir ipek böceği. Bir seferde 450- 500 yumurta yumurtlayan bu böcekler, yumurtalarının etrafa saçılmalarını önlemek ve korumak için onları, salgıladıkları çok özel bir iplikle birbirine bağlarlar. İpek böceklerinin yumurtaları bir yıl boyunca uyuyarak canlanmayı beklerler.

January 22nd

Darwin'in Suya Düşen Ümitleri: Ara Fosil Yoktur

Canlıların evrimi konusu Darwin'in Türlerin Kökeni kitabında da belirttiği gibi yıllardır pek çok açmazla karşı karşıyadır. Teoriyi açmaza sokan en önemli konu, evrim sürecinin yaşandığını bize ispat edecek olan ara fosillere rastlanmamasıdır. Darwin, Türlerin Kökeni'nde bu çıkmazı şöyle açıklamıştır:

Eğer teorim doğruysa, türleri birbirine bağlayan sayısız ara-geçiş çeşitleri mutlaka yaşamış olmalıdır... Bunların yaşamış olduklarının kanıtları da sadece fosil kalıntıları arasında bulunabilir. 1

January 21st

Burnumuzdaki Üstün Yaratılış

Koku olarak tanımladığımız şey aslında nesnelerden buharlaşan kimyasal taneciler, yani molekülledir. Sıcak hava, koku moleküllerinin havada serbest halde dolaşarak geniş alanlara yayılmasını sağlar. Buharlaşma ne kadar yoğun olursa koku da o denli belirgin olur.

January 19th

ŞU DÜNYADA KİM AKILLI KİM DELİ.

Dünyaya meftun olmuş ve bütün himmetini gayretini ve gayesini ona hasrı nazar eden ehli dünya ve gafil Müslümanlar tarafından inanan ve özellikle İslami hayatı benimseyip ahiretine faidesi olmayan işleri terk eden insanlar için kafayı sıyırmış, deli olmuş, beyni yıkanmış söylemlerini kullanırlar. Kırılacak cam parçacıkları hükmünde olan mevki makam kariyer hayata yüzünü dönenler ehli dünya nazarında delidirler. Çünkü dünyalık hiçbir şeyleri yoktur. İşleri güçleri namaz zikir ve ibadettir derler.

GÜVEN DUYGUSU

“Güven duygusu kar gibidir. İstismar edildikçe erir.” (Şeref Yücel)

Birileri; İnsanların güvenlerini sürekli istismar eder.
Birileri; İstismar edildiği için insanlardan nefret eder.
Birileri; Kendilerine ulaşacak, uzanacak yardım elini bekler, çaresiz..
Birileri; Her türlü yardıma hazırdır ama aracı kurum, kuruluş ve kişilere güvenmez.
Birileri; Sessiz çığlıklarını içine akıtıp, vicdanlara ölü toprağı serpildiği hissine kapılır.
Birileri; Yardım edilmeye lâyık insanı arar, aracılardan güven ister.

January 17th

January 16th

Siz O'na Döndürüleceksiniz

Rabbimizin, kullarına rehber olarak gönderdiği Kuran’ı okuyanlar mutlaka bilirler; Kuran’da dünya hayatından, bir akşam vaktinden daha kısa bir oyalanma mekânı olarak, ahiretten ise asıl varılacak mekân olarak bahsedilir.

Kuran’da ahiret hayatından asıl varılacak yer olarak bahsedilmesi, vicdan sahibi her insanın üzerinde düşünmesi gereken çok önemli bir konudur. Kuran’daki bu anlatım, dünya hayatında bağlandığımız hiçbir şeyin, sanılanın aksine gerçek olmadığını, her şeyin aslının ahirette olduğunu açıkça ifade eder.

January 14th

ÇEVRİM İÇİ ÂŞIKLAR VE ÇEVRİM DIŞI EŞLER.

Hayatımızın vazgeçilmeleri arasına giren internet hayatımızın vazgeçilmez olan bir çok şeyleri alıp süpürüp kaçırıp götürdü.

EY MİLLETİM TELEVİZYON KANALLARI EVLERİNİZE VE HAYATINIZA PİSLİK SAÇIYOR.

Yaşadığımız şu ahir zamanda en çok erozyona uğrayan şeylerin başında iman ve ahlakımız geliyor.Batıdan gelen dinsizlik fikir ve akımlarını devlet ve sistem ölçeğinde tatbik edilmesi ve yine batıdan gelen ahlaksızlık cereyanlarının medenilik ve çağdaşlık adıyla dini,ahlaki ve kültürel değerlerle yer değiştirilmesi sonucu toplum olarak bir iman ve ahlak tutulması ve erozyonu yaşıyoruz..Bu zamanda ülkemizde öyle bir sinsi ve iblisçe ahlak ifsat ediliyor ki, insanlar işledikleri günahların girdikleri haramların fakında bile değiller.Nefsi emmare odakl

January 11th

Kafandan ne geçiyorsa Harem'i öyle görürsün

Harem üzerinde hep yazıldı çizildi. Neler demediler ki.. Ressamlar oturdu tonlarca yağlı boyalar yaptılar. Yaptılarda yaptılar.

Aslında olayın iç yüzü şu. Herkes kendi fantezisini anlattı. Ortada onları onaylayan bir belge kaynak not hiç bir şey yok. Hatta iddiaların tam aksini gösteren kanıtlar varken. İşte tüm yazılanlar çizilen yazanın çizenin fantezi dünyasının ve hayallerinin ürünü oldu.

Ananı Soyup, Babanın Yatak Odasını Çekseler!

Tarihe damgasını vurmuş. Fransızları erkek-kadın karışık dans yaptıkları için tehdit eden Muhteşem Süleyman için 500 yılda geçse muhteşem intikam mücadelesi devam ediyor.

Er meydanında yenemedikleri koca padişahı YATAK ODA'sı ile vurmaya kalkışanlar özellikle son asırda Hürrem Sultan üzerinden saldırıya devam ediyorlar.

Son çekilen muhteşem yüzyıl dizi EVLİ VE NİKAHLI EŞİ olan Hürrem Sultan üzerinde oynanıyor. Allah aşkına soruyorum size, Allah muhafaza ananızı soyup dansöz gibi oynatsalar sonra da babanızın SEKS sahnelerini yayınlasalar ne yapardınız? Ve bunu gizlemek içinde "muhteşem" kılıfı ile de süsleseler..

Yahu kim olursa olsun adamın nikahlı eşi. Hiç mi haya yok, hiç mi edep yok? hiç mi terbiye yok? Nedir bu hırs nedir bu intikam, nedir bu düşmanlık. Reyting işin maskesi. Kandırmacası. Reyting için hiç bir vicdan böyle bir rezalet yapamaz.

January 8th

NAMAZ MANEVİ YARALARIMIZIN İLACIDIR...

SUAL.Çok tembellerden ve namaz kılmayanlardan işitiyoruz. diyorlar ki: "Cenâb-ı Hakkın bizim ibadetimize ne ihtiyacı var ki, Kur'ân'da çok şiddet ve ısrarla, ibadeti emrediyor.

Elcevap: Evet, Cenâb-ı Hak insanların ibadetine, belki hiçbir şeye muhtaç değil. Fakat insan ibadete muhtaçtır; Çünkü insan hevanın şeytanın nefsin arzuların hislerin duyguların tazyiki ve istekleri ve beklentileri yüzünden mânen hastadır.. İbadet ise, insanın mânevî yaralarına tiryaklar hükmündedir..

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?: