try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
ZehirliOk.COM
Sağlık, Huzur, Mutluluk, Aile Ve Evlilik

Archive - Kas 2010

November 29th

İNSANIN HAYATI DÖRT MEVSİMDİR.

İnsanların hayatları mevsimlere benzer. Nasıl ki her mevsimin kendine has bir özelliği vardır. Mevsimler kararında kalmaz ve değişir ve başkalaşırlar.

İMANIMIZI YENİLEMEK İÇİN NE YAPMALIYIZ.

Hayat dağdağalı çalkanlatılı fırtınalı bir deniz gibidir.bu çalkantılı deniz üzerinde hayat gemisinde giden insan bu hadisatlardan etkilenmemesi elden değildir.o bi karar hayat gemisinde elem ve keder fırtınalarına da tutulacak,küfür ve şirk şimşeklerinede maruz kalacaktır.hiç bir şeyin kararında kalmadığı bu hayat denizinde insan kah korkacak, kah kaçacak, kah gülecek, kah ağlayacak ,kah endişelere düşecek, kah yeise girecek, kah günaha girecektirr.

November 27th

Böyle Bir Durumda Siz Ne Yapardınız?

Bir şirkette iyi bir maaşla çalışıyor olsanız ve bir gün size bir zarf verilse.

Zarfta, size verilen görevi 1 ay içinde tamamlarsanız ev, araba ve ömür boyu maaş garantisi verilse, ama aksi durumda işinize son verileceği yazsa ne yaparsınız?

Bir ay boyunca sadece o işi tamamlamaya odaklanır ve sizi hedefinizden alıkoyan her şeyden uzaklaşırsınız öyle, değil mi?

November 26th

BOL KEPÇE FETVAHANESİ ÂLİMLERİ

Gerçek âlimlerle sahte âlimleri ayıran en mühim fark şudur ki, gerçek âlimler fetva verirken kılı kırk yararak, kuran ve sünnetten kıl kadar sapmadan ve verilecek olan şeyin zaruret derecesine bakıp korkarak ve çekinerek fetva verirler. Her söyledikleri şeyin hüküm ve hakikat olmasına dikkat eder sözleri yüzünden insanların tevile giderek sapıtmasından korkarlar.

ALLAH SABREDENLERİ NEDEN SEVER.

Rabbimiz kullarının maddi ve manevi makamlarını ve iman cevherlerini yükseltmek için onlara bela ve musibet vererek sabır ile kemalat ve derecelerini yükseltir.o kulunun yalvarış ve yakarışlarını duymak için onu bela ve musibete sevk eder.bela ve musibetlere sabreden müminlerin hastalıklı yada sıkıntılı ömrünü semeredar revnektar ve meyvedar yapar.

November 25th

CHAT VE OYUN SİTELERİ ZİNAYA AÇILAN KAPILARDIR.

Sosyal ve içtimai, itikadi ve imani hayatımızı en büyük değerlerinin başında namus ve şeref gelmektedir.

Bir erkek kadını hangi kriterlere göre sevmesi gerekir.

Sual: Bir erkek kadını hangi kriterlere göre sevmesi gerekir.

November 22nd

Görme ve İşitme Duyunuz Aynı Anda Çalışmasa?

Ey insanlar, Allah'ın üzerinizdeki nimetini anın. Gökten ve yerden sizi rızıklandıran Allah'ın dışında bir başka Yaratıcı var mı? O'ndan başka İlah yoktur. Öyleyse nasıl olur da çevriliyorsunuz? (Fatır Suresi, 3)

İnsanlar üzerinde biraz düşünse, görme ve işitme duyularının senkronize çalışmasının ne büyük bir nimet olduğunu hemen anlayabilir.

November 21st

Kuran’da Yalnızca Namaz, Oruç ve Zekât İbadeti Yoktur

Kuran’ı kendisine rehber edinen her Müslüman’ın görevi, rehber edindiği kitaba önce uymak sonra diğer insanlara tebliğ etmektir. Kuran’da Müslümanların insanları uyarmaları konusunda çok açık ve kesin hükümler vardır. Bunlardan bir tanesi Müddesir Suresi'nin 1. ve 2. ayetlerinde bildirilmiştir:

"Ey bürünüp örtünen, kalk (ve) bundan böyle uyar." (Müddessir Suresi, 1-2)

November 19th

Derimize Gösterdiğimiz İtinayı Kul Olmak İçin Gösteriyor muyuz?

İnsan, hayatı boyunca 1 mm kalınlığındaki et parçası olan derisine bakımlar yapar, kremler ve kokular sürer.

İnsanın bu kadar önem verdiği derisi toplasanız 2 kg ağırlığında bir et parçasıdır.

2 kg'lık deriyi kaldırsanız altından hiç de hoş olmayan bir görüntü çıkar.

Allah'ın bir lütfu olan derimize gösterdiğimiz itinayı, bu deriyi ve daha pek çok nimeti bizler için yaratan Allah'a kul olmak için göstermeyiz çoğu zaman.

November 12th

Zina

Merhaba ben danimarkada yasiyorum ve 15 yasindayim.
Ben bir kizi seviyorum oda beni cok seviyor. Ben kizi birkez öptüm dudagindan. Günah oldugunu biliodum ama zina oldugunu bilmiodum. Bazi büyüklere sordum günahmi diye, yarisi seviyorsan öpebilirsin dedi bazida zina dedi. Kizin sadece yanagindan öpsem bisey olurmu?? LÜTFEN YARDIM EDIN..

ALLAH SÖZÜ DİNLENİLMEYE EN LAYIK OLANDIR

İnsan neyden çok faide görürse onu tapınma derecesine getirir..Mesela mısırda öküz ve inek geçim kaynağı olduğu için o zamandaki insanlar inek ve öküzleri tapınma derecesine getirmişler.O zamanda en çok tapınılan şeylerin başında hayvanlar gelirken,bu zamanda ise para, kariyer, kadın ve mal tapınma derecesine gelmiştir...Trilyonlarca nimetin sahibi olan hakiki nimet sahibi rezzakı kerime itaat ve muhabbet edilmesi gerekirken ; Aczi ve fakrı mutlak olan ,eli ,ömrü ,kudreti ve sabrı kısa olan insanların küçük, geçici, zaif ve fani hediyelerine, hürmet ,muha

BİSMİLLAH HER HAYRIN BAŞIDIR

islam alimleri Kur-anı Kerimin bütün sırlarının Bismillah lafzında Bismillah lafzının ise B harfinde olduğunu söylemişlerdir.Bediüzzaman Hazretleri ise Sözler mecmuasının başına birinci söz olan Bismillah her hayrın başı dersini koymuştur.Bizde Üstat Hazretlerinin birinci sözünden aldığımız feyiz ile Bismillah ın her hayrın başı olduğunu beyan ederiz.

Bismillah bütün hayırlara vesile olacak bir kelime olduğu için mubarektir.

Kuran'ı Anlamak İçin Dini Eğitim Almak Şart Değildir

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sav) Allah'ın kulu ve elçisidir. Ancak seçildiğinde ne bir dini eğitimi vardı ne de okuma yazması. Diğer peygamberlerin ve Kuran'da bahsedilen iman sahibi kulların da dini bir eğitimi yoktu. Dolayısıyla Kuran'ı anlamak için engin bir dini bilgiye değil, sadece samimi bir kalbe ihtiyaç vardır. Allah, "...İçten (Allah'a) yönelenden başkası öğüt alıp-düşünmez." (Mü'min Suresi, 13) buyurmuştur.

November 11th

Kuran Din Adamları İçin İnmiş Bir Kitap Değildir

Hiç şüphesiz din, Allah Katında İslam'dır... (Ali İmran Suresi, 19) Allah, iman eden kulları için seçip beğendiği İslam dininde iman edenlerin ayaklarını sağlamlaştıracağını ve korkularından sonra onları güvene çıkaracağını Nur Suresi 55. ayetinde vaat etmiştir.

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?: