Archive - Oca 2008

Tarih

January 30th

GÜNAHIN BAŞLANGIÇ YERİ NAZAR

Nazarlarınızı haramdan koruyun

"Sedd-i zerâî", fenalıklara ve günahlara götüren yolları tıkama, harama sebep olabilecek fiillerden kaçınma demektir. Mesela, zina büyük bir günahtır. Harama nazar bu günaha götüren bir sebep olduğu için o da günahtır ve yasaklanmıştır.

Bunun için, Kur'an-ı Kerim, "Zina etmeyin", "Yetim malı yemeyin" emrini ifade ederken "Zinaya yaklaşmayın", "Yetim malına yaklaşmayın" şeklinde seslenmekte ve neticede günaha götürebilecek atmosferden uzak durmayı emretmektedir.

January 29th

Gençlerdeki Aşkı Öldürmeyin,Eğitin.

İçindeki ateş gözlerinden okunuyordu Fatih'in. Öğrencim değil, arkadaşımdı. Yıllardır öğrencilerimle ilk tanıştığım derste " önce arkadaşım sonra öğrencimsiniz" diyordum. Fatih te arkadaşımdı.

"Yanıyorum hocam!" dedi.

Bahsettiği yangının "yürek yangını " olduğunu anladım.

" Elif'i olmayan, Elif'ini kaybetmiş bir fetih'im ben!" dedi. Hiçbir şey anlamamıştım. Sonra önündeki kâğıda Arapça feth kelimesini yazdı.

Başörtüsü serbest bırakılacaktır çünkü..............

Başörtüsünün serbest bırakılacağı günler çok yakındır…..

January 28th

Kola ve Gazozlardaki Alkole Dikkat!

Suya içki karıştırılırsa onu içmek haram olur!

“Fetva vermekte en cür’etli olanınız, ateşe düşmekte en cür’etli olanınızdır.” Darimi

Öteden beri alkolsüz olarak bildiğimiz gazozlar hakkında Tüketiciler Birliği’nin TÜBİTAK’a yaptırdığı analizde, tüm gazozlarda binde üzerinden farklı oranlarda alkol çıktı.

January 25th

Çıplaklık Geriliminin Kurbanları ( 3)

Çıplaklık geriliminin kurbanlarından biriside çıplak kadınlardır.modanın,kozmetiğin sefih fikirlerin sistemlerin,idolojilerin sinsi telkinleri ile açılan saçılan dağıtan çağdaşlaşan modernleşen,eşlerinin teşvikleri ile erkeklerin hayal yataklarını süsleyen,erkeklere karıştıkça karışan bu haya ve iffetten sıyrılmış yüzsüzleşmiş bayanlar evlisi, bekarı, yaşlısı, el ele vermişler hayasızlıkta yarışıyorlar bu yarışta bir iltifata mukabil binler elam bela ve felaket buluyorlar.insanların zihinlerinde akıllarında fikirlerinde hep şehevi ve nef

Boyalı Eşek Sezonu Açıldı.

Hani adamın biri sattığı merkebi boyayıp yeniden satmış ya, dikkat kesilirseniz, seçim zamanları bizim memleketi de böyle sahtekâr tüccar tıynetinde ve boyalı eşek sûretinde yığınla poli­tikacının kaplayı­verdiğini görürsünüz.. Az-uz boyalı eşek satılmadı göz göre göre yıllardır şu diyâr-ı garîbanda!

Sarık Sünneti

Madem Allah, namaz esnâsında ziynetlerimizle onun huzuruna çıkmamızı istiyor. Ve madem sarık mü’minin tâcı, süsüdür, öyleyse namaz esnasında sarık sarmak da, Allahın rızâsını üzerimize celbeder. Bu yüzden sarıkla kılınan namazın sevâbı, sarıksız kılınan namazın sevâbından daha fazladır.

January 25th

Utanma duygusu ? sizce anormalmi

Utanma Duygusu (Hayâ), Değeri Ve Bu Duyguya Sahip Olmaya Teşvik Etmek

İbni Ömer radıyallâhu anhümâ’dan rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem, utangaç kardeşine bu huyunu terketmesini söyleyen Medine’li bir müslümanın yanından geçerken ona:

“Onu kendi haline bırak; zira hayâ imandandır” buyurdu.[1]

* Utanma başın yere eğilmesi yüz kızarması gibi değişik şekillerde ortaya çıkan ahlaki bir vasıf olup imanlı olan kimselerde bulunur. İmanı olmayan veya zayıf olanlarda görülmez.[2]

Takva

::.بسم الله الرحمن الرحيم ~

Takva (Yolunu Allah ve Kitabıyla Bulma)

“Siz ey iman edenler! Gerektiği şekilde yolunuzu Allah ve kitabıyla bulmaya çalışın ve ancak müslüman olarak can verin.” (Âl-i İmrân: 3/102)

January 23rd

KARDEŞLERİMİZE DUA EDELİM....

Ey Çocuk !

Ey Filistinli çocuk
Senin korkulu bakışlarında
Unuttum yetimlerimi
Sarmıştı küçük bedeninin etrafını çakallar
Uzatmışlardı pençelerini
Ve namlularının ucunda kin
Vuruyorlardı çocukluğunu ve çaresizliğini

Senin korkulu bakışlarında
Parça parça oldu yüreğim
İçime bir ateş düştü bir kor
Sel oldu aktı göz yaşlarım unuttum benliğimi

Senin korkulu bakışlarında
Duruldu sorularım
Gidenlerin gidişini anladım
Kalanlara bir cevap bulamadım

Ey Filistinli çocuk
Asıl korkuyla bakan gözlerin değil

January 20th

Ahir zamanda kız babası olmak

Bugün kendisini biraz yorgun hissediyordu. Yataktan kalkmakla kalkmamak arasındaki tereddüt zihnini o kadar yormuştu ki, saatlerce uyuması ona fayda vermemişti.

Ne yapacağını bilmeden yataktan doğruldu.

Elini yüzünü yıkamak için banyoya doğru giderken, hep aynı soru zihnini meşgul ediyordu. Bu devirde çocuk sahibi olmak akıllıca birşey miydi? Yarının ne olacağını bilmiyor, planladığı şeylerin hep tersi çıkıyordu.

January 18th

İslamda kız erkek arasındaki arkadaşlık ölçüsü nasıl olmalı?

İslâm dini, yabancı kadın ve erkek ihtilâtını, onların ölçüsüz bir şekilde birbirleriyle haşir neşir olmalarını tasvip etmemiş, pratik hayatta aralarında daima bir mesafe bırakmış ve aralarındaki ilişkilerin belli bir ölçü ve disiplin içerisinde olmasını emretmiştir. Çünkü onların ihtilâtından çeşitli kötülükler, hatta aile ve toplum hayatını çökerten zina gibi büyük günahlar da doğabilir.

İnterneti Müslümanca Kullanmak

Biz Müslümanlar, dünya hayatını asıl varılacak yer olan ahiret hayatının tarlası ve bir imtihan alanı olarak algılarız. Hayatın bizlere verilmiş ve hesabı sorulacak bir emanet olduğu bilincinde alıp-veririz her nefesimizi. Hayatımızın hiçbir an veya alanının alemlerin Rabbi yüce 'ın müdahalesinden bağımsız olmadığını bilir, adımlarımızı ona göre atarız.Biliriz ki, alemlerin Rabbi'nin bizim kulluğumuza hiç ama hiç ihtiyacı yoktur, O'nun hükümlerine tabi olmaya, aparı, dupduru ölçülerine sadık kalmaya, yolunda yürümeye muhtaç olan bizleriz.

Haram Lokma

İçtimai hayatımızı dile getiren bu eser heyecanın yanında edebi bir ziyafet de takdim eder.
Haram Lokma bir roman değil, gerçek hayatın ta kendisidir. Kitabı okudukça yalan ile doğrunun çirkin ile güzelin bir birinden nasıl ayrıldığını göreceksiniz.

İslamda birden fazla evlilik?

Allah-u Teala’ya hamd,Rasulu ve O’nun al’i ve ashabına salat ve selam olsun.(Amin)
Bir gün coğrafya dersindeydik.Hoca nüfus planlaması konusunu işliyodu.ve nüfus planlamasında aşırı doğumların etkili olduğunu söyledi.Bu doğurganlığınsa bilinçsiz aileler tarafından oluştuğunu söyledi.
Ardından hocanın kullandığı cümle ‘Alıyolar 5 tane kadın hepsinden 5 çocuk sonra bu ülke nasıl kalkıncak diyoruz.İşte sebep bu insanlar dinleri öyle istiyor diye çok eşlilik yapması…’

Son yorumlar

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?: