try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
ZehirliOk.COM
Sağlık, Huzur, Mutluluk, Aile Ve Evlilik

Archive - Eyl 2010

Tarih

September 29th

HEPİMİZ KADERLE BİR ANTLAŞMA YAPTIK. KADERE İMAN EDEN MUTSUZ OLMAZ.

Sırrı imtihan gereği olarak başımıza gelen ve gelebilecek olan her türlü olumsuz şeylere karşı hazırlıklı olmalıyız.Çünkü kulluk vazifesini yüklenirken hepimiz kader ile bir anlaşma yaptık ve kaderi ilahi canibinden bizlere gelecek olan saadet,mutluluk sevinç ve nimetlerin yanında bütün eza, cefa ,sefa,sıkıntı, elem, keder vb gibi menfi şeyleri dahi kabul ettik.

September 27th

Çok Korkuyorum Çok

ben 16 yaşındayken uzaktan bir akrabamıza aşık oldum o 22 yaşındaydı ve çocukla konuştuk çok ciddiydik aileler biliyordu ve ona deliler gibi aşıktım uğrunda ölebilirdim diyebilirim benden yüzeysel bişeyler paylaşmamızı istedi ben o zamanki çocukluk aklımla kandım imam nikahı istdim yok dedi ve birkaç kere yaşadık fakat kız olan kızım o benım vücudumu gördüm birkaç ay içinde evlencez diye ben onun dokunduk felan şuan gözyaşları içinde yazmaktayım ve daha sonra başka akrabamızla evlendi sürekli görüyorum ve RABBİMe dua ediyorum onunda kız evladı

September 25th

Çoğunluğun Yaptığı Doğrudur Yanılgısı

Şeytanın, insanları Allah’ın dosdoğru yolundan saptırmak için uyguladığı taktiklerden biri, çoğunluğun doğru olduğu telkinidir. Rabbimizin, “O,amel (davranış ve eylem) bakımından hanginizin daha iyi (ve güzel) olacağını denemek için ölümü ve hayatı yarattı” (Mülk Suresi – 2) ayetinde belirttiği gibi, insanın bu dünyada bulunuş amacı iyi ve güzel davranışlarda bulunarak Allah’ın razı olacağı tavırlar sergilemektir. Bu konudaki tek ölçü de Kuran ve Kuran’ı eksiksiz yaşayan peygamberlerin ahlakıdır.

September 24th

FLÖRT VE ZİNA ARTIĞI KIZLAR

Karma eğitim ,karma hayat ve çağdaş yaşamın gereği olarak kadın ve erkeğin fıtratının zıddına olarak birlikte okutulması ,medyanın düzenli ve sistemli telkinleri ,ifsat komitelerinin ahlaki yapıyı bozma gayretleri , sistemin ideolojik dayatmaları ve insanın fıtratını hiçe sayan eğitim sistemi yüzünden bayanlar zarar görmekle beraber mağdurda edilmektedir..Geleceğin anneleri ve ailenin temel çekirdeği olan genç bayanlar sistemli ve sinsice ahlaksızlığın girdabına itiliyor..Her gün onları sevmeye ve aşka davet eden şarkılar ,türküler ve filmler ve

September 20th

Zengin Fakir Ayrımı

Dünya hayatına sımsıkı bağlı olan insanlar birbirlerini tevazu, akıl, merhamet, şefkat, fedakarlık gibi Kuran ahlakının kazandırdığı üstün özelliklere göre değil; zenginlik, güzellik gibi geçici dünyevi kriterlere göre değerlendirirler. Bu bakış açısının sonunda zengin - fakir ayrımı yaparak insanlara karşı; mimiklerine, ses tonuna, bakışlarına kadar yansıyan değişik tavırlar sergilerler.

September 14th

Aile Hayatı ve Cinsel Eğitim; Röportaj;

FEYZ: Toplumda cinsel eğitime karşı bir direnç var, hatta bu konu hala bir tabu. Böyle bir iletişim çağında bu normal mi? Cinsel eğitimle alakalı hazırladığınız kitaptan sonra veya yayın aşamasında ne gibi sıkıntılar çektiniz? Toplumun bu konuya bakışı sizce nasıl?

September 11th

İman Bebek Gibidir, Sürekli Bakım İster

İman, bir insanın hayatındaki en büyük zenginliktir. Ancak hiçbir zenginlik daimi değildir. Gerekli çaba gösterilmez, tedbirler alınmazsa, sahip olunan maddi ve manevi zenginliklerin tümü yavaş yavaş erir. İman da buna dâhildir. Şayet iman eden her kişinin ölene dek imanını koruması garanti olsaydı, münafık diye bir şey olmazdı. Bu nedenle iman eden kişi için iman zenginliğini sadece muhafaza etmek değil, sürekli olarak artırmak en önemli amaç olmalıdır.

September 8th

İbadetlerinize Ramazan Sonrasında da Devam Edip Şeytanıın Bacağını Kırın

Müslümanlar için önemi büyük, ecir fırsatlarının çok olduğu bu Ramazan ay...nın da sonuna geldik. Genellikle yılın sadece 1 ayında ibadet edip, kalan 11 ayında dünya hayatının telaşına dalan kardeşlerimizin, Ramazan ayı ile başlamış oldukları ibadetlerine kararlılıkla devam edip şeytanın bacağını kırma fırsatını kaçırmamalarını tavsiye ediyoruz.

September 6th

Dinsizliği Yayma Yöntemleri

İnsanların Kuran ahlakına uygun yaşamalarını engellemek için yoğun çaba sarfeden şeytan, türlü oyunlarla dinsizliği yaymaya çalışarak, kendi sistemini topluma yerleştirmeyi amaçlar. Allah’ın varlığının milyonlarca delili olmasına rağmen, şeytanın telkini ile bunu farkedemeyen bazı insanlar, inkarda direnerek din ahlakını yaşamaktan kaçarlar. Bununla da kalmaz büyük bir mücadele yürüterek dinsiz bir toplum yaratmaya çalışırlar.

September 5th

Ramazan'ın ve Orucun faydaları

Ramazan ayında oruç tutmak,farz kılınmış bir ibadettir.Bu ibadeti yerine getirmemizdeki tek maksat ise,elbette ki Rabbimizin rızasını kazanmaktır.Her ne kadar Allah emrettiği için oruç tutuyor olsak da unutmamalı ki her ibadette olduğu gibi oruç tutmanın da sağladığı dünyevi uhrevi faydaları vardır.

Bu konuyu ‘Mektubat’ isimli eserinin 29.’uncu mektubunda ele alan Bediüzzaman Said Nursi,bir çok neticelerden ve faydalardan bahseder.Bu eserden yola çıkarak çalışmamızın neticesinde elde ettiğimiz faydaları kısaca şöyle sıralayabiliriz:

September 3rd

AHİRET HAYATI İÇİN KISA, ORTA VE UZUN VADELİ PLANLAR YAPIN.

İnsanların en çok şekva ettikleri şeylerin başında can sıkıntısı gelmektedir.Can sıkıntısının en büyük sebebi insanların yeknesak bir hayat yaşamasından dolayıdır.Gayesi amacı hedefi olmayan insanlar boş ve batıl faidesiz dairelerde hareketsiz bir hayat sürerler.bu faidesi olmayan hayat dairelerinde geçen zamanlar faide ve kar getirmediği için insanın lehine heba olup gitmektedir..Bu amaçsız ve gayesiz hayat tarzı içinde yaşayan insanların daireleri iki üç daireden meydana geldiği için günleri, ayları, seneleri, sıradanlıktan kurtulamaz.Hayatlarınd

Firavun Enaniyetli Nemrut Kibirli İnsanlar !!

Materyalist sistemle, kapitalist zihniyetle, isyan ve küfrün beşiklerinde sallanarak büyütülen asrın insanı dalalet vadilerinde ene atına binmiş at koşuşturuyor. Gurur ve kibir silahlarını kuşanarak isyan bayraklarını çekerek,Enesiyle firavunlara ve Kibriyle nemrutlara rahmet okutturuyor. Semavi fermanlara savaş açarak Allahın emir ve yasaklarına karşı muhalefet ediyor..

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?: