try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
ZehirliOk.COM
Sağlık, Huzur, Mutluluk, Aile Ve Evlilik

Archive - Mayıs 2010

Gençlik Damarı !

Risale-i Nur Mizanlarından Onüçüncü Söz'ün İkinci Makamının Haşiyesidir

Gençlik Kattiyen Gidecek !

Birkaç bîçare gençlere verilen bir tenbih, bir ders, bir ihtardır

Bir gün yanıma parlak birkaç genç geldiler. Hayat ve gençlik ve hevesat cihetinden gelen tehlikelerden sakınmak için tesirli bir ihtar almak isteyen bu gençlere, ben de eskiden Risale-i Nur'dan meded isteyen gençlere dediğim gibi dedim ki:

Amazonlar !!!

Birden ihtar edilen bir mes'ele-i mühime!

Fitn-i Ahir Zaman

Bir Zaman Eskişehir Hapishanesinin
Penceresinde Oturmuştum

Tesettür Risalesi

Yirmidördüncü Lem'a

Tesettür hakkında

(Onbeşinci Nota'nın İkinci ve Üçüncü Mes'eleleri iken, ehemmiyetine binaen Yirmidördüncü Lem'a olmuştur.)
¬v[¬&ÅI7!ö¬w´W²&ÅI7!ö¬yÁV7!ö¬v²K¬"
Åw¬Z¬A[¬"«Ÿ«%ö²w¬8öÅw¬Z²[«V«2ö«w[¬9²G­<ö«w[¬X¬8ÌY­W²7!ö¬š@«,¬9«:ö«t¬#@«X«"«:ö«t¬%!«:²+«ž¬ö²u­5öÇ]¬AÅX7!ö@«ZÇ<«!ö@«<
ilâ âhir... âyeti, tesettürü emrediyor. Medeniyet-i sefihe ise, Kur'anın bu hükmüne karşı muhalif gidiyor. Tesettürü, fıtrî görmüyor, "bir esarettir" diyor. (*)

İhtiyar kadınlara ehemmiyetli bir müjde ve bekâr ve mücerred kalmak isteyen genç kızlara bir ihtar !

[Mahremdir. Şimdilik Medreset-üz Zehra erkânlarına mahsustur.]
(İhtiyar kadınlara ehemmiyetli bir müjde ve bekâr ve mücerred kalmak isteyen genç kızlara bir ihtar)

May 31st

Her İşte Hayır Olduğuna İnanmak

Güçlü bir imana sahip, Allah'ın gücünü gereği gibi takdir edebilen ve O'na yakın olan müminler, Allah’ın kendileri için yarattığı her olayda tevekküllü davranır ve her şeyde mutlaka hayır olduğuna inanırlar.

Tam olarak iman edemeyen, Allah’a gereği gibi teslim olamayan insanların yaşadıkları yıkım, üzüntü ve çaresizlik gibi duygular, müminlerde görülmez. Müminler Allah’ın kendileri için yarattığı kaderden razıdırlar. Ve Kuran’da bildirilen:

"… belki, bir şey hoşunuza gitmez, ama Allah onda çok hayır kılar." (Nisa Suresi, 19)

May 29th

Sadece çocuk büyütmek için mi yaratıldın?

Bir tarafta çocuğu olmayanlar, öte tarafta çocuklarından şikâyet edenler...

Mesela gelişmiş bir ülke olan Almanya'da diyorlar ki: "Çocuk beslemektense köpek beslemek daha iyidir." Çünkü çocuk büyüyünce başa bela oluyor.

Yine Almanya'da sabah namazını kıldım çıktım, şöyle hava alayım diye... Baktım ki bir yaşlı kadın daha güneş doğmamış; köpeğini gezdiriyor. Dedim ki: "Bu köpeği çok mu seviyorsun?" "Tabii!" dedi. "Neden?" dedim. "Ben bu köpekten hiç zarar görmedim de ondan!" dedi. Köpek mezarlıkları bile var; "Biricik Doc'um burada yatıyor..." diye.

Çocuk sahibi olmak kolay; fakat Fatih'lerin anası olmak zor. İnsan geleceğini bilemez. Bu sebepten her şeyin hayırlısını istemek lazım... Belki o insan için çocuksuz olmak daha iyi. Bir aile tanıyorum. Arkadaş çocuğundan öyle çekiyordu ki, bana ağlayarak yalvarmıştı, "Dayanamıyorum. Dua et" diye...

Allah Sevgisi, Allah’ın Varlık Delilleri Üzerinde Düşünerek Artar

İman hakikatleri, Allah'a duyduğumuz sevgiyi, aşkı ve korkumuzu artıran çok önemli etkenlerdir.

Çevremizde gördüğümüz canlı ve cansız her şeyi Allah yaratmıştır. Yarattığı canlılardaki detayları inceledikçe, Rabbimizin büyüklüğünü daha iyi kavrarız. O'nun, ilmiyle kuşattıklarına şahit oldukça O'na olan sevgimiz de artar.

NİKAH

S.a BIR KIZ ARKADASIM ICIN BIRSEY DANISMAK ISTIYORUM BENIM ARKADASIM SUNNI SEVDIGI GENC ALEVI EVLENMEYI DUSUNUYORLAR CEVREDEKI SOZLERDEN DOLAYI ALEVI ILE SUNNININ EVLILIGI OLMAZ DIYORLAR IKISIDE MEZHEPLERINI DEGISTIRMEK ISTEMIYORLAR AMA IMAM NIKAHIDA BIZ SUNNILERDE SART BU EVLILIGIN IMAM NIKAHIYLA ILGILI BIZI BU KONUDA AYDINLATIRSANIZ SEVINIRIZ...SIMDIDEN TSK. EDERIZ ALLAHA EMANET...

May 28th

yarenn

inancım çok kuvvetli ama bi okadarda nefsime yenik yaşıyorum
2 gün namaz kılıyosam geri bırakıyorum :(
kapanmak istiyorum kuranımı hiç aksatmadan okuyorum ama yine yenik düşüyorum nefsime
bana destek çıkacak mümin kardeşlerimin yorumlarını bekliyorum
allaha emanet olun

May 27th

Annemi anlayamıyorum!

14 yaşındayım ve bu sene sınava hazırlanıyorum. Annem çalışan biri. Bu ders yoğunluğu içinde annem eve yorgun geleceği için evi toparlıyorum. O ise eve her geldiğinde “Bir kere de evi düzgün bulsam” diye söylenip duruyor. Beni en çok sinirlendiren de şu: Ağabeyimin evde hiçbir sorumluluğu yok ve yemeğini annem hazırlayıp kaldırıyor. Benim görevimmiş gibi toplamayınca suçlu ben oluyorum. Annem hiçbir yere gitmeme izin vermiyor ve sürekli yalan söylüyormuşum gibi davranıyor. Güvenini sarsacak bir şey yapmadım ve gezmek için falan da izin almıyorum. Bir ödevim oluyor, yer saat her şeyi söylüyorum aldığım cevap “Arkadaşlarınla sinemaya gitmeyeceğini nerden bileyim?..” Size annem beni anlamıyor demeyeceğim çünkü esas ben annemi anlayamıyorum. Bu duygularımı (elimden geldiğince onu incitmemeye çalışarak) anneme anlattım ama bu sefer de asi kız oldum gözünde. Ben buradan benim anneme ve diğer annelere seslenmenizi istiyorum. Lütfen yardımcı olun.

May 26th

Gençlere Sorduk; Hayattan beklentin nedir?

Bu ay sizler için genç arkadaşlara “Hayattan beklentin nedir?” diye sorduk. Açıkçası beklemediğimiz cevaplarla karşılaştık. Beklentinin anlamını çözmüştü genç arkadaşlar. Sınavları kazanmak, iyi bir okuldan mezun olup geliri yüksek bir işe girmek, sonra evlenmek, mutlu olmak, mutlu etmek gibi düşlerle sınırlı değildi istedikleri. Bir şeyleri beklerken hayatı kaçırmamak, anı değerlendirmek ve dünyanın cazibesine aldanmadan ahireti kazanmaktı hedefleri.
Kimi hayatın kısalığından ve fazla beklenti içine girmemek gerektiğinden söz etti, kimi de dünyada huzur ve mutluluk, ahirette Peygamberimiz’e komşu olmayı diledi. İşte gençlerin beklentileri…

GÜLNAR AKBULUT

ŞUURSUZ BEKLENTİLERDEN ALLAH BİZİ KORUSUN

May 25th

ZİNA POTANSİYELİ NASIL AÇIĞA ÇIKAR.(KİMLER KOLAYCA ZİNA EDER).

Her insan günah işleyecek bir potansiyel üzere yaratılmıştır. kimisi bu potansiyeli kullanır kimisi ise kullanmaz.Günah potansiyelini kullananların çoğunluğu ilahi ve nebevi emirlerin dışına çıktığı veya o imani ve itikadi altyapı eksikliği olduğu için kullanırlar.

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?: