try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
ZehirliOk.COM
Sağlık, Huzur, Mutluluk, Aile Ve Evlilik

Archive - Oca 2010

January 31st

Zan ve İftiradan Kaçınmak

İnsanların üzerinde çok durmadığı ve önemsemediği bir konu olsa da zan, ayetlerde Rabbimizin kaçınmamız gereken bir tavır olarak bizlere defalarca hatırlattığı kesin bir emirdir.

Namaz kılmak, oruç tutmak konusunda gösterdiğimiz titizliği, zandan kaçınmak konusunda da göstermekle mükellefiz. Çünkü Rabbimiz, “Ey iman edenler, zandan çok kaçının; çünkü zannın bir kısmı günahtır… (Hucurat Suresi, 12) buyurarak bu konuda kesin hükmünü bize açıkça bildirmiştir.

Zan ve İftiradan Kaçınmak

İnsanların üzerinde çok durmadığı ve önemsemediği bir konu olsa da zan, ayetlerde Rabbimizin kaçınmamız gereken bir tavır olarak bizlere defalarca hatırlattığı kesin bir emirdir.

Namaz kılmak, oruç tutmak konusunda gösterdiğimiz titizliği, zandan kaçınmak konusunda da göstermekle mükellefiz. Çünkü Rabbimiz, “Ey iman edenler, zandan çok kaçının; çünkü zannın bir kısmı günahtır… (Hucurat Suresi, 12) buyurarak bu konuda kesin hükmünü bize açıkça bildirmiştir.

January 27th

Zinaya Yaklaşmayın, Zinaya Yaklaştıran Yollara da Yaklaşmayın!

BİRİNCİ İHTAR: Zinaya yaklaşmayın gerçekten o, “çirkin bir hayasızlık” ve kötü bir yoldur.” (1) ayeti kerimesi insanları ihtar eder der ki: zinaya yaklaşmadığınız gibi zinaya yaklaştıracak olan yollar ve ortamlardan da uzak durunuz. Çünkü zinaya yaklaştıracak yollar bu asırda birden bine çıkmıştır. Eskiden zinanın önüne sed çeken imani ve ahlaki bir alt yapı vardı. Herkes çarşaflıydı, eğitim ve iş sahasında kadın ve erkeklerin ihtilatı yoktu, kadınlar daha çok evlerinde karar kılıyorlardı.

January 24th

Şeytanın Telkini: Allah Nasıl Olsa Affeder

İbadete ilişkin konularda çevrenizdeki insanların tevillerine mutlaka şahit olmuşsunuzdur. Bazısı henüz çok genç olduğunu, şu an hayatını yaşayıp, ileriki yaşlarda tevbe ederek ibadet etmeye başlayacağını söyler, bazısı da cehennemin şu ana kadar yaşayan bütün kötü insanları alamayacağını düşünüp, nasılsa Allah affeder diye kendisini avutur. Kimi ölümden sonraki ahiret hayatına inanmaz, kimi de ölümün kendisinden çok uzak olduğunu zanneder. Cehennemde cezasını çektikten sonra, sonunda mutlaka cennete gireceğini zannedenler de çoktur.

January 23rd

Boş İşlerden ve Sözlerden Kaçınmak

Allah’a iman etmeyen insanlar, yaşamlarının dünya hayatıyla sınırlı olduğunu düşündüklerinden dolayı ahiret hayatı için herhangi bir şey yapma gereği duymazlar. Ahireti düşünmeyen bu insanlar zamanlarını boş sözlere dalarak, ne kendilerine ne de çevresindekilere fayda sağlamayacak konuşmalarla ve boş işlerle oyalanarak harcarlar.

Kuran Ahlakından Uzak Yaşayan Toplumlar

İnsanların Kuran’ı okumadıkları ve Allah’ın emir ve yasaklarından habersiz oldukları gerçeğine her gün biraz daha şahit olmaktayız. Kuran’da tavsiye edilen güzel ahlak ve imandan uzak yaşayan insanların oluşturduğu toplumlarda hırsızlık, dolandırıcılık, fuhuş, uyuşturucu, cinayet, zina ve pek çok suç ve eylemler yaygın halde görülmektedir. Allah korkusu olmayan insanların şeytanın telkiniyle hareket etmesi sonucunda ortaya çıkan bu vahim tablonun, son yıllarda oldukça tehlikeli boyutlara ulaştığını görmekteyiz.

DÜNYA HAYATI OYUN VE OYALANMADIR

Yaşadığımız her an, Allah’ın bizler için yarattığı güzelliklerle ve nimetlerle karşılaşırız; soluduğumuz hava, doğadaki muhteşem manzaralar, çiçekler, yüzlerce çeşit hayvan ve yaşamımızı sürdürmemiz için gerekli olan sayısız yiyecek… Ancak; saymakla bitmeyecek kadar çok olan, bu eşsiz nimetlerle dolu dünya hayatı hakkında bilinmesi gereken önemli bir gerçek vardır.

January 22nd

beni duyan yok galiba????

dostlar su sitede anliyamadigim bisey var buraya yardim almak icin geldim bilgilenmek icin geldim sizin gibi temiz insanlardan bi olay var icinden cikamadigim yazdim siteye ama bayagi bi zaman oldu kimseden ses gôremedim bende mi bi terslik var acaba neden kimse cevap vermiyo bana anlamadim cunki obur gordugum yazilarda hepsinin yorumlari var ama benim yazima kimse bi care bulmadi

January 20th

Günahlar!

DOSTLARI ÜZMENİN, DÜŞMANLARI SEVİNDİRMENİN VASITASI: Günahlar!

AKIL, VİCDAN VE HİSLERE HİTABEDEN TEBLİĞ
Tebliğ; akıl, vicdan ve hissiyata tesir edebilecek durumda olmalı. Evet, yapılan tebliğ aklı ikna etmekle beraber vicdanı da tatmin etmelidir. Kalbe gıda olup onun alacağı kudsî lezzetleri vermekle beraber, nefis için de hayırlara müşevvik olmaya, günahların içindeki elem ve sıkıntıları göstererek onlardan vazgeçirmeye vesile olmalıdır.

January 19th

Tevbemizin Kabulü İçin Neler Yapmalıyız?

SUAL:Tevbemizi kuvvetlendirmek için neler yapabiliriz? Tevbemizin kabulü için ayet ve hadislerden tavsiyeler…

Tevbe esnasında abdestli olmak, namaz kılmak tevbeyi kuvvetlendirir

Peygamber Efendimiz (asm):

“Günah işleyip arkasından kalkıp abdest alarak iki rekât namaz kılan sonra da Allah-ü Teâlâ Hazretleri’ne tevbe eden her insan mutlaka mağfiret olunur.”

January 18th

DARDAYİM!!!!!

degerli arkadaslarim gecen zaman bir yazi yazmistim ve hic kimseden hic bir cevap goremedim sizden tekrar rica ediyorum durumuma bi yol gosterin dusuncelerinizi yardimlarinizi bekliyorum ins asiri derecede dardayim beni bu karanligin icinde yanlz komayin beni mevlamizin askina bana bir yol gosterin...

January 16th

Gençlerde cinsi sapıklıklar ve tedavisi

İnsanın, yaratılış nizamına hâkim olan tabii kanunların dışına çıkması sapıklık diye adlandırılıyor. Hayır, kemal ve beşer neslinin bekası cihetinden, Allah’ın insan vücuduna emanet olarak yerleştirdiği cinsi içgüdü, su istifade ve tecavüz konumunda yer alabilir. Kendini hoşnut etmek ve kam olmak, ruh ve cismi zayıf düşüren bir nevi sapıklıktır ve bu tür şehvetlilik insan tabiatına aykırıdır. Genç de bu uğursuz âdetin meydana gelmesi, güç ve iradesini her şeyden daha fazla zayıflatacak ve şahsiyetini yok edecektir.

Bu Gözyaşlarının Sebebi Ne?

Bu gözyaşlarına sebep; Kur’ân’a ve Kur’ân’ın yaşanmış hâli “Efendiler Efendisine” düşman olanların hücûmu değildir. Onu kamusal alanın dışına iterek hürriyetini elinden alan ve yok farz edenler hiç değil.

January 14th

Allah rızası için arkadaslar

Arkadaslar affınıza siginarak tekrar yazıyorum sizden ricam Allah rızası için benim durumuma aydınlık getirin anlattım daha önce yazılarda mevcut ilim sahipleri görmüşler geçirmişler yardımınıza ihtiyacım var kendimi kaybettim yol gösterin bana dostlarım...

January 13th

Allah Bağışlayandır, Esirgeyendir

İnsan, gaflet sonucunda unutarak veya yanılarak hata yapmaya yatkın bir varlıktır. Zira Allah, “Allah, sizi bir za'ftan yarattı...” (Rum Suresi, 54) ayeti ile insanın bu durumunu haber vermiştir.

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?: