try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
ZehirliOk.COM
Sağlık, Huzur, Mutluluk, Aile Ve Evlilik

Archive - Haz 2010

June 30th

ne olur yardım edin bana........

dostlar içim acıyor. içimdeki ses susmuyor. her gün daha bir tuhaf bir hal alıyorum. aklımdaki tek şey imtihan halindeyken ben rabbimi imtihan etmeye kalktım. ve sonuçlarına katlanıyor olduğum. bana yap diyen yapmam için güç veren nefsim daha sessiz. ben nefsime itaat ettim, nefsime hizmet ettim. şimdi geri çekildi ve beni izliyor kahroluşumu keyifle izliyor. ben rabbimin yapma dediğini, yaparsan eğer karşılaşacakların bunlardır dediğini yaptım. rabbi imtihan mümkünmüdür. bunu yapmaya kalkarsak eğer geleceğimiz yer tabi ki belli.

June 28th

Allah'ın Emir ve Yasaklarını Gözardı Etmemek

Günümüzde insanların birçoğu, Kuran ayetlerinin bir kısmını yerine getirirken bir kısmını da gözardı ederler. Bazen de yerine getirdikleri ibadetleri Allah rızası için değil toplumun değer yargılarına uymak için yaparlar.

MEHDİLİK DELİLİK Mİ?

Şu anda, çok azı hariç, bütün cemaat liderleri, kendi mensupları tarafından -Mehdi- olarak biliniyor. Yani, şu bir hakikat ki, kesinlikle bu konu, Müslümanların ilk ve baş gündemine iyice yerleşmiş durumdadır. Ve bu açıktır.

VESVESE VE İLACI

Aslında, vesveseden muzdarip olmayan ve zaman zaman çeşitli vesveselerinin tesiri altında kalarak, birtakım sıkıntılara, hatta ruhi bunalımlara düşmeyen insan, yok gibidir. Yani, hiç vesvesesi olmayan, veya kuvve-i hayaliyesi ya da vehminin, mantık ilmince değeri “sıfır” olan zanni ve hiçbir delile dayanmayan ihtimali fısıltılarını, kalbinde duymayan insan kesinlikle yoktur. Ve, asla da böyle bir insan olamayacaktır. Velev ki bu insan; alim de olsa, evliya da olsa, kutup da olsa bu böyledir...

Chat Aşkları ve Mağdurları

Chat ortamlarına girmenin kadın ve erkeğe verdiği zararlar had ve hesaba gelmeyecek kadar çoktur.

June 26th

Cehennemde Yanar Çıkarım Yanılgısı

Kuran ahlakı ile yaşamayan insanların kendilerini kandırma yöntemlerinden biri, cehennemde yanar çıkarım mantığıdır. Bu insanlar ölümden sonraki hayata inanırlar. Ancak böyle bir kanaate nasıl vardıkları bilinmez, cennet için kendilerini yeterli görürler.

June 25th

Bela ve Musibetler İlahi Bir Mesajdır !..

Cenabı Hak müminlere kitap ve peygamberlerle ilahi mesajlar göndererek onları kulluğa,itaat ve ibadete,mükafata sevk etmenin yanında bela, musibet, hastalık, acı, sevinç, zorluklarla da gizli mesajlar göndermektedir..Cenabı haktan gelen her mesajın hakikat ve hikmetleri vardır.O mesajlardaki hikmet e hakikatleri okumak ve anlamak hayata çok şey katar.Eğer insan kendisine bela ,musibet yada farklı şekilde gelen mesajları anlama ve okuma kabiliyeti ve basireti yoksa kurtuluşuna veya kemalatına sebep olacak olan iyi bir mesajı sui tevil ile kötüye yorarak yada kötü

June 18th

GÜNAH ZEHİRİNE KARŞI TÖVBE PANZEHİRİ KULANIN.!

İnsanın sosyal ve içtimai hayatını zehirleyen şeylerin başında günahlar gelmektedir.İnsanın fıtratına koyulan hisleri ve duyguları ya hayra yada şerre kullanma yetkisi ona bırakılmıştır.. hayır adına işlediği şeyler ise sevap Şer adına işlediği her şey ona günah olarak döner. Yılanın mahiyeti zehir olduğu gibi günahında mahiyeti zehirdir. Zehirli günahların tatlı cazibesi onu sokmaması için günah mekânlarından uzak durması gerekir. Hayırlar mahiyeti itibariyle fazilet ve ahlakın menşei iken; günahların mahiyeti ise tahrip, şer ve zarardır.

June 17th

lütfen yardım edin bana.

mrb ben 23yasında üniversite ögrencisi bir bayanım.4yıl önce erkek arkadasımla beraber oldum ve ayrıldık.cok pişman oldum tövbe ettim.ama olmadı bir ilişkim daha oldu tövbe mi bozdum.yine tövbe ettim yine bozdum bu sekilde devam etti.kendimin iflah olmayacagını düşünüyorum.ilişkiye girmek benim için proglanmış birsey sanki.hayatıma giren herkesle birlikte oldum.engel olamıyorum kendime.her seferinden tövbe mi bozup Allah ın huzuruna nasıl cıkacagım böyle.kendimi cok aciz hissediyorum.artık nasıl olsa yine bozacagım fikri yerlesmiş durumda.çünkü hep öyle

Niyet Fırçası ve Hayat Tuvali

İnsanın mutluluğunu ve hayatının rengini belirleyen en mühim şey nazar ve niyettir Bediüzzaman hazretleri ömür boyu öğrendiklerini nazar ,niyet, manayı isim ve manayı harf olarak özetlemiştir..Hayata yön veren, hayatın rengini, şeklini, manasını, anlamını, gayesini bu dört kelimeye yüklemiştir.Bu dört kelime bir çok eşyanın sırlarını açığa çıkarır.Mesela eşyanın vücudunu bilmek başkadır.mahiyetini bilmek ise başkadır.Zahiren bir kalıp ,ölçü ve şekli olan bir çok eşyanın vücudu görünüp bilindiği halde mahiyeti her nazar tarafından gör

Seytanin yuvasi olmus!!!!!Chat!!!!!

Merhaba arkadaslar;

Siteyi bitmeyen vijdan azabimi paylasabilecegim akil alabilecegim bir yer ararken buldumm Ins yardiminizi düsüncelerinizi esirgemezssiniz...!

June 15th

İSTİMNADAN KURTULMA YOLLARI

Sual: Ben istimna bağımlısı bir gencim.İstimna yapma sıklığım neredeyse hergün.İstimnadan kurtulmak istiyorum ama bir türlü olmuyor.Bu hal yüzünden ibadetlerimi yapamıyorum.Kendimi hep kirli görüyorum.pişmanlık ve suçluluk duygusu her seferinde hissediyorum.Bu durumdan kurtulmak için lütfen bir çare söyleyin.

June 14th

Allah'a Sığınmak

İnsanlar yaşadığı sürece iyi ya da kötü olaylarla, çeşitli zorluklarla ve beklenmeyen bazı durumlarla karşılaşır. Tüm bunlar Yüce Rabbimizin insanları sınamak için yarattığı olaylardır. Bu olaylarda gösterilen tavır insanın ahireti açısından çok önemlidir.

‘ O, amel (davranış ve eylem) bakımından hanginizin daha iyi (ve güzel) olacağını denemek için ölümü ve hayatı yarattı. O, üstün ve güçlü olandır, çok bağışlayandır.’ (Mülk Suresi, 2)

June 12th

İnsanlara Hoş Görünmek Uğruna Dinden Taviz Vermek

Kuran ahlakı ile yaşamayan insanlar, menfaatleri doğrultusunda sürekli çevrelerinde bulunan insanları hoşnut etmeye, onların sevgi ve saygısını kazanmaya çabalarlar. Hayatları boyunca bütün sosyal ortamlarda bu eziyeti yaşamalarına rağmen, kolay kolay karşılarındaki kişilere de yaranamazlar.

June 11th

Çiçekler Kış Fırtınalarının Ardındaki Baharda Açar

Günümüz gençliği evlilik hayatında küçük bir problemle karşılaştığında hemen pes ediyor. Dünyanın tavanı başlarına çöküyor ve "Yok canım bu evlilik gitmez. Daha ilk günde böyle olursa bunun sonu nasıl gelir?" diye düşünmeye baş­lıyor.

Evet, bazen sonu gelmeyen, yıllar geçse, eşi sabretse de netice alınamayan evliliklerin varlığı bir gerçektir. Bunlar bir kenara; konumuz, "eften püften" şeyler için karamsarlığa düşerek sabır gücünü yitirenlerin evliliği; yani daha düşmanın ordusu gelmeden düşmanın üzerine askeri göndererek telef etmek gibi; gelecek günler gelmeden "Öyle olursa, böy­le giderse düşüncesiyle" evlilikteki sabır kuvvetini tüketerek ümitsizliğe düşmek... Gelecek günler, henüz gelmemiş, ge­celerin nelere gebe olduğunu; ancak Allah bilir. Belki bera­berinde çok güzel mutluluklar getirir.

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?: