Archive - Ağu 2008

August 31st

EY NEFSİMM!!!

Ey nefsim, kendi gerçeğinle yüzleşmeye hazır mısın? Hesaptan önce hesap vermeye ne dersin? Halkın sevgisini ararken, Allah'ın nefretinden emin misin?
Kendine karşı sadakatini kaybetme...
Elest bezmindeki ahd-ü misakını unutma...
Ey kendi başına buyruk nefsim!
Sevdaların, korkuların, kaygıların?! Evet biraz açar mısın? Kalp ritmini zorlayan heyecanlarından bahsetsene! Hangi limana demir attın?

August 30th

evli kadin chatte tanistigi insana kaacmasi

Slm arkadaslar.Size bu chat denilen belanin bir aileyi hatta bir cok insani nasil yaktigini anlatacagim.önce kadindan ve ailesinden baslayalim.kadin10 senedir kocasi ile evli ve birbirleri ile iyi anlasirlardi severlerdi.2de cocuklari vardi zira bu kadinin kötü taraflari bencil özentili ve birazda tembel insandi( yani evin isini cocuklara bakma görevini iyi yerine getirmezdi).basi kapali idi ve gezmeyi televizyon seyretmeyi son 2senedir interneti vardi evinde internetle ugrasmayi severdi(tabiiki kocasi evde iken ablasi ve ailesi ile konusurdu internette yada resim muzik gibibi seylerle ug

August 29th

Uyan Ey Gözlerim...

Nedir bu dünya koşuşturması?Nereye kadar gidecek bilemiyorum.Bugün bizim olan şeyler yarın uçup gidecek;bunu hepimiz biliyoruz.Peki neden bu herşeyi parçalarcasına peşinden koşulan dünya hevesi.Halbuki zaman o kadar hızlı geçiyorki;artık asırlar kısa geliyor.Bu kısacık ömürde sadece maddiyat düşünmek niye?Niye birbirimizi kırıyoruz?Neden ibadet ve ubudiyetlerimizi tam olarak yerine getiremiyoruz?Neden nurlu İslam yolu varken biz başka yol arıyoruz.

Gençlermi Ailelermi?

Günümüzün modası flört;bu konuda hep gençler suçlanır haram diye,ama ya aileler hiçmi suçlu değil? Annelerimiz hep kızlarını korurlar dimi flörtten ama ya erkek cocuklarını korumazlar dimi ama artık öyle bir dönemdeyizki aileler bile flörte sıcak bakıyor aman gencliktir yasasın diyorlar haramını düsünmeden sonunu düsünmeden 2/3 kadın bir araya geldiginde konu aynen sudur cok sahit olmusumdur bu konusmalara.

Oruç, vefa duygusunun en güzel alametidir

Allah'ım! Senden bizim, inanan kardeşlerimizin ve topyekün insanların kalblerini, imana, İslam'a, Kur'an'a, ihsan duygusuna ve Peygamberimiz vasıtasıyla bize gönderdiğin bütün hakikatlere tastamam açmanı diliyoruz. Rabb'imiz! Nezd-i ulûhiyetinden göndereceğin nurlarla gönüllerimizi aydınlat.. sadırlarımıza, sînelerimize inşirah sal.. Senden hayr u hasenât istikametindeki bütün dilek ve maksatlarımızı gerçekleştirmeni niyaz ediyoruz

Oruç, vefa duygusunun en güzel alametidir

August 28th

Haram sevmekte ızdırap ve çok acılar vardır.

Asa-yı Mûsâ’nın Beşinci Meselesi’ndeki, ‘Haram sevmekte bir kıskançlık elemi ve firak elemi ve mukabele görmemek elemi vardır’ ne demektir? Açıklar mısınız?”

Her insanda kıskançlık damarı vardır. Keza, sevdiklerinden ayrılma söz konusu olduğunda bundan elem duymayan insan yoktur. Ve keza, sevgisine karşılık görmeyen insan da bundan ıztırap duyar. Bu hisler ve duygular fıtrîdir ve her insanın fıtratında ortak olarak yerleştirilmişlerdir.

August 27th

bir bayan niçin örtünmek istemez???

abimizin bu kitabını su gibi içtim adeta böyle güzel anlatılamaz böyle güzel ikaz edilemez ya okuduktan sonra inş beni çok etkileyen bazı bacılarıma wericem bu kitabı seytanın bize söylediği tüm çirkinlikleri bahanelere cewap war bunu okuduktan sonra bilinçli olan insan bence hemen örtünür ya da bir gün deneme yapar acaba bu güzellik naıl bir şey rabbimin neden bu emri farz kılındığını anlar kardeslerim bence bu kitabı alıp ya da okuyup bacılarımıza anlatmalıyız örtünmenin ne denli önemli olduğunu kitapta tesettürü için hayatını bir kenara atmı

August 25th

İblisin Tahtı

Çeyrek asır önce, ‘dergi yayıncılığı’ denilen bir açıdan çok meşakkatli ama bir diğer açıdan muazzam derecede öğretici ve tatlı meşgaleyle henüz tanıştığım sıralarda, dergicilik adına çok ders aldığım Psychology Today dergisinden bir anekdotu aktarmıştık ilk göz ağrımız Köprü’nün sayfalarına. Anekdot, Amerika’da yapılan ve insanların plajlara gidiş sebebini sorgulayan bir araştırmaya dairdi. Rakamları yirmibeş yıl sonra aklımda tutuyor değilim; ama araştırmanın en çarpıcı sonucunu hiç unutmadım.

"Ramazan’a Doğru"

Âlemlerin Rabbi Yüce Allah’a kainatın zerreleri adedince hamd ü sena, kulları içinden seçip zirve payelerle şereflendirdiği en doğru sözlü ve en güvenilir elçisi Hazreti Muhammed’e, tertemiz, pırıl pırıl hane halkına, mükerrem ashabına ve kıyamete kadar gelip geçecek insanlar içerisinde ihsan şuuruyla onlara ittiba edenlere de sonsuz salât ü selam olsun!

August 25th

KENDİNİ YALNIZ SANANLAR!!!

dedim: çok yalnızım...
DEDİN:BENKİ SANA ÇOK YAKINIM(bakara 186)...
dedim:evet biliyorum ama ben senden uzağım bende sana yakın olabilseydim...
DEDİN:RABBİNİ SABAH AKŞAM YÜKSEK OLMAYAN BİR SESLE KENDİ KENDİNE BİR ÜRPERTİYLE,YALVARA YALVARA VEİÇİN İÇİN ZİKRET(araf 205)...
dedim:bu da senin yardımını ister..
DEDİN:ALLAHIN SİZİ BAĞIŞLAMASINI İSTEMEZ MİSİNİZ?(nur 22)...
dedim:tabiki beni affetmeni çoook isterim...

CHAT GERCEKLERİ

s.a kardeslerim size chatle ilgili bu yazacaklarım birebir yasadıgım yaptıgım bir konusmadır birgün öylesine chate girdim irademe sahip oldugum icin o sitelerden rahatsılık duymam acıkcası karsıma birisi cıktı ilk sözü bana evliyim oldu ilgimi cekmişti evli bu sitedeki gerci cok var ama bunu demesi ilgimi cekmişti bununla konusmaya karar verdim ve muhabbetimiz basladı iyi okuyun tüm chat gercekleri
slm
cevap..a.s
evliyim demeniz ilgimi cekti.
cevap.. evet dogru evliyim
pekala birsey sorabilirmiyim?
cevap... evlisin neden buradasın diyeceksin dimi?

August 22nd

Müminlerin Harama Nazar Etmekten Men Edilmelerinin Hikmetleri (4)

Mümin erkeklere ve hanımlara söyle gözlerine harama bakmaktan sakınsınlar, ferclerini korusunlar.Ayetinin Dördüncü İhtarı:

(HARAM BAKIŞLAR, KALBE ŞEHVET TOHUMLARI EKER.)

"Gıpta, Haset ve “Hayırda Yarış”(şeytanın sağdan gelen oklarına deva)

Gıpta, Haset ve “Hayırda Yarış”

Soru: Kur’an talebelerinin, haset ve gıpta karşısındaki tavırları nasıl olmalıdır? Ayrıca, hayır yarışında önde koşanların, başkalarının iyilik duygularını da coşturmak için zekat ve sadakalarını açıktan vermelerini ve onların cömertlikleri karşısında imrenmekten kendilerini alamayan diğer insanların halini nasıl değerlendiriyorsunuz?

August 18th

ALDATMAK BU KADAR BASİTMİ ERKEKLER KADINLAR

aldatmak bu kadar basitmi sizin icin erkekler ? kadınlar? bunu gercekten soruyorum bir bayan aldattıgında cok agir laflarla elestiriliyor agir derken evet belki haklı o sözleri duymakta cünkü aldatti ama bir erkek aldattıgında nedense o erkek aldatır günümüzde bu var. neden pekala yine bu konudada erkek kadın ayrımımı var icinizde siz aldatınca harama el uzatınca zina yapınca günah degilmi?

August 17th

Türbanlı mühendis kıza sevişme görüntülü şantaj

Sevgilisi, kendisinden ayrılmak isteyen türbanlı mühendis kızı cep telefonuyla gizlice çektiği sevişme görüntülerini internette yaymakla tehdit etti.

Aynı üniversitenin makina mühendisliği bölümünde okurken 2005 yılında tanışan 24 yaşındaki E.İ. ve erkek arkadaşı 27 yaşındaki M.D., iki yıllık beraberliklerinin ardından bir yıl önce ayrıldılar. E.İ., M.D. ile yaklaşık iki ay önce yeniden birlikte olma kararı aldı.

Sevişirken kaydetmiş

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?: