Archive - Oca 3, 2010

KURAN’DA İSTİŞARENİN ÖNEMİ

Kuran ahlakı ile ahlaklanan müminler, her hangi bir konuda karar almaları gerektiğinde mutlaka birbirleriyle fikir alışverişinde bulunur ve ortak karar alırlar. Rabbimiz, Şura Suresi’nin 38. ayetinde istişareye, namaz ve infak ibadetinin yanında yer vererek, Müslümanlar için bu konunun önemine dikkat çekmiştir.

"Rablerine icabet edenler, namazı dosdoğru kılanlar, işleri kendi aralarında şura ile olanlar ve kendilerine rızık olarak verdiklerimizden infak edenler." (Şura Suresi – 38)

MSN KAPINIZI HERKESE AÇMAYIN!

Cenabı hakkın insana verdiği hayâ ve edep duygusu mahremiyeti iktiza etmiştir. Bu mahremiyet ise hayatımıza belirli sınırlar ve sırlar getirmiştir. İnsanın bedeni mahremiyetinin sırlarını dışarıda elbisesi gizlediği gibi evinde de perdeleri, duvarları ve kapısı muhafaza edip gizler.

ne yapmalıyım???

herkese merhabalar arkadaşlar...
ben 5 aydır nişanlıyım ve 1 buçuk senelik bi çıkmışlığımız var. nişanlılık döneminde ve flört döneminde de ilişkide bulunduk.bunun için pişmanlık duyuyoruz.ikimizde dinini bilen insanlarız. ama vazgeçemedik bundan sonra daha farklı olacagını dusunuyorum.. bunun hükmü nedir? ne yapmam gerekir. bi kaç ay sonra evleneceğiz. bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?: