Archive - Tem 2010

July 31st

Kırık Dökük Hayatlarımız !

Bediüzzaman Hazretleri “Dünyaya ait bütün şeyler kırılacak cam parçacıkları hükmünde;Ahirete ait işler ise sağlam elmas hükmündedir” der..Evet dünyanın kırılacak cam parçacıkları hükmünde olan makam, para, kariyer, zevk ve lezzetleri şu insanın haline benzer.Nasıl ki,elinde çeşit çeşit bardaklar, kadehler, camlar, taşıyan bir insan dikkat eder ki, bardaklar ve camlar düşüp kırılmasın..Temkinli davranır ki ,ayağı bir yerlere takılıp düşmesin.Bilir ki, düşsem bütün elimdekiler kırılıp dağılıp gidecek.Öylede dünyanın her şeyi o kır

July 30th

Resûlüllah (s.a.v.) Recmi Ne Zaman Uygulamıştır?

Sayın İslamoğlu’nun ikinci sorunun cevabı dediği, sahabe ve tabiin zamanında, Resulün recmi Nur suresinden önce mi, sonra mı uyguladığı konusundaki sahabeye sorulan bu soruyu tartışma olarak sunması hiç de doğru değil.

July 27th

DUASI KABUL OLMAYAN RABBİNE KÜSMESİN ÇÜNKÜ; DUA BİR SIRRI UBUDİYETTİR

Cenabı hakkın imtihanı herkeste farklı farklıdır. Eğer başımıza bela ve musibetler geliyorsa,bir şeyler hayatımızdan eksiliyorsa ve işler yolunda gitmiyorsa rabbimiz bizi dua ve niyazla huzurda görmek istiyor.Bizim niyazımızı ve haykırışlarımızı duymak istiyor.Kulun aczini ilan etmesi rabbimizin en sevdiği şeydir. Üstat der ki, aciz fakır tefekkür ve şefkat bizim mesleğimizdir bunlarla insan veli olur ,Allaha yakın olur.

Bir metafor olarak "jeep"

Geçtiğimiz gün Cihan Aktaş'tan "böyle bir gün var mı?" diye soran mesajı almasam haberim bile olmayacaktı. Meğer birileri İslam Konferansı'ndan BM'ye kadar uluslar arası kuruluşlara başvurarak 23 Şubat'ın Dünya İslam Günü ilan edilmesi için çaba gösteriyormuş. Haberi duyar duymaz adeta buz kesildim. İslam adına bu kadar yüzeysellik, bu denli idrak yoksunluğu karşısında Müslüman olarak üzülmekle öfke arasında gidip geldim.

July 26th

Ölümü Düşünmekten Kaçınmak

Her insan doğduğu gibi, bir gün ölecektir. Özellikle gençler başta olmak üzere ölüm, insanların kendilerine çok uzak gördükleri bir kavramdır. Ancak er ya da geç, genci de yaşlısı da ölümü tadacaktır.

Her nefis ölümü tadıcıdır. Kıyamet günü elbette ecirleriniz eksiksizce ödenecektir. Kim ateşten uzaklaştırılır ve cennete sokulursa, artık o gerçekten kurtuluşa ermiştir. Dünya hayatı, aldatıcı metadan başka bir şey değildir. ( Al-i İmran Suresi -185 )

En Güzele Ulaşabilmek

Güzel olan her şey insanı etkiler ve sahip olma isteği uyandırır. Güzel bir eş, güzel bir ev, araba, güzel bir hayat… İnsanların yaşamları boyunca hedefledikleri, ulaşabilmek için büyük çabalar sarf ettikleri sayısız amaç; güzel olanı elde etme isteği…

July 25th

Kandil Geceleri

Kandil geceleri, günahta ve isyanda haddini aşan ve ibadet zincirlerini kırıp kulak kapısından kaçıp serkeş nefsin ardına takılıp isyana ve cezaya müstehak olan kulların affedilmesi için umumi af ilan edildiği gecelerdir.Nasıl ki farklı suçlar nedeniyle mahkum olan mahpusların için en büyük umut bir af beklentisidir.Bir genel af ile mahpustan çıkmayı ve özgür olmayı hayal ederler.Devlet bir af çıkarsa hepsi için umumi bayram ve şenlik havası meydana gelir ve herkes devlete minnet ve teşekkürde aciz kalır .Öylede cenabı mevlamız kandil gecelerinde umumi a

July 24th

yanlışamı gidiyorum

ben 32 yaşında bekar bir bayanım.dini vazifelerimi yerine getirmeye çalışıyorum düzenli olarak.sorum şu:16 yaşında bir çocuk,erkek diyemiyorum çünkü yaşı çok küçük.Bana aşık olduğunu ve evlenmek istediğini söylüyor.işin garibi ben de ona karşı aynı duyguları hissediyorum.onunla bir yıldır tanışıyoruz.yaklaşık bir aydır görüşmüyoruz.çünkü farklı yerlerde yaşıyoruz.Bana olan duygularını telefonda mesajlarla anlattı.ve hala mesajlaşıyoruz.bana bi erkeğin eşine söyliyebileceği sevgi sözcüklerini kullanıyor"bitanem,canım"gibi.engel olam

July 21st

ne edim

menim 20 yasim var menen cox boyuk birisini sevirem amma o ailelidi biz birlikdede olmusuq men ona cox baglanmisam onsuz ozumu tesevur ede bilmirem amma onuda bilirem ki gunahlarin en boyuyunu islemisem zina her gun namazda dua edirem ki allahim qelbimdeki ona qarsi olan sevgin sokub at amma hec ne alinmir ne edi bilmirem

July 20th

Son Fantezi Kadınları Okutma, Kadınları Kültürlü Yapmadır. !

AŞAĞIDA HOCAEFENDİ’YE cami kürsüsünde sorulmuş bir soruya verdiği cevabın yazıya dökülmüş hâline yer verilmiştir.
Peşinen söyleyeyim ki, ne bir metnin içinden cımbızla çekerek işime gelen bir kısmı alıntıladım; ne de Hocaefendi’nin şahsı ile ilgili bir spekülasyona vücut verme amacı taşıyorum.
Ve onun bundan yaklaşık otuz yıl önce seslendirdiği –tam tarih bilemiyorum; kasetin üzerinde tarih yazmıyordu- bu görüşlerin büyük bir kısmını bugün benimsiyor olduğumu da ifade edeyim.

Başörtüsüyle özgürleşmek ne demektir ?

Sual: Başörtüsüyle özgürleşmek ne demektir. Bu çağrı ve telkinlerden maksat nedir. Başörtüsü ile özgürleşmenin sınırları ne olmadır.

hiv virusu, aids

hiv virusu yada aids hastaliginin cinsel yolla bulastigini biliyorum, fakat cok eslilikle mi bulasan bir hastalik mi yoksa sadece kendi esinle herzaman kondomsuz yapilan cinsel iliskidede olusurmu... esimle ikimizde hiv virusu tasimiyoruz yine cinsel iliskiye kondomsuz girdigimizde hiv virusu alabilirmiyiz??? tesekkurler

July 17th

Hz.Musa (a.s.) İffeti ve İffetin 19 İnceliği

Kur’an-ı Kerim, yaşadığımız her olayda bize bir rehberdir. O olaylara iman ve ihlâsla nasıl bir ruh kazandırılacağını, güzel ahlâkla onlara nasıl bir elbise biçileceğini, biz, mucizevî bir nazma sahip olan Kur’an-ı Kerim’den öğrenmekteyiz.

Kur’an-ı Kerim, iffetin de yol ve yöntemini bize bildirmekte. Kasas Sûresi’nin 23. ayetinden 28. ayetine kadar hanımlara ve erkeklere iffetin 19 inceliğini öğreterek birbirlerine karşı nasıl iffetli davranacaklarını tarif etmektedir.

Hz. Musa’nın iffetinden bahseden ve “Zinaya yaklaşmayın!” hükmünü açıklayan bu ayetlerin mealini verdikten sonra iffetin 19 inceliğini ayetlerin mucizevî nazmı arasında görmeye çalışalım.

July 12th

Başıörtülüler de bazen şaşırmakta…

Havaların ısınmasıyla, kadın tayfasında büyük bir hareketlilik yaşandığını, aynı insan ailesinin erkek cinsine göre sıcakları gerekçe gösterip açılıp saçıldığını geçen yazımda anlatmıştım. Fakat sıcaklar bahane idi, asıl amacın teşhircilik olduğuna değinmiştim.

Hanımefendiliğini koruyan başı açık hanımların ne kadar saygınlık kazandığını da vurgulamıştım.

July 11th

Yokolacak Şeyleri Amaç Edinmek

Yaşama amacınızı daha önce hiç düşündünüz mü? İyi bir iş, zengin bir eş, çocuk sahibi olmak, şöhret, güzel bir evde yaşamak, dünyayı dolaşmak?

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?: