Archive - Eki 2010

Tarih

October 23rd

Duygusallık, İnsanın Nefsine Zulmüdür

Duygusallık, şeytanın sistemini yaşayan cahiliye toplumlarında takdir gören, insanlarda olması gerektiği düşünülen bir özelliktir. Oysa duygusal insanlar, kadere inanmadıkları, ya da inandıkları halde teslim olamadıkları için, zayıf karakterli olurlar. Olaylar karşısında sarsılır ve huzursuz, mutsuz, endişeli, hassas, sinirli karakterlere bürünürler.

October 21st

BAŞÖRTÜSÜ YASAKÇILARINI EMPATİ YAPMAYA DAVET EDİYORUZ!!!

İnsanları ve toplumları hayata ve yaşama bağlayan en önemli etken o insanların inanç ve değerleridir.

October 19th

İSLAMİ SİTELERDE YAYINLANAN REZİL GOOGLE REKLÂMLARI

Öyle bir asırda yaşıyoruz ki kapitalizm ,sefih medeniyet ve materyalist zihniyetin tesiriyle Müslümanların iktisadi ,içtimai, idari ve siyası hayat tarzı ve yaşamı ile kafirlerin hayatları bir seviyeye gelmiş ve aralarında pek fark kalmamıştır..Akıl kalp ve ruhları etkisi altına alan dünyevileşme akımları ile hak batıl ,igüzellik çirkinlik, haram helal ,aynı dükkanlarda aynı saflarda satılmaya başlanmış.lüks ve cazibeli yaşama tutkusu ile helal ve haram kavramları unutulmuş.para kazanma uğrunda bütün mukaddesatlar feda edilmeye başlanmış.

Kedinin Başını Ezen Hasta Beyinler Ancak Kuran'la Şifa Bulur

Geçtiğimiz günlerde İzmir'de bir üniversite öğrencisi kedinin üzerine basarak, tekme atarak öldürmüş ve çok az bir para cezası ile serbest bırakılmıştı. Bu vahşet hayvan severler tarafından haklı olarak kınandı ve pek çok hayvan sever Taksim meydanında buluşup tepkisini dile getirdi..

October 18th

Samimi İman

Samimiyet ve içtenlik, kişinin güvenilir ve saygın olmasına vesile olan çok önemli bir özelliktir. Samimi olan insanlar hayatlarının her alanında bu güzel ahlakı sergileyerek topluma örnek olurlar.

Samimiyetsiz insanlar ise çevreye güven telkin etmediği gibi, kendisine her zaman kuşku ile bakılan, ahlakından hiçbir zaman emin olunamayan kişilerdir. Bu karaktere sahip insanlar, İslam ahlakının gereği olan samimiyeti sosyal yaşamlarında hayata geçiremedikleri gibi, dini vecibelerini yerine getirirken de tam olarak yaşayamazlar.

October 11th

Kapkara Çarşaf

Sual: Tamam tesettür kadın için güzeldir ve kadının izzetini koruyup erkeklerin şehvet oyuncağı olmasını engelliyor. Ama çoğu yazınızda çarşaf vurgusu yapıyorsunuz. Bana çok itici geliyor. Ve insanın içini karartıyor. Kapkara çarşaf. Sanki günah işleyen kadınlar kendilerini gizlemek için içlerine girmişler.Belki söylediklerimde bilmediklerim vardır.Kapkara çarşafın gereği nedir.Pardeso ve başörtüsü yetmezmi.?Bana çarşaf giymek çok ağır gelir.

TESETTÜR FİRMALARI NE KADAR MÜSLÜMAN ACABA!

İnsanların en çok istismar ettiği şeylerin başında dini kavramlar ve dini söylemler gelmektedir.Mesela dilenciler Allahın adını kullanarak insanlardan para isterler.Mesela cemiyetler peygamberi kullanarak insanlardan yardım talep ederler.Kimisi Kavramları kullanarak kitap yazar o kitaplardan para kazanır.Kimisi Kur-anı Kerimi geçim kaynağı yapar onu çoğaltıp satar.Kimisi İslami moda uydurarak o modayla kadınları sömürüp onları modayla ahlaksızlığa ve hayasızlığa atar.Kimisi İslami müzik ile para kazanma yolunu tutar.Kimisi islami oteller kurup haremlik selam

October 9th

Allah’a Âşık mısınız?

Uzmanların tanımlarına göre aşk, insanın ayaklarını yerden kesen, içinde şiddetli heyecanlar yaşamasına vesile olan bir duyguymuş. Böyle bir durumda insanın sabah yataktan kalktığı anda ilk aklına gelen, âşık olduğu kişi olurmuş. Gece yatmadan önce onu düşünür, her girdiği ortamda ondan bahsetmek istermiş. Bütün planlarını, âşık olduğu kişiyi düşünerek ve onu da dâhil ederek yaparmış. O kişi için pek çok şeyden, hatta sevdiklerinden dahi vazgeçebilirmiş.

October 5th

Hocaefendi: Mavi Marmara'dakiler Şehid Değil!

Özdemir’in yanı sıra Ferhat Boratav, Serdar Turgut ve Bejan Matur'un da hazır bulunduğu o buluşmada, Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırı ve şehidler de gündeme geldi. Gülen hocaefendi, gazetecilere Mavi Marmara gemisindekilerin şehid değil bile bile ölüme giden insanlar olduğunu söyledi.

October 4th

Kuran Ahlakının Getirdiği Güzellikler

Allah'ın varlığına inanan bir insanın ilk yapması gereken, Yaratıcısı'nın emir ve yasaklarını öğrenmektir. Allah'ın razı olacağı ahlakı, davranışları, yaşam biçimini, emir ve yasaklarını öğrenebileceği en önemli kaynak ise Kuran’ı Kerim’dir.
Vicdanına uyan insan, Allah’ın Kuran’da bildirdiği sınırları koruyarak yaşar. Ahirette hesabını vereceğini bildiği için Allah’ın razı olmayacağı davranışlardan uzak durur. Rüşvet, kumar, kıskançlık, hırsızlık, cinayet, zina gibi Kuran ahlakına uymayan eylemlere yaklaşmaz.

October 2nd

Ara Geçiş Formunun Tanımı

Evrim konusunun tartışıldığı pek çok mekanda yaratılışı savunan kişiler her zaman eksiksiz ve simetrik yapılarıyla bir canlı türünü temsil eden fosilleri delil olarak sunmuşlardır. Buna karşılık karşı görüşü temsil eden kişiler ara forma örnek olarak daima el çizimi resimleri ya da havada sallanan kağıt parçalarını delil olarak göstermişlerdir.

October 1st

İSLAMİ CHAT TUZAKLARINA DİKKAT!

Başına İslami kelimesi getirerek her şeyi İslamileştirmeye ve o kapıdan rant sağlamaya çalışılan yerlerin başında internet gelmektedir.Bu alemde kimisi sitesinde insanlara ilahi dinletirken öteki taraftan ise sitesine aldığı reklamların getireceği üç kuruşluk kar için ahlak ve haya dışı şeyleri sergilemekten çekinmiyor..Kimisi İslami kelimesi ile evlilik sitesi kurup Müslüman bayan ve erkekleri çiftleştirmeye çalışıyor.Onların sırtından para kazanıyor.Bazısı ise islami chat sitesi kuruyor müslüman erkek ve bayanları o siteye çekerek güya orada

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?: