try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
ZehirliOk.COM
Sağlık, Huzur, Mutluluk, Aile Ve Evlilik

Archive - 2009

December 31st

Yeni Yılda Eski Yılınızı Hesaba Çekin.

Rabbimiz kullarına verdiği zaman ve hayat onun ebedi hayatını şekillendirecek iki büyük nimettir. Bu nimetin kıymetini bilen kul o nimetleri ebedi sermedi lezzetlere zevklere keyiflere çevirirken, kıymetini bilmeyenler ise o nimetleri ebedi helaketlere ve felaketlere çevirme bedbahtlığına maruz kalacaklardır. Saniyelerin trilyonlarla çarpılacağı hayat ve zaman çok kıymetlidir. Çünkü sonsuzlukla çarpılacak olan zamanın ya mükâfatı olacaktır ya da cezası olacaktır.

December 27th

DÜNYA HAYATI GEÇİCİDİR, ASIL YURT AHİRETTİR!

Hayatınızda sizin için önemli olan şeyleri alt alta sıralayın. Sıraladığınız bu konulardan, bir gün yok olacak olanların üzerini çizin. Geriye ne kalıyor? Koskoca bir hiç, öyle değil mi? Hayatımızı yok olup gidecek şeyler üzerine kuruyor ve bunlara sahip olmayı, kendimize tek amaç ediniyoruz. Oysa şuana kadar yaşamış olan hiç kimse, dünya hayatında sahip olduğu hiçbir şeyi öldükten sonra beraberinde götürememiştir.

MÜMİN’İN ŞEREFİ: HİCRET

Geçici dünya hayatında müminlerin tek amacı Allah’a kul olmak, O’nun rıza ve sevgisini kazanmaktır. Bu bakış açısı ile müminler, bütün hayatlarını ve ibadetlerini Allah’a adayarak, tam bir teslimiyet ruhu ile hareket ederler.

"De ki: Şüphesiz benim namazım, ibadetlerim, dirimim ve ölümüm alemlerin Rabbi olan Allah'ındır." (Enam Suresi, 162)

December 23rd

Evlilik Dışı İlişki İsteğim Var !

Sual.
Ben evliyim, çocuğum var, sohbetlere gidiyorum, evlilik dışı ilişki isteğim var kafamda. Bana sıra dışı farklı bir yol gösterin!

ELCEVAP:

December 16th

allah beni zinadan kurtardı

evliyim.iki yıldır eşimi aldatıyordum.bunun yanlıs günah olduğunu bile bile hemde.o da evliydi.onla beraber oluyorduk.ben herdefasında pişman olup yine gidiyordum ona.şeytanın oyuncağı olmustum.çok güzeldim.defalarca vazgeçmeye calıştım.yapamadım.biliyordum.çok büyük bir günahtı bu.sonra bir kaza geçirdim.allah bana verdiği bütün güzelliği bir anda aldı benden.güzelliğime imrenerek bakanlar çirkinliğime bakar oldu artık.ben bunu hakettim.şimdi tövbe ettim.acaba geçmi kaldım bilmiyorum.allah beni affedermi.bu vicdan azabıyla yasayamaz oldum.canım cok y

December 10th

MSN Sohbetlerine Niçin Doyum Olmaz?

Dünyada hiçbir şey kararında kalmadığı gibi hiç bir şeyde mükemmel değildir. Hayat lezzet verdiği gibi elemde verebiliyor. Nefis,şeytan,varlık,yokluk,bela ,musibet ve hastalık ile imtihan edilen insan haliyle keder,elem, acı, ayrılık ve kırgınlıklara maaruz kalabiliyor..

December 6th

Her Şey Hayırla Yaratılmıştır

Yüce Rabbimiz, yaşamımız boyunca bizleri çeşitli vesilelerle denemektedir. Yaşadığımız her denemede göstermiş olduğumuz tavır, sonsuz hayatımızdaki mekânımız için belirleyici bir unsurdur.

"O, amel (davranış ve eylem) bakımından hanginizin daha iyi (ve güzel) olacağını denemek için ölümü ve hayatı yarattı..." (Mülk Suresi, 2)

Sudaki Mucize

Güneş sisteminde bulunan gök cisimlerinin hiçbirinde yaşamın temel kaynağı olan su bulunmaz. Oysa yeryüzünün dörtte üçü sularla kaplıdır. İnsanlar, suyun varlığına o kadar alışıklardır ki yeryüzünün büyük bir bölümünü kaplayan suyun yaşamları için ne kadar önemli olduğunu belki de hiç düşünmezler.

December 6th

tekrar evlenmek için başkasına nikah kıymanın mantıgı nedir?

Bazıları karılarını üç defa boşadıktan sonra tekrar evlenmek istemekte, buna şeriat -kadın başka bir erkekle evlenip boşanmadıkça- izin vermediği için kadın, başka bir erkekle dinî nikah yaptırıp evlenmekte, sonra boşanıp birinci kocası ile yeniden evlenmektedir.

December 4th

ZİNA ŞEYTANIN PİSLİĞİDİR.

Zina ,sosyal ve içtimai hayatımızı mahveden en büyük ahlaksızlık olduğu gibi din hayatımızı da mahveden çirkin bir fiildir.Bu çirkin ve haram olan işin sosyal ve içtimai hayatta yayılmasında en mühim rolü kitle iletişim araçları oynamaktadır.İnsanların fikirlerine tesir edip istedikleri yöne sevk eden kitle ve iletişim araçları,toplumun nazarında zinayı öyle masumane,,öyle basit ve sıradan bir konuma getirmiştir ki , günah ve haram kavramlarından soyutlanan zina artık iki kişinin karşılıklı gönül ilişkisi,flört ,aşk sevgi ve seviyeli birlikteli

December 1st

Anne Sütündeki Mucize

Anne sütü, bebeğin bütün besin ihtiyacını karşılayan ve bebeği enfeksiyonlardan koruyan eşsiz bir karışımdır. Dünyaya gözlerini açtığı andan itibaren yeni bir hayata uyum sağlamak zorunda olan bebek için gerekli her şey, gebelik boyunca akıl almaz bir sistemle gerçekleşir.

Sivrisinek Mucizesi

Sivrisineklerin doğumundan ölümüne kadar olan bütün süreçler başlı başına birer mucizedir. Hiç önemsemeden yok etmeye çalıştığımız bu mucize varlık aslında Allahın yaratma sanatına çok önemli bir delildir. Şimdi bu küçücük canlının özelliklerinden bahsetmek istiyorum sizlere.

Kuran'ı Rehber Edinmenin Önemi

Allah, Kuran-ı Kerim’i insanlara açıklayıcı bir rehber olarak göndermiş ve onda insanlar için en kolay ve en güzel yaşam tarzını bildirmiştir. Allah’ın razı olacağı tüm ahlak özellikleri ve iman edenlerin yapmaları gereken her şey, tüm detayları ile Kuran’da tarif edilmiştir.

Ey insanlar Rabbinizden size 'kesin bir kanıt (burhan)' geldi ve size apaçık bir nur (Kur'an) indirdik. (Nisa Suresi - 174)

November 29th

Siz Kimin Kurbanısınız...?

Kurban Bayramları, insanın kalbine en safi sevinçleri, ruhuna en halis sürurları yaşattıran en güzel günlerdir.. Bizleri böyle ulvi ve kudsi bayramlara eriştiren Rabbimize hamd olsun. Kurban Bayramları Rabbim bizlere Hz ibrahimin sadakatini, Hz ismailin sabır ve tevekkülünü, kurbanlık koyunun ise teslimiyetini versin. Çünkü Hz ibrahimin Kıssasında Allah'ın emrine ve takdirine) teslim olma haliyle beraber pek çok ibretlik hakikat ve hikmetli bir imtihan halleri vardır.

November 28th

Kurban Bayramı ve Vahşi Batı.

İnsanları ve ülkeleri boğazlayan, katleden, onları mahveden, Amerika gibi milletler ve bizim yerli işbirlikçileri kalkıp kurban kesmeyi barbarlık olarak görebiliyorlar. Müslümanların bir ibadet olarak Allah adına kestikleri ve milyarlarca fakir insanlara ulaştırılan kurbanlık hayvanları kesmeyi canilik olarak gören batılılar kendi arenalarında zevk uğruna öldürdükleri onlarca boğaları görmezler. Zevklerine fok balıklarını katletmeyi barbarlık görmezler. Zevklerine spor adı altında yada gelenek diye balinaları öldürmeyi vahşilik olarak görmezler.

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?: